Jak sprawdzić, która witryna społecznościowa jest popularna wśród odbiorców docelowych?

social-media-marketing-where-can-i-find-my-customer-base

Czy to witryna e-commerce, czy marka, dogonienie konkurencji staje się niezwykle trudne. Jak na studia, okres skupienia uwagi klientów online zmniejszył się do 8 sekund. Zatem przyciągnięcie uwagi potencjalnej bazy odbiorców w tak krótkim czasie zdecydowanie nie jest pospolitym spacerem. Podczas gdy uwaga internautów spada na stronie zakupów, ich czas surfowania rośnie na portalu społecznościowym. Z tego powodu marketing społecznościowy staje się ważnym aspektem marketingu cyfrowego. Firmy i marki próbują znaleźć więcej sposobów kontaktować się z potencjalnymi klientami na różnych platformach społecznościowych. Ponad marketerów 91% twierdziło, że spędzając zaledwie kilka godzin tygodniowo, marketing społecznościowy miał duży wpływ na widoczność marki. Jak więc wybrać platformę, jeśli chodzi o marketing w mediach społecznościowych? Widzisz liczbę użytkowników platformy mediów społecznościowych, a następnie wybierasz tę, która ma maksymalną liczbę użytkowników. Czy to wystarczy? Nie całkiem! Proces nie jest tak prosty, jak się wydaje! Dzielenie się domysłami na temat preferencji klientów może skończyć się pułapką, skutkującą straconymi szansami. Tak więc, zamiast iść zgodnie z konwencjami, idź na mądre badania. Teraz powstaje pytanie, jak to zrobić.

Jak możesz dowiedzieć się o platformach społecznościowych popularnych wśród potencjalnych klientów?

Oto kilka sposobów na uzyskanie wglądu w zachowanie klienta.

Poprosić ich

Najlepszym sposobem dowiedzenia się, gdzie znajduje się docelowa publiczność, jest zapytanie ich. Utwórz kwestionariusz i poproś bazę klientów o wypełnienie formularza. Poproś ich o wypełnienie formularza za pośrednictwem poczty elektronicznej to najprostszy sposób połączenia się z nimi. Spróbuj dotrzeć do aktywnych członków swojej społeczności. Zapytaj ich o ich preferencje, jeśli chodzi o łączenie się z rodziną i przyjaciółmi online. Dodatkowo możesz nawet ustawić ankietę i zebrać odpowiednie dane. Ankieta powinna być oparta na odpowiedzi, której szukasz. Nie denerwuj użytkowników niepotrzebnymi pytaniami. Dbaj o to, aby był precyzyjny i jak najbardziej precyzyjny.

Śledzenie poczty e-mail

Jeśli robisz e-mail marketingu dla Twojej witryny zalecane jest dodawanie linków do placówek społecznościowych w twoich e-mailach. Oferowanie odbiorcom wiadomości e-mail opcji udostępniania treści na Twitterze, Facebooku, Instagramie i innych miejscach jeszcze bardziej zwiększy Twoje zaangażowanie na tych platformach. Co więcej, możesz łatwo śledzić zachowanie użytkownika i sprawdzić, czy udostępnił on zawartość na Facebooku, Twitterze lub innej danej opcji.

Nękanie mediów społecznościowych

Twitter, Facebook i inne podobne serwisy społecznościowe oferują opcję sprawdzenia, czy identyfikator Gmaila został użyty do utworzenia kont mediów społecznościowych. Możesz wykorzystać tę integrację dla swojej firmy. Wykonaj czynności wymienione poniżej: Eksportuj listę adresów e-mail Twoich klientów Utwórz nowe konto w witrynie gmail.com. Prześlij plik .csv zawierający dane klientów do konta Gmail. Teraz utwórz konto na Twitterze i Facebooku z tym identyfikatorem Gmaila. Przejdź do "Znajdź znajomych" procesu rejestracji na Twitterze, wybierz Gmail. Twitter automatycznie odczytuje wszystkie adresy e-mail klientów przechowywane w Gmailu. Pozwala to śledzić je na Twitterze. Podobnie w przypadku Facebooka przejdź do "Znajdź znajomych" procesu rejestracji na Facebooku i określ, że masz konto Gmail. To jest to! Twoi klienci będą Ci przedstawiani, możesz zacząć je obserwować.

Przeanalizuj swoich konkurentów

Inną metodą znalezienia bazy odbiorców jest przeprowadzenie niewielkiej analizy konkurencji. Bardziej prawdopodobne jest znalezienie Twojej bazy klientów na platformach, na których Twoje witryny są podobne do twoich. Wymień witryny 5 na 10, które obsługują tę samą demografię, do której próbujesz dotrzeć. Wykonaj szybkie wyszukiwanie w Internecie i sprawdź ich strony odsyłające.media społecznościowe marketing_infographicsPrzeprowadzenie ankiety rynkowej i efektywne przeanalizowanie wyniku, zajmuje już wiele mil przed innymi firmami z Twojej branży. Istnieją jednak dziesiątki platform mediów społecznościowych, w których można promować swoją markę / firmę. Aby ułatwić ustalanie priorytetów dla różnych platform, podzieliliśmy dane statystyczne na temat najpopularniejszych platform mediów społecznościowych, w których częściej można znaleźć odbiorców. Czytaj dalej, aby wiedzieć.

Facebook

na facebooku

Serwisy społecznościowe pojawiały się i znikały, odkąd wzrosła liczba połączeń internetowych. Jednak Facebook to jedna platforma, która przez lata rozwijała się gwałtownie, pomimo wzlotów i upadków. Od drugiego kwartału 2018, Facebook miał 2.23 miliarda miesięcznie aktywnych użytkowników. 50% 18-24-latków przechodzi na Facebooka po przebudzeniu. W związku z tym Facebook powinien i najprawdopodobniej stanowić marginalną część strategii marketingowych, niezależnie od modelu biznesowego, celów, ruchu na stronie internetowej i danych demograficznych, na które kierujesz reklamy. Poza tym statystyki połączeń Facebooka są absolutnie kuszące dla początkujących marketingowców społecznościowych. 1. Użytkownicy Facebooka uważają średnio 28% swoich znajomych na Facebooku za prawdziwych lub bliskich przyjaciół, co z pewnością nie jest złą rzeczą, jeśli chodzi o rozpowszechnianie ustnych wiadomości. 2. 83% rodziców z nastolatkiem w wieku 13 i 17 to przyjaciele z ich dzieckiem na Facebooku. 3. 39% użytkowników twierdzi, że są powiązani z osobami na FB, których nigdy nie spotkali osobiście. W przypadku mężczyzn i kobiet w wieku 25-54 Facebook jest nieunikniony. Facebook jest idealny dla firm, które celują na nieco starszym rynku 44% użytkowników sprawdza Facebooka kilka razy dziennie.

Statystyki FB 2018

Youtube
youtube

Do tej pory YouTube jest jedyną platformą społecznościową, która daje FB szansę na zdobycie rynku. Szerokie dane demograficzne, którymi się zajmuje, to zdecydowanie dodatek do tortu. 62% użytkowników YouTube to mężczyźni. Grupy wiekowe 35 + i 55 + to najszybciej rosnąca demografia YouTube. Mimo tych wyjątkowo atrakcyjnych statystyk tylko 9% małych firm znajduje się na YouTube. Tak więc jest na pewno miejsce i możliwości na więcej. Millennials wolą YouTube dwa do jednego nad tradycyjną telewizją i 37% pożądanego 18a

Twitter

i twitterze

Twitter do tej pory pozostaje najlepszą platformą dla większości modeli biznesowych B2B. Mimo limitu znaków serwis społecznościowy może pomóc Ci dotrzeć do stosunkowo większych grup demograficznych, jeśli reprezentujesz takie branże, jak Wiadomości i informacje, Handel elektroniczny, Zdrowie i Wellness, Podróże i hotelarstwo, Telekomunikacja, Finanse, Sport i inne. Oto niektóre z statystyki które rzuci trochę światła na potencjał tej platformy.

  • 36% użytkowników Twittera ma mniej niż 18
  • 23% z nich jest w wieku 30
  • Oprócz tego 21% osób w wieku 50

Jest oczywiste, że jeśli chcesz dotrzeć do bazy klientów, która znajduje się pod większym przedziałem wiekowym, jest to miejsce docelowe. Co więcej, stosunek kobiet i mężczyzn korzystających z Twittera jest w przybliżeniu taki sam.

Snapchat

snapchat

71% użytkowników Snapchata ma mniej niż 34 lat 45% z nich jest w wieku między 18-24 lat. W przybliżeniu, 70% użytkowników Snapchata to kobiety. Nawet w USA 30% z Millennial regularnie korzystaj z Snapchata. Tak więc, jeśli celujesz w tysiąclecie, jest to idealna platforma dla ciebie. Dlatego jeśli celujesz w młodych dorosłych, jest to jedna z idealnych platform dla Ciebie.

Instagram

download-1

z ponad 500 milionów użytkowników i 59% użytkowników sprawdzających aplikację każdego dnia, Instagram ma duży zasięg. Jest to szczególnie idealne rozwiązanie dla firm zajmujących się modą i stylem życia. Najbardziej popularna demografia Instagrama to:

  • Użytkownicy kobiety stanowią 38% wszystkich użytkowników Insta.
  • 59% użytkowników jest poniżej przedziału wiekowego 18-29 lat.
  • Użytkownicy zlokalizowani w miastach wynoszą 39%.

Pinterest

ikona pinterest

Serwisy społecznościowe takie jak Pinetest są popularne wśród kobiet. W ankiecie istotna 42% kobiet twierdzi, że używa Pinteresta. Wręcz przeciwnie, portal społecznościowy jest popularny tylko wśród 16% mężczyzn. Firmy, które znajdą wśród swoich klientów bazę klientów, będą zainteresowane tym, że Pinterest przyciąga bardziej dojrzałą widownię niż inne platformy społecznościowe. Ponadto 60% użytkowników ma dzieci w wieku 5 i młodsze.

Przez ciebie

W słownictwie laika marketing oznacza prezentowanie właściwej rzeczy właściwej osobie we właściwym miejscu i we właściwym czasie. Niezależnie od tego, jaka jest Twoja strategia marketingowa oraz ile wysiłku i kapitału włożysz, ważne jest wykrywanie bazy klientów i zagłębianie się we właściwe miejsce. Knowband oferuje wiele łatwych opcji zwiększenia obecności w mediach społecznościowych. Rozwiązania e-commerce, takie jak prestashop?and Magento 2 udostępnia i wygrywa rozszerzenie, Dodatek do Sklepu społecznościowego Prestashop, rozszerzenie udostępniania zamówień dla Magento i prestashopi wiele innych wtyczek może ci pomóc Weź swój.

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *