Jak COVID-19 wpłynął na zachowanie zakupów online i sprzedaż e-commerce?

How-covid-19-has-affected-online-shopping-behaviour-and

Pamiętaj o 31st Grudniowa noc? Jak co roku ludzie byli podekscytowani powitaniem nowego roku 2020. „Happyyyyyy Newwww Yearrrrr” przywitali się ze sobą, tylko jeśli zdawali sobie sprawę, że ten rok wcale nie będzie szczęśliwy. Minęły cztery miesiące do 2020 roku, a sprawy pogorszyły się tylko do gorszych. I jedynym tego powodem jest koronawirus. Pochodzący z chińskiego miasta Wuhan pod koniec 2019 roku wirus Coronavirus, oznaczony również jako COVID-19, w ciągu kilku miesięcy zmienił się w globalną pandemię. Zaczęło się na małą skalę, ale wkrótce rozprzestrzeniło się jak pożar na całym świecie. W ciągu kilku miesięcy na całym świecie odnotowano prawie 2 miliony przypadków, a liczba ta gwałtownie rośnie każdego dnia. W USA jest obecnie najwięcej przypadków, a także zgłoszonych zgonów, a następnie Hiszpania, Włochy, Francja i Niemcy, z których każde przekracza znak 100 XNUMX.

(Wyniki mogą się zmieniać do czasu przeczytania tego postu, aby uzyskać najnowsze aktualizacje, kliknij tutaj)

Doprowadziło to do całkowitego zablokowania w wielu krajach, co wywarło poważny wpływ na firmy. Niezależnie od tego, czy są to firmy offline, czy eCommerce, COVID-19 nikogo nie opuścił. Ludzie zostali poproszeni o zachowanie dystansu społecznego i poddanie się kwarantannie wraz z innymi środkami zapobiegawczymi, takimi jak prawidłowe mycie rąk w regularnych odstępach czasu. Szkoły, uczelnie, bary, wszystko, co wymaga spotkań towarzyskich, zostało zamknięte. Loty zostały odwołane, granice zostały zamknięte. Biura są zamknięte, a pracowników poproszono o pracę z domu. Otwieranych jest tylko kilka sklepów, takich jak apteki, sklepy spożywcze itp., Aby dostarczyć obywatelom niezbędne artykuły. Obecna sytuacja jest bardzo krytyczna i przerażająca i nikt nie wie, ile czasu zajmie, zanim całkowicie się jej pozbędziemy. Podczas gdy pobyt w domu wydaje się być jedynym rozwiązaniem, które zapobiega rozprzestrzenianiu się COVID-19, z drugiej strony globalna gospodarka została mocno dotknięta z powodu wybuchu wirusa Coronavirus. Firmy poniosły ogromne straty, ponieważ nie zdobywają klientów, a zatem nie mają sprzedaży. Firmy internetowe również borykają się z poważnymi trudnościami, ponieważ obecnie nie przyjmują zamówień z powodu problemów z wysyłką i dostawą. Według Światowego Forum Ekonomicznego amerykańska i europejska gospodarka może potrwać nawet trzy lata, zanim wyjdzie z kryzysu wywołanego pandemią korony.

Jak COVID-19 zmienił zachowanie zakupów online?

Ponieważ ludzie zdają sobie sprawę z tego, jak zakaźna może być ta choroba, obawiają się o bezpieczeństwo otrzymywania zamówień online, ponieważ wirus może żyć na powierzchni do dwóch dni. Biorąc to pod uwagę, ludzie obawiają się, że zakupiony produkt może zawierać wirusa. Produkt podróżuje przez wiele miejsc, zanim dotrze do klienta końcowego i po prostu nie możesz dowiedzieć się, czy i tak miał kontakt z wirusem, chociaż jest bardzo mało prawdopodobne, że zostaniesz narażony na wirusa przez paczkę, ponieważ wysyłka i dostawa są bardzo się opóźnia, a wirus nie przetrwa tak długo. WHO, tj. Światowa Organizacja Zdrowia, również odniosła się do obaw, mówiąc, że przyjmowanie zamówień z krajów z przypadkami COVID-19 jest całkowicie bezpieczne. Oświadczenie z ich strony internetowej przeczytane- „Prawdopodobieństwo zarażenia osoby zakażonej produktami handlowymi jest niskie, a ryzyko zarażenia wirusem, który powoduje COVID-19 z opakowania, które zostało przeniesione, przejechane i wystawione na działanie różnych warunków i temperatury, jest również niskie”.

Poza tym wszyscy kupujący mają wątpliwości co do interakcji z dostawcami. I bądźmy szczerzy, strach jest prawdziwy. Nigdy nie wiadomo, kto jest kolejną ofiarą koronawirusa, ponieważ nie wykazuje objawów bardzo wcześnie, ale w ciągu 2 tygodni. Doprowadziło to do tego, że firmy prowadzące handel elektroniczny oferowały konsumentom opcję „bezdotykowego” dostarczania.

Wpływ COVID-19 na sprzedaż e-commerce i przychody: Które sektory dominują?

Ponieważ miejsca publiczne zostały zamknięte, a ludzie boją się wyjść z domów, zakupy offline były świadkami drastycznego upadku. Ostatecznie doprowadziło to do jedynego możliwego rozwiązania, tj. Zakupów online. Które sektory dominują na rynku eCommerce?

1. Jedzenie i artykuły spożywcze

żywność i artykuły spożywcze

Gdy wiadomość o blokadzie dotarła do opinii publicznej, ludzie zdali sobie sprawę, że kupowanie artykułów spożywczych lub innych artykułów spożywczych będzie trudne. To sprawiło, że ludzie kupują wszystkie niezbędne produkty luzem, aby uniknąć kłopotów z wizytą w supermarketach później. Sklepy internetowe oferujące artykuły spożywcze były świadkami dużego ruchu, a zamówienia prawie się podwoiły lub potroiły.

2. Sektor medyczny

sektor medyczny

Firmy internetowe zajmujące się zaopatrzeniem w leki należą do najważniejszych sektorów dominujących w tych trudnych czasach. Zakup leków związanych z przeziębieniem, kaszlem i gorączką znacznie wzrósł. Popyt na maski dotknął nieba. Firmy z branży eCommerce zapewniają, że ludzie nie będą musieli wychodzić z domu, aby kupić leki.

3. Usługi przesyłania strumieniowego online

usługi przesyłania strumieniowego online

Ponieważ ludzie nie mają innej opcji, jak spędzić dni w kwarantannie, aż do zakończenia blokady, zajmują się oglądaniem filmów lub seriali internetowych. Liczba subskrypcji internetowych platform streamingowych, takich jak Netflix, Hotstar i Amazon Prime, gwałtownie wzrosła, co prowadzi do wyższych konwersji i przychodów.

Final Thoughts

Nigdy nie myślałem, że nadejdzie taki czas, w którym cały świat będzie w trybie przetrwania. To nie mniej niż apokalipsa. Sprawy stają się trudne dla każdej osoby. I możemy zrozumieć, przez co przechodzisz. Miejmy nadzieję, że wszystko wróciło na właściwe tory i żyjemy tak samo, jak przed pandemią COVID-19. W ramach wsparcia oferujemy również bezpłatne moduły naszym klientom / handlowcom. Możesz wyświetlić listę modułów tutaj.


Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *