Dlaczego recenzje produktów są konieczne w sklepie eCommerce?

Why Are Product Reviews Necessary in eCommerce Store?

Prawdopodobnie najskuteczniejszym sposobem odwrócenia obaw klienta o produkt jest czytanie recenzji produktu. Zdecydowana większość konsumentów pozwala, aby recenzje produktów miały na nich wpływ podczas dokonywania zakupów. Recenzje produktów są ważne dla wiarygodności Twojego biznesu eCommerce, niezależnie od tego, czy jesteś znaną marką, czy startupem. Jednym z kluczowych czynników decydujących o długofalowym sukcesie Twojej marki jest wiarygodność. Znaczenie recenzji produktów jest często ignorowane przez detalistów. Projektowi strony internetowej i stronie kasy nadal poświęca się dużo uwagi, ale jeśli Twoje produkty nie otrzymują pozytywnych recenzji, nic z tego nie ma znaczenia. 90% konsumentów czyta recenzje produktów online przed dokonaniem zakupu, a 88% konsumentów jest zmotywowanych do działania po przeczytaniu pozytywnych recenzji, co podkreśla znaczenie recenzji produktów.

Recenzje produktów: czym one są?

Recenzje produktów: czym one są?

Opinie lub opinie klientów na temat konkretnego produktu określane są mianem recenzji produktów. Aby umożliwić klientom ocenianie i recenzowanie zakupionych produktów, wiele firm internetowych ma w swoich witrynach sekcje recenzji. Przed dokonaniem zakupu inni użytkownicy mogą uzyskać jasne zrozumienie produktu na podstawie recenzji. Mogą przeczytać recenzje, zebrać swoje przemyślenia i określić, czy warto zainwestować w produkt. Tracisz mnóstwo potencjalnych klientów, jeśli nie dodałeś sekcji recenzji produktu do swojej witryny eCommerce tylko z obawy za złe recenzje.

Wartość recenzji produktów

W tym artykule wymieniłem pięć powodów, dla których recenzje produktów mają kluczowe znaczenie dla sukcesu Twojego sklepu internetowego. Spójrzmy.

Wartość recenzji produktów

1. Recenzje produktów zwiększają wiarygodność

Kiedy użytkownik odwiedza Twoją witrynę z zamiarem zakupu, pierwszą rzeczą, której szuka, są recenzje. Produkt z pozytywnymi opiniami z pewnością pomoże klientowi w dokonaniu zakupu. Prawdopodobnie wierzyliby zarówno w twoją markę, jak i w twoje produkty. Na samej górze strony produktu Amazon pokazuje średnie oceny klientów dla produktu, a recenzje klientów znajdują się na dole. Gdy potencjalny klient odwiedza stronę produktu, natychmiast wyświetlane są mu oceny produktu wraz z łączną liczbą ocen tego produktu.

2. Recenzje produktów zapewniają lepsze zrozumienie przedmiotu

Potencjalni klienci mogą określić, czy produkt wcześniej spełniał oczekiwania klientów, słuchając od ludzi o ich wcześniejszych doświadczeniach zakupowych. Chociaż marki niewątpliwie będą pracować nad podkreśleniem każdej cechy produktu w jak najlepszym świetle, ostatecznie to konsumenci będą dostarczać najdokładniejsze recenzje. Kiedy klient recenzuje produkt, pomaga innym zrozumieć, czego można oczekiwać od produktu, jak działa, jakie są jego wady, jakie są jego zalety i wiele więcej.

3. Recenzje produktów umożliwiają rozwiązanie wszelkich problemów z przedmiotem.

Jeśli duża liczba klientów krytykuje tę samą wadę produktu, Twoim obowiązkiem jest naprawienie błędu, aby problem został rozwiązany. Istnieje szansa, że klient otrzyma uszkodzony lub wadliwy towar, ale zdarza się to tylko niewielkiej liczbie klientów. Jeśli problem jest poważny, należy go zbadać i jak najszybciej naprawić. Mówiąc najprościej, opinie klientów dają Ci szansę na zidentyfikowanie wad produktu i wprowadzenie ulepszeń w tych obszarach.

4. Referencje klientów służą jako dowód społeczny

Fakt, że recenzje produktu może zdziałać cuda dla Twojej marki to jedna z ich głównych zalet. Marki często podkreślają, co konsumenci mają do powiedzenia na temat swoich towarów lub usług, jak być może zauważyłeś. Nazywamy je referencjami i mają one duży wpływ na decyzję potencjalnego klienta o zakupie. Wyświetlaj opinie klientów na stronie głównej swojej witryny oraz w profilach w mediach społecznościowych. Jest to jedna z najlepszych metod promocji marki, ponieważ może przyciągnąć wielu potencjalnych klientów do Twojej witryny i zrobić świetne pierwsze wrażenie na każdym, kto ją odwiedzi.

5. Opinie klientów zwiększają konwersje

Recenzje produktów mogą być niezwykle ważne dla Twoich konwersji. Ludzie rażąco reklamowaliby Cię, publikując pochlebne recenzje. Tak, będzie też kilka złych recenzji, ale dopóki jest ich niewiele, nie powinieneś się zbytnio martwić. Żaden klient nigdy nie może być w pełni zadowolony. Więcej osób zainspiruje się do zakupu produktu, jeśli jest on wysokiej jakości, a konsumenci pozytywnie go skomentują.

Wnioski

Klienci mają możliwość znacznego obniżenia lub podniesienia poprzeczki dla Twojej firmy. Ich opinie są bardzo cenne, ponieważ tylko ich doświadczenia zadecydują o tym, jak dobry jest Twój produkt. Dodatkowo, otrzymanie złych recenzji nie jest oznaką wstydu. Są to autentyczne opinie ludzi, które oceniasz pod kątem rzeczywistości. Dodatkowo oznacza, że jesteś otwarty na wysłuchanie tego, co użytkownik ma do powiedzenia. Ponieważ obecnie nie ma technologii, która umożliwiałaby użytkownikom badanie produktów online, znaczenie recenzji produktów znacznie wzrasta. Wykorzystaj moduł przypomnienia o recenzji i zachęty, aby recenzje były przyjemniejsze. Możesz dać swoim klientom zachęty za każdą pozytywną recenzję opublikowaną za pomocą modułu Przypomnienie o recenzji i zachęty. E-maile z przypomnieniem o recenzji można dostosować, czas ich wysłania, kwotę zachęty i wiele innych rzeczy. Każda opublikowana recenzja zostanie najpierw zatwierdzona. Nagrody są przyznawane klientowi końcowemu dopiero po Twojej akceptacji. To z pewnością brzmi ekscytująco.

recenzja modułu przypomnień i motywacji dla prestashop, opencart, magento i magento 2

PrestaShop, OpenCart, Magento i Magento 2 platformy eCommerce obsługują moduł przypomnienia o przeglądzie produktu i zachęty. Zachęcamy do dodania komentarza poniżej, jeśli masz coś do dodania do tego artykułu. Możesz też wysłać do nas e-mail na adres support@knowband.com, jeśli potrzebujesz pomocy.

Akash Goyal

An enthusiast of everything digital. Still processing how e-Commerce has taken the world by storm in the last decade. Gradually improving day by day in bringing you the most helpful content to grow your own brand.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *