Dlaczego recenzje produktów są ważne w handlu elektronicznym?

Why Product Reviews are important in eCommerce

Opinie o produktach są prawdopodobnie najbardziej użytecznym sposobem na wyeliminowanie obaw kupujących dotyczących produktu.� Większość osób podczas zakupów ma wpływ na recenzje produktów. Bez względu na to, czy jesteś popularną marką, czy dopiero zaczynasz, recenzje produktów odgrywają kluczową rolę w Twoim biznesie eCommerce, jeśli chodzi o wiarygodność. Wiarygodność to jeden z kluczowych elementów decydujących o sukcesie Twojej marki w dłuższej perspektywie. Sprzedawcy często pomijają znaczenie recenzji produktów. Główny nacisk kładzie się na projektowanie wyglądu witryny i optymalizacja strony kasy ale nic tak naprawdę nie ma znaczenia, jeśli nie otrzymujesz dobrych recenzji swoich produktów. Znaczenie recenzji produktów można zrozumieć po tym, że 90% konsumentów czyta recenzje online przed dokonaniem zakupu, a 88% konsumentów zostanie poproszona o podjęcie działania po przeczytaniu pozytywnych recenzji. (Statystyki zebrane z Invesp)

80% użytkowników przegląda recenzję przed zakupem

Co to jest recenzja produktu?

Recenzje produktów to opinie lub opinie klientów dotyczące konkretnego produktu. Wiele firm internetowych umieszcza w swojej witrynie sekcję recenzji, aby umożliwić klientom ocenianie i recenzowanie zakupionego produktu. Recenzja produktu pomaga innym użytkownikom uzyskać jasny obraz produktu przed jego zakupem. Mogą przeczytać recenzje i wyjaśnić, czy warto kupić produkt, czy nie. Jeśli nie dodałeś sekcji recenzji produktu w swojej witrynie eCommerce, tylko z obawy przed negatywnymi recenzjami, tracisz ogromną liczbę potencjalnych klientów.

Znaczenie recenzji produktów

znaczenie recenzji produktu

W tym artykule przedstawiłem 6 powodów, dla których recenzje produktów są ważne dla Twojego biznesu eCommerce. Spójrzmy.

1. Recenzje produktów budują zaufanie

Kiedy użytkownik trafia na Twoją stronę z zamiarem dokonania zakupu, pierwszą rzeczą, której szuka, są recenzje. Produkt mający dobre recenzje z pewnością byłby w stanie pomóc potencjalnemu klientowi w podjęciu decyzji o zakupie. Prawdopodobnie zaufaliby zarówno Twoim produktom, jak i Twojej marce. Amazon wyświetla średnie oceny produktów na podstawie opinii klientów, bezpośrednio na górze strony produktu, a na dole znajdują się recenzje klientów. Za każdym razem, gdy potencjalny klient odwiedza stronę produktu, od razu wyświetlane są oceny produktu wraz z liczbą osób, które oceniły ten produkt.

Związane z: 8 sposobów budowania zaufania i lojalności klientów

2. Recenzje produktów zapewniają lepszy wgląd w produkt

Słuchanie z wcześniejszych doświadczeń zakupowych pomaga potencjalnym klientom określić, czy produkt wcześniej odpowiadał oczekiwaniom klienta, czy nie. Mam na myśli to, że marki oczywiście będą starały się podkreślić każdą cechę produktu w najlepszy możliwy sposób, ale to klienci będą udzielać szczerych informacji zwrotnych na temat produktu. Kiedy klient zostawia recenzję produktu, pomaga innym zrozumieć, czego mogą oczekiwać od produktu, jak działa, jakie są jego wady, jakie są jego zalety i wiele więcej.

3. Recenzje produktów pozwalają rozwiązać problemy z produktem

Jeśli większość klientów wskazuje ten sam problem w produkcie, to Ty bierzesz na siebie ciężar usunięcia wady, aby problem został rozwiązany. Tak, istnieje możliwość, że uszkodzony lub wadliwy towar dotrze do klienta, ale zdarza się to tylko u kilku klientów. Jeśli problem jest poważny, musisz się do niego przyjrzeć i jak najszybciej go naprawić. Mówiąc prościej, recenzje klientów pomagają znaleźć luki w produkcie i dają możliwość improwizacji w tych obszarach.

4. Recenzje produktów działają jako dowód społeczny

Jedną z głównych zalet recenzji produktów jest to, że mogą zdziałać cuda dla Twojej marki. Często widziałeś marki podkreślające to, co ich klienci mają do powiedzenia na temat ich produktów lub usług. Nazywamy je referencjami i mają one znaczący wpływ na zakup potencjalnego klienta.

/blog/blog-e-commerce/ważność-recenzji-produktów/

Wyświetlaj referencje na swoich stronach w mediach społecznościowych i na stronie głównej swojej witryny. Jest to jeden z najlepszych sposobów na promocję Twojej marki, który może przyciągnąć dużą liczbę potencjalnych klientów do Twojej witryny, a także pozostawić doskonałe wrażenie, gdy odwiedzający trafi na Twoją witrynę.

5. Recenzje produktów zwiększają konwersje

Jeśli spełniasz oczekiwania klienta, recenzje produktów będą odgrywać ogromną rolę w Twoich konwersjach. Ludzie otwarcie zrobiliby za ciebie marketing, zostawiając pozytywne recenzje. A nawet jedna pozytywna recenzja może prowadzić do wzrostu współczynnika konwersji. Tak, będzie też kilka negatywnych recenzji, ale do czasu, gdy będą miały niską liczbę, nie musisz się zbytnio martwić. Każdy klient nie może być zadowolony. Jeśli produkt ma jakość i ludzie pozytywnie go oceniają, coraz więcej osób będzie zachęcanych do zakupu tego produktu.

6. Recenzje produktów zmniejszają możliwości Zwrotów

Jeśli nie wyświetlasz recenzji produktów, w jaki sposób kupujący online będą decydować o jakości produktu? Nie byliby na tyle pewni siebie, by dokonać zakupu. Ponadto będą mieli wątpliwości co do jakości produktu. Zrozummy to w ten sposób. Masz produkt, ale nie podajesz opinii klientów. Teraz użytkownicy mogą mieć tylko nadzieję, że produkt nie okaże się wadliwy lub ma niską jakość. Jest bardzo możliwe, że otrzymają oryginalny produkt, ale jeśli tego nie zrobią, nie będą mieli wyboru poza złożeniem wniosku o zwrot. Teraz zastanówmy się, jak można to posortować za pomocą recenzji produktów. Produkt mający dobre oceny i recenzje prawdopodobnie spotkałby się z mniejszą liczbą zwrotów, po prostu dlatego, że większość klientów jest z niego zadowolona, ​​podczas gdy z drugiej strony, jeśli negatywne recenzje są dominujące, oznacza to po prostu, że większość ludzi napotkała jakiś problem z tym. I dlatego ludzie w ogóle nie poszliby nawet na zakup.

Związane z: 8 prostych wskazówek, jak zmniejszyć liczbę zwrotów produktów w handlu elektronicznym

Bottom Line

Klient jest królem. To oni mogą wznieść Twój biznes na nowy poziom lub drastycznie go obniżyć. Ich opinia jest bardzo ważna, ponieważ tylko ich doświadczenie zadecyduje o tym, jak dobry jest Twój produkt. I nie ma wstydu w negatywnych recenzjach. Są to szczere opinie ludzi, które można sprawdzić w rzeczywistości. Pokazuje również, że witasz wszystko, co użytkownik ma do powiedzenia, z otwartymi ramionami. Ponieważ nie ma jeszcze żadnej technologii, która pozwoliłaby użytkownikom zbadać produkt online, znaczenie recenzji produktów staje się najwyższe. Spraw, by recenzje były przyjemniejsze dzięki Przejrzyj moduł przypomnień i zachęt.

Dzięki modułowi przypomnień o recenzji i zachęt możesz oferować swoim klientom nagrody za każdą opublikowaną pomyślnie recenzję. Możesz ustawić czas, w którym przypomnienia o przeglądzie będą wysyłane przez e-mail, dostosować te e-maile, ustawić wartość zachęty i wiele więcej. Każda opublikowana recenzja zostanie najpierw przesłana do zatwierdzenia. Dopiero po zatwierdzeniu klient końcowy otrzymuje nagrody. Brzmi ekscytująco, prawda?

Przypomnienie o recenzji produktu Knowband dla prestashop, opencart, magento i magento 2

Moduł przypomnienia i zachęty do recenzji produktu jest dostępny dla PrestaShop, OpenCart, Magento, Magento 2 Platforma eCommerce! Jeśli chcesz dodać coś do tej zawartości, zostaw komentarz poniżej.� Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz skontaktować się z nami pod adresem support@knowband.com

 

Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *