Dlaczego powinieneś mieć Google Custom Search Engine w swojej witrynie?

Google Custom Search

„Zmień zwykłą wyszukiwarkę swojej witryny w wyszukiwarkę niestandardową (CSE) dzięki wyszukiwarce niestandardowej Google i utoruj drogę do większego ruchu w wielu witrynach wraz ze zwiększoną widocznością”. Jeśli masz wiele witryn o podobnej niszy, możliwe jest wyświetlenie wyników wszystkich witryn w jednym miejscu. Wyszukiwarka niestandardowa Google pomoże Ci to zrobić.

Co to jest Twoja wyszukiwarka Google?

Wyszukiwarka niestandardowa Google to świetny sposób na ograniczenie wyników wyszukiwania Google i filtrowanie ich tylko do niektórych wyników związanych z domeną. Jest to w zasadzie pasek wyszukiwania, który możesz dodać do swojej witryny, aby wyświetlić tylko te produkty lub istotne rzeczy, które należą do Twoich witryn. Wyszukiwane słowo kluczowe musi być również zmapowane z innymi stronami internetowymi. Mówiąc prościej, wyszukiwarka niestandardowa Google zmniejsza ogólne wyniki wyszukiwania i udostępnia tylko te dane, które należą do dodanych domen.

Jak dodać wyszukiwarkę Google Custom Search do swojej witryny?

1. Odwiedź�Strona główna Twojej wyszukiwarki Google

2. Kliknij „Dodaj” 3. Wprowadź adres URL swojej witryny i kliknij „Utwórz”. Nazwa wyszukiwarki zostanie automatycznie pobrana po wpisaniu adresu URL.

Google Custom Search

Gratulacje! Twoja niestandardowa wyszukiwarka została utworzona. Jeśli chcesz dodać wiele stron internetowych, kliknij „Dodaj”

Google Custom Search Engine

Po pomyślnym utworzeniu niestandardowej wyszukiwarki kolejne kroki będą następujące: 4. Kliknij „Panel sterowania”, zostanie wyświetlona karta Podstawy.

Wyszukiwanie niestandardowe Google

5. Teraz są dwie opcje, dzięki którym możesz dodać niestandardową wyszukiwarkę Google do swojej witryny. Najpierw klikasz „Pobierz kod”, który wymaga trochę pracy technicznej, lub po prostu kopiujesz identyfikator wyszukiwarki i wklejasz go pod modułem/wtyczką Google Custom Search. Jeśli masz witrynę PrestaShop, zalecamy skorzystanie z PrestaShop Dodatek Google Custom Search to sprawia, że ​​wystarczy jedno kliknięcie, aby umieścić pasek wyszukiwarki niestandardowej Google w swojej witrynie. Zawiera wiele funkcji zwiększających funkcjonalność wyszukiwania. Sprawdź to. Otóż ​​to. Niestandardowa wyszukiwarka Google pojawi się teraz w Twojej witrynie i będzie gotowa do działania. Załóżmy teraz, że mam dwie witryny xyz.com i abc.com. Dodałem je w wyszukiwarce niestandardowej Google i wkleiłem identyfikator wyszukiwarki do mojej witryny. Teraz za każdym razem, gdy użytkownik przeprowadza wyszukiwanie w mojej witrynie, użytkownikowi będą wyświetlane tylko wyniki wyszukiwania mieszczące się w tych dwóch witrynach.

Korzyści z posiadania niestandardowej wyszukiwarki Google

Wróćmy teraz do tytułu naszego tematu. Dlaczego powinieneś mieć Google Custom Search Engine w swojej witrynie? Jakie są korzyści z posiadania niestandardowej wyszukiwarki Google?

Łatwy do wdrożenia i dostosowania

Czy zaimplementowanie Google CSE w Twojej witrynie za pomocą kroków, o których wspomniałem powyżej, było dla Ciebie trudne? Jestem prawie pewien, że nie. To nie jest nauka o rakietach. Wystarczy kilka podstawowych kroków do wykonania. Co więcej, możesz dostosować niestandardowy pasek wyszukiwania i wyniki wyszukiwania według własnego uznania. Wdrażanie i dostosowywanie stają się zbyt łatwe dzięki naszemu dodatkowi PrestaShop Google Custom Search.

Poprawia ogólny ruch i widoczność twoich stron internetowych

Wyszukiwarka niestandardowa Google może zwiększyć ruch i widoczność Twoich witryn, ponieważ wyniki są ograniczone do określonych domen. Co w przeciwnym razie mogłoby zostać pominięte w normalnej wyszukiwarce Google, ponieważ wyświetla wyniki z całego świata, wyszukiwarka niestandardowa Google zapewnia, że ​​wyniki te są wyświetlane przez niestandardową wyszukiwarkę.

Autouzupełnienie

Funkcja autouzupełniania sugeruje użytkownikom odpowiednie wyniki w czasie rzeczywistym, gdy tylko zaczną wpisywać zapytanie. Można to włączyć z Panelu sterowania. Oprócz autouzupełniania wyszukiwarka niestandardowa Google oferuje wiele innych niesamowitych funkcji, takich jak dostosowywanie interfejsu strony wyników wyszukiwania, zmiana koloru tła, wyszukiwanie obrazów, autokorekta, różne style czcionek. W rzeczywistości możesz nawet usunąć markę Google. Wyszukiwarka niestandardowa Google zapewnia również informacje o tym, czego szukają Twoi użytkownicy.

Wnioski

Ponieważ wyszukiwarka niestandardowa korzysta z algorytmów wyszukiwania Google, zapewnia odpowiednie wyniki, które są istotne dla zapytania użytkownika. Jeśli nie korzystasz z Google CSE, nadszedł czas, aby skupić się na tym. Jeśli podobał Ci się ten artykuł w Twojej wyszukiwarce Google lub uważasz, że jest coś do dodania w tym temacie, daj mi znać w komentarzach poniżej. Właściciele PrestaShop mogą sprawdzić demo administratora dzięki przednie demo PrestaShop Google Custom Search.

Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *