Google Custom Search

Dlaczego powinieneś mieć Google Custom Search Engine w swojej witrynie?

„Zamień zwykłą wyszukiwarkę swojej witryny w wyszukiwarkę niestandardową (CSE) dzięki wyszukiwarce niestandardowej Google i utoruj drogę do większego ruchu do wielu witryn wraz ze zwiększoną widocznością”. Jeśli masz wiele witryn o podobnej niszy, możliwe jest wyświetlanie wyników wszystkich witryn w jednym miejscu. Google Custom Search pomaga to zrobić.

Co to jest wyszukiwarka niestandardowa Google?

Wyszukiwarka niestandardowa Google to świetny sposób na ograniczenie wyników wyszukiwania Google i filtrowanie ich tylko do wyników specyficznych dla domeny. Zasadniczo jest to pasek wyszukiwania, który możesz dodać do swojej witryny, aby wyświetlać tylko te produkty lub odpowiednie rzeczy, które należą do Twojej witryny. Szukane słowo kluczowe musi być zmapowane również na innych stronach internetowych. Krótko mówiąc, wyszukiwarka niestandardowa Google zmniejsza ogólne wyniki wyszukiwania i udostępnia tylko te dane, które należą do dodanych domen.

Jak dodać niestandardową wyszukiwarkę Google do swojej witryny?

1. OdwiedzićStrona główna Google Custom Search

2. Kliknij „Dodaj” 3. Wpisz adres URL swojej witryny i kliknij „Utwórz”. Nazwa wyszukiwarki zostanie automatycznie pobrana po wprowadzeniu adresu URL.

Google Custom Search

Gratulacje! Twoja niestandardowa wyszukiwarka została utworzona. Jeśli chcesz dodać wiele witryn, kliknij „Dodaj”

Google Custom Search Engine

Po pomyślnym utworzeniu niestandardowej wyszukiwarki następne kroki to: 4. Kliknij „Panel sterowania”, zostanie wyświetlona karta Podstawy.

Wyszukiwanie niestandardowe Google

5. Teraz są dwie opcje, dzięki którym możesz dodać niestandardową wyszukiwarkę Google do swojej witryny. Najpierw kliknij „Pobierz kod”, który wymaga nieco pracy technicznej, lub po prostu skopiuj identyfikator wyszukiwarki i wklej go pod modułem / wtyczką Google Custom Search. Jeśli masz witrynę PrestaShop, zalecamy skorzystanie z PrestaShop Dodatek Google Custom Search dzięki temu umieszczenie paska wyszukiwania niestandardowego Google w Twojej witrynie jest jednym kliknięciem. Jest wyposażony w szereg funkcji zwiększających funkcjonalność wyszukiwania. Sprawdź to. Otóż ​​to. Google Custom Search Engine pojawi się teraz w Twojej witrynie i będzie gotowy do działania. Załóżmy teraz, że mam dwie witryny xyz.com i abc.com. Dodałem je w wyszukiwarce niestandardowej Google i wkleiłem identyfikator wyszukiwarki do mojej witryny. Teraz za każdym razem, gdy użytkownik wykonuje wyszukiwanie w mojej witrynie, wyświetlane będą tylko wyniki wyszukiwania z tych dwóch witryn.

Korzyści z posiadania Google Custom Search Engine

Wróćmy teraz do tytułu naszego tematu. Dlaczego powinieneś mieć Google Custom Search Engine w swojej witrynie? Jakie są zalety posiadania niestandardowej wyszukiwarki Google?

Łatwy do wdrożenia i dostosowania

Czy wdrożenie Google CSE w Twojej witrynie było trudne, wykonując czynności opisane powyżej? Jestem pewien, że nie. To nie jest nauka rakietowa. Wystarczy tylko kilka podstawowych kroków. Ponadto można dostosować niestandardowy pasek wyszukiwania i wyniki wyszukiwania według własnego uznania. Wdrożenie i dostosowanie stało się zbyt łatwe dzięki naszemu dodatkowi PrestaShop Google Custom Search.

Poprawia ogólny ruch i widoczność twoich stron internetowych

Wyszukiwarka niestandardowa Google może zwiększyć ruch i widoczność witryn, ponieważ wyniki są ograniczone do określonych domen. Co innego mogłoby zostać przeoczone podczas zwykłego wyszukiwania Google, ponieważ wyświetla wyniki na całym świecie, Google Custom Search zapewnia, że ​​wyniki te są wyświetlane za pośrednictwem niestandardowej wyszukiwarki.

Autouzupełnienie

Funkcja autouzupełniania sugeruje użytkownikom trafne wyniki w czasie rzeczywistym, gdy tylko zaczną wpisywać wyszukiwane hasło. Można to włączyć z Panelu sterowania. Oprócz autouzupełniania wyszukiwarka niestandardowa Google oferuje wiele innych niesamowitych funkcji, takich jak dostosowywanie interfejsu strony wyników wyszukiwania, zmiana koloru tła, wyszukiwanie obrazów, autokorekta, różne style czcionek. W rzeczywistości możesz nawet usunąć branding Google. Wyszukiwarka niestandardowa Google daje również informacje o tym, czego szukają Twoi użytkownicy.

Wnioski

Ponieważ niestandardowa wyszukiwarka korzysta z algorytmów wyszukiwania Google, zapewnia odpowiednie wyniki, które są odpowiednie dla zapytania użytkownika. Jeśli nie korzystasz z Google CSE, czas skupić się na nim. Jeśli podoba Ci się ten artykuł w wyszukiwarce Google lub uważasz, że w tym temacie jest coś do dodania, daj mi znać w komentarzach poniżej. Właściciele PrestaShop mogą sprawdzić demo administratora i przednie demo PrestaShop Google Custom Search.


Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *