8 ways to build customer trust and loyalty

8 sposoby budowania zaufania i lojalności klientów

„Ten artykuł składa się z dwóch części – zaufania klientów i lojalności klientów”.

Chcesz pozyskać nowych klientów i dołożyć wszelkich starań, aby stali się częścią Twojej podróży eCommerce. Masz odwiedzających na swojej stronie, ale nadal nie osiągasz zadowalających wyników. Co może być przyczyną? Cóż, może być kilka wad na twojej stronie. Ale dla nowego użytkownika najważniejszy jest czynnik zaufania. Nowi odwiedzający nie ufają firmom internetowym z łatwością, biorąc pod uwagę oszustwa i oszustwa, które mają miejsce codziennie w Internecie. A dlaczego mieliby? Po raz pierwszy wchodzą w interakcje z Twoją marką. Musisz zdobyć ich zaufanie, nawiązać z nimi kontakt, aby mogli poznać Twoją markę. Chociaż nie jest żmudnym zadaniem, aby stworzyć widoczność marki i przyciągnąć klientów do swojej witryny, dzięki Media społecznościowe platform, wyzwanie polega na przekształceniu nowych użytkowników w klientów. Zaufanie jest kluczowym czynnikiem, który zamienia gościa w klienta. Tak, istnieją inne ważne elementy, takie jak UX witryny,Zamówienie Pageitd. Ale są one drugorzędne. Zaufanie klienta jest najważniejsze. Odwiedzający odwiedza Twoją witrynę wiele myśli. Dopiero gdy uznają Twoją witrynę za wiarygodną i godną zaufania, zastanawiają się nad dokonaniem zakupu. Zaufanie i lojalność klientów idą w parze. Po zbudowaniu zaufania następuje lojalność klientów. Najpierw musisz zdobyć ich zaufanie. Później możesz pomyśleć o kilku innych czynnikach, które uczynią je lojalnymi wobec Twojej marki. Ale najważniejsze jest to, w jaki sposób budujesz zaufanie klientów? O tym właśnie będziemy dzisiaj dyskutować. Najpierw zaczniemy od budowania zaufania klientów, a następnie lojalności klientów.

Jak zbudować zaufanie klientów?

1. Skoncentruj się na bezpieczeństwie witryny

Najpierw pierwsze. Odwiedzający muszą czuć się bezpiecznie, gdy znajdą się na Twojej stronie. Odbiliby się od razu, jeśli stwierdzą, że Twoja witryna ma problemy z bezpieczeństwem, a co dopiero zakup. W tym celu musisz uzyskać certyfikat SSL w swojej witrynie. Certyfikat SSL dodaje warstwę bezpieczeństwa do Twojej witryny i jest ważnym elementem budowania zaufania klientów.

Bezpieczeństwo witryny

2. Wyświetlaj odznaki bezpieczeństwa przy kasie

Oszustwa związane z transakcjami online osiągnęły obecnie nowy poziom. W rezultacie ludzie stali się zbyt wrażliwi, aby udostępniać swoje informacje bankowe online. Zdobądź zaufanie klientów, wyświetlając przy kasie identyfikatory bezpieczeństwa płatności. Znaki bezpieczeństwa, takie jak Norton Secured, McAfee Secure lub wyświetlanie obsługiwanych logo kart kredytowych lub zamka bezpieczeństwa, budują poczucie pewności wśród odwiedzających i czują się znacznie wygodniej podczas dokonywania płatności.

3. Przejdź do serwisów społecznościowych

social media

Utrzymanie obecności społecznej jest dziś bardzo ważne, jeśli chcesz zbudować zaufanie klientów. Media społecznościowe to nie tylko platforma marketingowa, która pomaga w widoczności marki, ale także miejsce, w którym możesz utrzymywać przyjazne relacje z obserwującymi i budować wiarygodność. Ludzie poznają cię jako markę i budujesz w nich ten czynnik zaufania. Jak byś to zrobił? Bądź aktywny i zacznij aktywnie publikować posty. Kontaktuj się z odbiorcami, uczestnicz w rozmowach, odpowiadaj na ich pytania, publikuj swoje wewnętrzne historie, opowiadaj o swojej podróży. Tego rodzaju rzeczy pomogą Ci zdobyć klientów i zachować ich na całe życie.

Związane z: Marketing w mediach społecznościowych dla eCommerce: strategie i najlepsze praktyki

4. Zwiększ swoją obsługę klienta

Inną metodą zdobywania zaufania klientów jest zwiększenie obsługi klienta. Gość / klient może mieć n liczby zapytań. Może to być związane z witryną, produktami lub innym problemem, dla którego chcą rozwiązać problem. Twoim wyłącznym obowiązkiem jest rozwiązać ich zapytania i zapewnić im satysfakcjonującą obsługę klienta. W tym celu nie ograniczaj obsługi klienta do samych wiadomości e-mail lub połączeń. Dodaj też opcję obsługi czatu na żywo. Ponadto, jak powiedziałem, bądź aktywny w mediach społecznościowych. Większość klientów woli zgłaszać zapytania na platformach społecznościowych. Może to być tweet lub DM. Cokolwiek to jest, pamiętaj, aby jak najszybciej pomóc im w rozwiązywaniu problemów. Twoi klienci będą wdzięczni za szybką odpowiedź na ich obawy. Jeśli pamiętasz te 4 rzeczy, Twoi odwiedzający z pewnością uznają Twoją witrynę za godną zaufania. Przyjrzyjmy się teraz, jak budować lojalność klientów.

4 sposoby budowania lojalności klientów

Aby budować lojalność wobec klientów, musisz skupić się na kilku ważnych sprawach –

1. Dostarcz to, co mówisz

Lojalność klientów polega na spełnianiu obietnic. Wiele razy klienci nie otrzymują produktów tak, jak wyglądali na stronie produktu, a czasami brakuje niektórych funkcji. Prowadzi to do rozczarowania wśród klientów i czują się oszukani. Nie składajmy fałszywych obietnic. Dostarcz im oczekiwaną jakość lub produkt, który według nich był wart zakupu. Jeśli nie dostarczysz tego, co mówisz, prawdopodobnie po raz ostatni zobaczysz tego klienta w swojej witrynie. To samo dotyczy czasu dostawy i polityki zwrotów. Produkt powinien zostać dostarczony w podanym terminie. Opóźnienie w dostawie może zirytować klientów. I po nim powinno być jasne polityki powrót. Nie powinno tak być, że obiecałeś łatwe zwroty, ale klient ma trudności ze złożeniem zwrotu. Te rzeczy są ważne, jeśli chcesz zdobyć lojalność klientów.

Związane z-

8 prostych wskazówek, jak zmniejszyć zwroty produktów w eCommerce

5 sposoby zarządzania zwrotami w eCommerce

2. Bądź otwarty na opinie klientów

Jeśli nie dodałeś sekcji recenzji na swojej stronie tylko dlatego, że boisz się negatywnych komentarzy, nigdy nie zdobędziesz pełnego zaufania odwiedzających. Ludzie stali się mądrzy. Przed zakupem produktu z nowej strony internetowej badają przeszłość firmy i szukają recenzji, aby sprawdzić, czy jest ona oryginalna, czy nie, lub zobaczyć, co ludzie mają do powiedzenia na temat marki. Ponad połowa pracy jest wykonywana, jeśli kupujący uznają Twoją markę za wystarczająco niezawodną do robienia zakupów, następnie pojawia się część przeglądu produktu, która pomaga potencjalnemu klientowi w podjęciu decyzji o zakupie. Recenzje odgrywają tutaj ogromną rolę.

Recenzje pomagają budować lojalność i zaufanie klientów

Przejrzyj opinie. Otwarcie akceptuj opinie ludzi na temat Twojej marki lub produktu. Na pewno będzie kilka dobrych i złych recenzji, ale przedstawi to znak uczciwości przed Twoimi klientami. Odpowiadaj na swoje opinie. Dowiedz się, co poszło nie tak z Twoimi klientami, co doprowadziło do negatywnej uwagi. Zawsze powinieneś być gotowy na konstruktywną krytykę. Związane z: Dlaczego recenzje produktów są ważne w eCommerce?

3. Oferuj punkty lojalnościowe przy każdym zakupie

Posiadanie programu lojalnościowego dla Twojej firmy jest jednym z najlepszych sposobów budowania lojalności klientów i poprawia się utrzymania klienta, równocześnie. Kiedy nagradzasz klientów punktami lojalnościowymi za udany zakup, zasadniczo zapraszasz ich do robienia zakupów w Twojej marce w przyszłości. Zapewnia wielokrotne zakupy i wyprzedza konkurencję, która nie ma żadnego programu lojalnościowego.

Programy lojalnościowe zbuduj osobiste połączenie między marką a klientem i zwiększ lojalność klientów.

4. Doceń swoich klientów

Nigdy nie zapomnij podziękować lub docenić swoich klientów. Okazanie odrobiny wdzięczności nie tylko pomaga zdobyć zaufanie klientów, ale także rozwija lojalność klientów. Oto, co możesz zrobić. Kiedy klient składa zamówienie, podziękuj mu za zaufanie do Twojej marki i wybranie sklepu z Tobą. Lub jeśli mają coś do zasugerowania lub zostawili recenzję, czy to pozytywna, czy negatywna, zaakceptuj ją z zadowoleniem i docenić za pozostawienie opinii. Zapytaj ich, czy Twoje produkty lub usługi spełniły ich oczekiwania. Przeproś, jeśli napotkali jakieś opóźnienie lub niedogodność. To pokazuje twój profesjonalizm. Ważne jest, aby cenić swoich klientów, aby budować zdrowe relacje z klientami.

Bottom Line

Budowanie zaufania i lojalności klientów nie jest czymś, co można zarobić z dnia na dzień. Zajmie to trochę czasu, ale twoje wysiłki na rzecz zdobycia zaufania i lojalności klientów z pewnością odzwierciedlą wyniki. Traktuj swoich klientów dobrze. Spraw, aby poczuli się wyjątkowo, a co najważniejsze, unikaj używania przynęt klikających, aby przyciągać ruch do Twojej witryny. Jakie są twoje strategie budowania zaufania i lojalności klientów?


Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *