8 ways to build customer trust and loyalty

8 sposoby budowania zaufania i lojalności klientów

Chcesz pozyskać nowych klientów i dołożyć wszelkich starań, aby stali się częścią Twojej podróży eCommerce. Ale nadal nie osiągasz zadowalających rezultatów. Przeformułujmy to trochę. Przyciągasz uwagę ludzi, przychodzą na twoją stronę, ale nie przynoszą żadnych rezultatów. Co może być przyczyną? To proste. Nie ufają Twojej marce. A dlaczego mieliby? Po raz pierwszy wchodzą w interakcje z Twoją marką. Musisz zdobyć ich zaufanie, nawiązać z nimi kontakt, aby mogli poznać Twoją markę. Chociaż nie jest żmudnym zadaniem, aby stworzyć widoczność marki i przyciągnąć klientów do swojej witryny, dzięki Media społecznościowe platform, wyzwanie polega na przekształceniu nowych użytkowników w klientów. A jaki jest ten decydujący czynnik, który powoduje, że odwiedzający staje się klientem? To „zaufanie”, które budujesz w nich. Tak, są inne ważne elementy eCommerce, takie jak UX witryny, Strona kasyitd. Ale są one drugorzędne. Zaufanie klienta jest najważniejsze. Podczas odwiedzania Twojej witryny eCommerce przychodzi do głowy wiele myśli. Dopiero gdy uznają Twoją witrynę za wiarygodną i godną zaufania, zastanawiają się nad dokonaniem zakupu. Zaufanie i lojalność klientów idą w parze. Po zbudowaniu zaufania następuje lojalność. Ale najważniejsze jest to, w jaki sposób budujesz zaufanie klientów? O tym właśnie będziemy dzisiaj dyskutować. W tym artykule przedstawiłem 8 sposoby budowania zaufania i lojalności klientów. Przeczytaj je.

1. Skoncentruj się na bezpieczeństwie witryny

Najpierw najważniejsze. Odwiedzający muszą czuć się bezpiecznie, gdy znajdą się na Twojej stronie. Odbiliby się od razu, jeśli stwierdzą, że Twoja witryna ma problemy z bezpieczeństwem, nie mówiąc już o zakupach. Po wygenerowaniu tego współczynnika zaufania przeszedłeś pierwszy krok w kierunku zdobycia zaufania klientów. W tym celu musisz uzyskać certyfikat SSL w swojej witrynie. Ponieważ Internet jest pełen mistyfikacji i spamu, nie można tak łatwo zaufać stronie internetowej. Certyfikat SSL dodaje warstwę bezpieczeństwa do Twojej witryny i warstwę zaufania dla odwiedzających.

Bezpieczeństwo witryny

2. Wyświetlaj odznaki bezpieczeństwa przy kasie

Oszustwa związane z transakcjami online osiągnęły obecnie nowy poziom. W rezultacie ludzie stali się zbyt wrażliwi, aby dzielić się informacjami bankowymi online. Zdobądź zaufanie klientów, wyświetlając plakietki bezpieczeństwa płatności na stronie checkout. Znaki bezpieczeństwa, takie jak Norton Secured, McAfee Secure lub wyświetlanie obsługiwanych logo kart kredytowych lub zamka bezpieczeństwa, wzbudzają poczucie zaufania wśród odwiedzających i czują się znacznie wygodniej podczas dokonywania płatności.

3. Przejdź do serwisów społecznościowych

social media

Utrzymanie obecności społecznej jest dziś bardzo ważne, jeśli chcesz zdobyć zaufanie klientów. Media społecznościowe to nie tylko platforma marketingowa, która pomaga w widoczności marki, ale także miejsce, w którym możesz utrzymywać przyjazne relacje z obserwującymi i budować wiarygodność. Ludzie poznają cię jako markę i budujesz w nich ten czynnik zaufania. Jak byś to zrobił? Bądź aktywny i zacznij aktywnie publikować posty. Kontaktuj się z publicznością, uczestnicz w rozmowie, odpowiadaj na pytania, publikuj swoje wewnętrzne historie, opowiadaj o swojej podróży. Tego rodzaju rzeczy pomogą Ci zdobyć klientów i zachować ich na całe życie.

4. Dostarcz to, co mówisz

Zaufanie klientów polega na dostarczaniu tego, co mówisz. Wiele razy klienci nie otrzymują produktów tak, jak wyglądali na stronie produktu, a czasem brakuje niektórych funkcji. Prowadzi to do rozczarowania wśród klientów i czują się oszukani. Nie składajmy fałszywych obietnic. Dostarcz im oczekiwaną jakość lub produkt, który według nich był wart zakupu. Jeśli nie dostarczysz tego, co mówisz, prawdopodobnie po raz ostatni zobaczysz tego klienta w swojej witrynie. To samo dotyczy czasu dostawy i polityki zwrotów. Produkt powinien zostać dostarczony w podanym terminie. Opóźnienie w dostawie może zirytować klientów. I po nim powinno być jasne polityki powrót. Nie powinno tak być, że obiecałeś łatwe zwroty, ale klient ma trudności ze złożeniem zwrotu. Te rzeczy są ważne, jeśli chcesz zbudować lub zdobyć lojalność klientów.

Chciałbyś przeczytać:

6 Proste wskazówki, jak zmniejszyć zwroty z eCommerce

5 sposoby zarządzania zwrotami w eCommerce

5. Zwiększ swoją obsługę klienta

Inną metodą zdobywania zaufania klientów jest zwiększenie obsługi klienta. Odwiedzający / klient może mieć n liczby zapytań. Może to być związane z witryną, produktami lub innym problemem, dla którego chcą rozwiązać problem. Twoim wyłącznym obowiązkiem jest rozwiązać ich zapytania i zapewnić im satysfakcjonującą obsługę klienta. W tym celu nie ograniczaj obsługi klienta do samych wiadomości e-mail lub połączeń. Dodaj też opcję obsługi czatu na żywo. Ponadto, jak powiedziałem, bądź aktywny w mediach społecznościowych. Większość klientów preferuje platformy mediów społecznościowych, aby podnieść swoje zapytanie. Może to być tweet lub DM. Cokolwiek to jest, pamiętaj, aby jak najszybciej pomóc im w rozwiązywaniu problemów. Twoi klienci będą wdzięczni za szybką odpowiedź na ich obawy.

6. Bądź otwarty na opinie klientów

Jeśli nie dodałeś sekcji recenzji na swojej stronie tylko dlatego, że boisz się negatywnych komentarzy, nigdy nie zdobędziesz pełnego zaufania odwiedzających. Ludzie stali się mądrzy. Przed zakupem produktu z nowej strony internetowej badają przeszłość firmy i szukają recenzji, aby sprawdzić, czy jest ona oryginalna, czy nie, lub zobaczyć, co ludzie mają do powiedzenia na temat marki. Ponad połowa pracy jest wykonywana, jeśli kupujący uznają Twoją markę za wystarczająco niezawodną do robienia zakupów, następnie pojawia się część przeglądu produktu, która pomaga potencjalnemu klientowi w podjęciu decyzji o zakupie. Recenzje odgrywają tutaj ogromną rolę.

Recenzje pomagają budować zaufanie klientów

Przejrzyj opinie. Otwarcie akceptuj opinie ludzi na temat Twojej marki lub produktu. Na pewno będzie kilka dobrych i złych recenzji, ale przedstawi to znak uczciwości przed Twoimi klientami. Odpowiadaj na swoje opinie. Dowiedz się, co poszło nie tak z Twoimi klientami, co doprowadziło do negatywnej uwagi. Zawsze powinieneś być gotowy na konstruktywną krytykę.

7. Oferuj punkty lojalnościowe przy każdym zakupie

Mający program lojalnościowy ponieważ Twoja firma jest jednym z najlepszych sposobów budowania lojalności klientów i poprawia się utrzymania klienta, równocześnie. Kiedy nagradzasz klientów punkty lojalnościowe po udanym zakupie po prostu zapraszasz ich do ponownego kupowania swojej marki w przyszłości. Zapewnia wielokrotne zakupy i wyprzedza konkurencję, która nie ma żadnego programu lojalnościowego. Programy lojalnościowe budują osobistą więź między marką a klientem.

8. Doceń swoich klientów

Nigdy nie zapomnij podziękować lub docenić swoich klientów. Okazanie odrobiny wdzięczności nie tylko pomaga zdobyć zaufanie klientów, ale także rozwija lojalność klientów. Oto, co możesz zrobić. Kiedy klient składa zamówienie, podziękuj mu za zaufanie do Twojej marki i wybranie sklepu z Tobą. Lub jeśli mają coś do zasugerowania lub zostawili recenzję, czy to pozytywna, czy negatywna, zaakceptuj ją z zadowoleniem i docenić za pozostawienie opinii. Zapytaj ich, czy Twoje produkty lub usługi spełniły ich oczekiwania. Przeproś, jeśli napotkali jakieś opóźnienie lub niedogodność. To pokazuje twój profesjonalizm. Ważne jest, aby cenić swoich klientów, aby budować zdrowe relacje z klientami.

Bottom Line

Budowanie zaufania i lojalności klientów nie jest czymś, co można zarobić z dnia na dzień. Zajmie to trochę czasu, ale twoje wysiłki na rzecz zdobycia zaufania i lojalności klientów z pewnością odzwierciedlą wyniki. Traktuj swoich klientów dobrze. Spraw, by poczuli się wyjątkowo, a co najważniejsze, unikaj używania przynęt klikających do kierowania ruchu do Twojej witryny. Jakie są twoje strategie budowania zaufania i lojalności klientów?


Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *