5 najlepszych języków programowania aplikacji na iOS w 2023 roku!

Top 5 iOS App Development Languages in 2023!!

Współcześni użytkownicy wolą aplikacje mobilne od stron internetowych do unoszenia się w Internecie. Ponadto inne obszary biznesowe, takie jak platformy OTT, platformy mediów społecznościowych, aplikacje zakupowe itp. wykonują większość swojej działalności za pośrednictwem aplikacji mobilnych z tego samego powodu.Aplikacje mobilne nie tylko zapewniają szybsze działanie, ale także oferują lepszą optymalizację ze stron internetowych, zwłaszcza aplikacji na iOS. We współczesnej społeczności istnieje ogromna liczba użytkowników iOS. Z tego samego powodu ważne jest, aby podczas planowania umieścić każdą cegłę na swoim miejscu Rozwój aplikacji na iOS projekt. Ponadto język programowania aplikacji na iOS określa zakres i doświadczenie użytkownika dla użytkowników aplikacji.

Najpopularniejsze języki do tworzenia aplikacji na iOS:

Najpopularniejsze języki do tworzenia aplikacji na iOS:

Przed rozpoczęciem tworzenia aplikacji na iOS na liście kontrolnej powinny znajdować się różne punkty. Aby w tym pomóc, przygotowaliśmy zwięzłą, ale przydatną listę kontrolną najważniejszych elementów, o których należy pamiętać podczas wybierania języka programowania aplikacji dla systemu iOS dla Twojej firmy.

Szybki:

Szybki to język programowania opracowany przez firmę Apple w 2014 roku w celu tworzenia rozwiązań dla systemów macOS, iOS, iPadOS, watchOS i tvOS. Został wprowadzony jako następca Objective-C i jest zoptymalizowany do pracy z frameworkami takimi jak Cocoa, Cocoa Touch i obszerną bazą kodu napisaną w Objective-C dla produktów Apple.
Swift to bardzo odpowiedni wybór, jeśli chcesz szybko stworzyć aplikację i zamierzasz ją później rozbudować. Ten język programowania jest łatwy do nauczenia i umożliwia szybki rozwój, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i niezawodność Twojego kodu. Dodatkowo Swift otrzymuje regularne aktualizacje, co pozwala na łatwe wdrażanie ulepszeń w Twojej aplikacji.

DO#:

C# to wszechstronny, obiektowy język programowania do ogólnego użytku. Został opracowany przez firmę Microsoft jako alternatywa dla języka Java. C# ma ścisłą integrację z platformą .NET, która służy zarówno jako framework, jak i środowisko uruchomieniowe.

Pierwotnie przeznaczony do pisania aplikacji dla systemów Windows, język C# rozszerzył teraz swój zasięg na inne platformy, takie jak Linux i Mac, za pośrednictwem platformy .NET. W rezultacie programiści mogą tworzyć natywne oprogramowanie w C# dla niemal każdego systemu operacyjnego, w tym iOS.

C# jest obecnie ósmym najpopularniejszym językiem programowania na świecie, a 8% programistów na całym świecie używa C#.

referencja-aplikacji-mobilnej

Jawa:

Może to zabrzmieć dziwnie, ponieważ Java jest powszechnie znana jako język ojczysty do tworzenia aplikacji na Androida. Java to język programowania ogólnego przeznaczenia, który jest zgodny z zasadami programowania obiektowego i opartego na klasach. Jedną z jego najważniejszych zalet jest to, że jego kod może działać na dowolnej platformie bez konieczności ponownej kompilacji.

Z ponad 9 milionami programistów korzystających z niej na całym świecie, Java jest obecnie szóstym najpopularniejszym językiem programowania na świecie. Jest również bardzo preferowany do tworzenia aplikacji na Androida ze względu na jego przydatność dla platformy. Jednak jego wszechstronność pozwala również na tworzenie aplikacji wieloplatformowych.

Cel C:

Objective-C, zorientowane obiektowo rozszerzenie języka programowania C

Objective-C, zorientowane obiektowo rozszerzenie języka programowania C, zostało opracowane na początku lat 1980. Jako język ogólnego przeznaczenia jest używany głównie do programowania systemu OS X firmy Apple i Systemy operacyjne iOS, a także ich API: Cocoa i Cocoa Touch. Jednak pomimo swojej użyteczności, Objective-C zajmuje dopiero 27. miejsce w raporcie popularności Stack Overflow, ze wskaźnikiem wykorzystania 2.39% wśród programistów na całym świecie, czyli o trzy pozycje niżej niż Swift. Powodem tego samego jest to, że społeczność programistów Objective-C ma bardzo ograniczone zasoby. Ponadto język jest trudny do nauczenia się dla początkujących.

Trzepotanie:

Na koniec Flutter to kolejny język programowania aplikacji na iOS, który będziemy omawiać. Flutter, wprowadzony na rynek w 2017 roku, to kompleksowy zestaw SDK (Software Development Kit). Oferuje szeroką gamę gotowych do użycia widżetów i narzędzi. Google stworzyło to narzędzie w 2015 roku, aby zapewnić programistom łatwy sposób tworzenia atrakcyjnych wizualnie. Kompilowane natywnie aplikacje mobilne, internetowe i stacjonarne z tylko jedną bazą kodu.

Wieloplatformowe możliwości Fluttera sprawiają, że jest on popularnym wyborem wśród programistów, ponieważ oszczędza czas i wysiłek związany z pisaniem oddzielnych kodów dla różnych platform. Dzięki szerokiej gamie funkcji Flutter stał się jednym z najczęściej używanych frameworków do tworzenia potężnych i angażujących aplikacji mobilnych w bardzo krótkim czasie. Tak więc, jeśli korzystasz z niedrogich rozwiązań i chcesz tworzyć aplikacje zarówno na Androida, jak i iOS w krótszym czasie, Flutter jest idealną opcją.

Na końcu,

W poniższym artykule staraliśmy się zawęzić charakterystykę 5 najczęściej używanych języków do tworzenia aplikacji na iOS. Chociaż wszystkie języki mają swoje wady i zalety. Jednak wybór najlepszego języka całkowicie zależy od wymagań projektu i harmonogramu. Ponadto w Knowband oferujemy również Rozwiązania do tworzenia aplikacji na Androida i iOS dla Firmy eCommerce. Możesz nas znaleźć pod naszym oficjalnym adresem e-mail support@knowband.com w celu uzyskania wyceny.

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *