4 korzyści, które podkreślają znaczenie filmów o produktach w eCommerce

4 Benefits that Highlight the Importance of Product Videos in eCommerce

Wizualizacje odgrywają decydującą rolę w eCommerce konwersje. Ponieważ klienci nie mogą fizycznie zbadać produktu w sklepach internetowych, mogą zaufać tylko wizualizacjom. Kupujący online budują wyobraźnię w swoich głowach, widząc zdjęcia produktów lub filmy produktowe i na tej podstawie decydują się na zakup. Wizualizacje tworzą pierwsze wrażenie. Aby zapewnić klientom to, co najlepsze�zakupy online, marki ujmują produkt pod każdym możliwym kątem, aby upewnić się, że kupujący nie ma wątpliwości, czy dokonać zakupu, czy nie. Ale dzisiaj zdjęcia produktów po prostu nie wystarczą. Stały się zbyt popularne. Wiele marek zaczęło dodawać filmy produktowe do swojej witryny eCommerce, aby kupujący online poczuli się bardziej zadowoleni z wyglądu i jakości produktu przed jego zakupem.

Co to jest film o produkcie?

Wideo produktowe to opis produktu w formie wideo, za pomocą którego marki starają się edukować klientów na temat produktu, jego jakości, cech, korzyści itp.

Dlaczego filmy o produktach są ważne dla Twojej firmy online?

produkt-wideo-moduł

Film o produkcie pomaga potencjalnym klientom lepiej zrozumieć produkt. To jest marketing wideo strategię, którą wykorzystują marki, aby zminimalizować wątpliwości dotyczące produktu w umyśle kupującego. Omówmy pokrótce zalety filmów o produktach i zrozummy ich znaczenie w handlu elektronicznym.

1. Filmy o produktach przekształcają potencjalnych klientów w klientów

O znaczeniu filmów produktowych świadczy fakt, że 92% kupujących twierdzi, że elementy wizualne wpływają na ich decyzję o zakupie, a około 64% użytkowników prawdopodobnie dokona zakupu po obejrzeniu filmu produktowego. (Źródło: RenderForest) Dzieje się tak dlatego, że film o produkcie zapewnia realistyczny nastrój. Minimalizuje niepewność dotyczącą produktu. Potencjalni klienci wyobrażają sobie siebie na drugim końcu i czują się tak, jakby fizycznie badali produkt. Zwiększa to poziom zadowolenia klienta i zwiększa szanse, że potencjalny klient stanie się klientem.

2. Filmy o produktach budują zaufanie

Kupujący online są bardzo zaniepokojeni jakością produktu podczas dokonywania zakupów online. Nie są pewni, czy produkt spełni ich oczekiwania, czy nie. Wideo produktowe eliminuje ich wątpliwości i buduje zaufanie dotyczące jakości produktu. Dzięki temu kupujący czują się bardziej komfortowo kupując po obejrzeniu filmu. Buduje również wiarygodność marki. Ludzie zdają sobie sprawę, że firma jest autorytatywna, a nie oszukańcza. Im bardziej zdobędziesz ich zaufanie, tym więcej osiągniesz sprzedaży.

3. Google daje pierwszeństwo filmom wideo

Google stara się wyświetlać filmy dla większości wyszukiwań. Jeśli więc osadziłeś film produktowy z YouTube na swojej stronie internetowej i zawiera on odpowiedni, przyjazny dla SEO tytuł, opis, słowo kluczowe, link do strony internetowej itp., istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że trafisz do sekcji Google Video. Nie mówię o osobnej sekcji wideo. Wyświetli się tam, ale tutaj chodziło mi o ogólną zakładkę „Wszystko”. Google sugeruje wideo, nawet jeśli użytkownik nie odwiedził sekcji wideo. Marketerzy korzystający z wideo uzyskują o 41% większy ruch z wyników wyszukiwania.

4. Filmy o produktach angażują klientów

Jedną z głównych zalet filmów produktowych jest to, że zwiększają zaangażowanie użytkowników. Przejrzenie opisu produktu i zapoznanie się z całą informacją może być czasem żmudnym zadaniem dla klientów. Jest to nie tylko męczące, ale i czasochłonne. Filmy produktowe dostarczają tych samych informacji wyraźnie i wyraźnie oraz przyciągają większe zaangażowanie użytkowników. Co więcej, ludzie częściej zwracają uwagę na filmy niż obrazy lub teksty. Przenieśmy teraz naszą uwagę z zalet filmów o produktach na sprawdzone metody dotyczące filmów o produktach.

Film o produkcie�Najlepsze praktyki

Zobaczmy, jak najlepiej wykorzystać filmy o produktach.

produkt-wideo-najlepsze-praktyki

1. Wyjaśnij potrzebę

Powiedz swoim klientom, w jaki sposób odnieśliby korzyści z zakupu tego produktu. Poza funkcjami, przedstawienie korzyści klientom sprawia, że ​​film produktowy jest dobry i ułatwia zakup.

2. Utrzymuj krótkie wideo

Nie rozciągaj czasu trwania filmu do 4-5 minut. Idealny film produktowy nie powinien przekraczać minuty. Powinieneś być w stanie jasno przekazać wiadomość w ciągu tej 1 minuty. Krótki film ma tendencję do uchwycenia większego zaangażowania niż długi film.

3. Umieść wideo na stronie docelowej i/lub stronie głównej

Jak wynika z badań, umieszczenie wideo na stronie docelowej może zwiększyć konwersje o 40% i ponad 20% w przypadku użycia na stronie głównej. Byłoby świetnie, jeśli planujesz promocję produktu, w zasadzie nowo wprowadzanych produktów.

4. Udostępnij to na swoich stronach w mediach społecznościowych

Twoje filmy produktowe mogą wywołać szum wśród obserwatorów w mediach społecznościowych. Na przykład, jeśli wprowadzasz na rynek nowy produkt, tworzenie świadomości na jego temat za pomocą filmu o produkcie może być bardzo korzystne dla Twojej firmy, zarówno pod względem świadomości marki, jak i widoczności produktu. Możesz także stworzyć plan reklamowy i wyświetlić go grupie docelowej, aby zdobyć więcej potencjalnych klientów.

Bottom Line

produkt-wideo-rekomendacja

Dodanie filmów do witryny eCommerce może zapewnić znaczny wzrost Twojej firmie. Przyniesie to większe zaangażowanie, wyższy średni czas witryny, wyższą sprzedaż, a co najważniejsze, pomoże Ci zdobyć zaufanie klientów. Film produktowy to atrakcyjny sposób na poprowadzenie potencjalnego klienta do zakupu. Choć wymagałoby to wydania kilku dolców, w rzeczywistości więcej, przyniesie pozytywne rezultaty. Ustaw budżet i odpowiednio przygotuj swoje filmy. Przygotuj listę produktów, dla których będziesz tworzyć filmy, a następnie przejdź dalej. Dodaj filmy do swojej witryny bez żadnych kłopotów, korzystając z modułu wideo produktu Knowband. Moduł sprawia, że ​​umieszczanie filmów w witrynie na kilku stronach jest bardzo proste. Kasy-

Moduł wideo produktu Knowband jest dostępny dla

Dodatek wideo do produktu PrestaShop

Rozszerzenie wideo produktu Magento 2

Rozszerzenie wideo produktu OpenCart

Największą strategią zachęcania klientów do przejścia na stronę kasy jest optymalizacja strony produktu w witrynie. Moduł zakładki produktu zapewnia szybki sposób dodawania nowych zakładek do stron produktów w witrynie za jednym razem. Gdy użytkownik jest tylko o krok od złożenia zamówienia, prosta i wszechstronna wtyczka może z łatwością zmaksymalizować jego wrażenia. Dając klientom możliwość otrzymywania większej ilości informacji, moduł zapewnia, że ​​odwiedzający nigdy nie otrzymają materiałów, których nie chcą. Administrator sklepu może wyświetlać odpowiednie filmy dla produktu lub dowolną inną wiadomość tekstową, którą chce udostępnić klientom, korzystając z rozszerzenia strony produktu. Mam nadzieję, że dzięki temu artykułowi zrozumiałeś znaczenie filmów o produktach. Jeśli masz jakieś uwagi dotyczące zalet filmów o produktach, dodaj je w komentarzach poniżej.

Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *