12 korzyści z dostosowywania i personalizacji produktów eCommerce

12-benefits-of-e-commerce

Każdy klient lubi osobisty charakter swoich zamówień. Kiedy oferujesz klientom to, czego chcą, zwiększa to zaangażowanie klientów i przychody ze sklepu. Najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest zapytanie klientów, których lubią, a których nie lubią i czego chcą. Dlatego też dostosowywanie i personalizacja produktów e-commerce to zalecane. Jest to najnowszy trend, który daje przewagę Twojej firmie, a nawet może dodać wartość do Twojego sklepu eCommerce, jeśli zostanie przemyślanie zaplanowany.

Jedną z największych korzyści płynących z personalizacji produktu jest pomoc w budowaniu relacji między klientami, dzięki czemu Twój biznes eCommerce jest autentyczny i ludzki. Poza tym oferuje kilka innych korzyści, o których mowa poniżej.

Korzyści, jakie daje Dostosowywanie i personalizacja produktów eCommerce

 • Personalizacja i personalizacja produktów w handlu elektronicznym zapewnia spersonalizowane doświadczenie

Jak wspomniano powyżej, ta funkcja pomaga w oferowaniu klientom spersonalizowanych wrażeń związanych z zamówionym produktem. Kiedy klienci mają swobodę decydowania o kolorze, tekście, obrazie itp. produktu końcowego, poprawia to wrażenia z zakupów, co ponownie jest korzystne dla wartości marki.

Produkt eCommerce i personalizacja

 • Personalizacja i personalizacja produktów eCommerce zwiększa marżę zysku

Klienci rozumieją, że każda firma wymaga dedykowanej konfiguracji do spersonalizowanego rozwoju produktu z dedykowanymi zasobami. Dlatego klienci są gotowi zapłacić za więcej udogodnień dostosowywania. Dla każdego żądania dostosowania firma może strategicznie zaplanować szablon, a także wymagane zmiany. W związku z tym dostosowanie może pozwolić firmie na pobieranie wyższych opłat, zwiększanie przychodów i czerpanie zysków.

 • Klienci zdobywają lojalność

Jeśli chcesz, aby Twoi klienci pozostali przy Twojej marce na dłużej, musisz zrozumieć ich potrzeby, jak chcą i starać się je spełniać. Co więcej, lojalni klienci uzyskują znaczne korzyści w dłuższej perspektywie.

 • Dostosowanie i personalizacja produktów eCommerce pomaga przyciągać coraz więcej Millenialsów

Oferując personalizację produktu, łatwiej jest zdobyć pokolenie Millenialsów. Millenialsi stanowią ogromną część kupujących iw najbliższych latach będą konsumentami zarówno towarów, jak i usług. Nazywanie e-maili nie wystarczy, aby spersonalizować produkt lub usługę dla milenialsów, ale warto, ponieważ pomaga to zachęcić milenialsów.

 • Dostosowywanie i personalizacja produktów eCommerce jest przyjazne dla budżetu

Trendy zmieniają się z dnia na dzień, niezależnie od branży. Co więcej, przechowujesz dany rodzaj produktu, a następną rzeczą, o której wiesz, jest to, że jest na rynku, dlatego zorientowanie się, czego chcą klienci, jest mądrą rzeczą do zrobienia. Zrozumienie preferencji i opracowanie produktów zgodnie z potrzebami klientów zmniejszy Twoje wysiłki i koszty wytwarzania produktu, zwiększy przychody.

 • Personalizacja i personalizacja produktów eCommerce sprawia, że ​​produkty z najwyższej półki wyglądają atrakcyjnie

Klienci oczekują, że każdy najdrobniejszy szczegół produktu jest zgodny ze swoimi preferencjami, gdy płaci pokaźną sumę pieniędzy na luksusowy przedmiot. Za pomocą tej funkcji można osiągnąć satysfakcję klienta i uatrakcyjnić wygląd produktu, uwzględniając takie cechy, jak wybrany kolor, grafika itp.

Dostosowywanie i personalizacja produktów eCommerce

 • Niższe stopy zwrotu

Ta funkcja pomaga w obniżeniu stóp zwrotu i powtórzeniu sprzedaży. Ponadto mówi się, że produkty, których częścią są konsumenci, prawdopodobnie zostaną zwrócone. Ponadto dostosowali produkt tak, jak chcesz. Dlatego nie trzeba dodawać, że w większości przypadków są zadowoleni z produktu końcowego. Jeśli personalizacja produktów jest oferowana w e-commerce, możesz uniknąć zarządzania zwrotami i ich kosztami. Ponadto klienci są bardziej przywiązani do spersonalizowanych produktów.

 • Pomaga nadać prezentom przemyślany akcent

Za pomocą dostosowywania i personalizacji produktów eCommerce możesz dodać osobisty akcent do swojego prezentu, zanim podarujesz go swoim bliskim. Co więcej, zmieni to Twój rutynowy produkt w przemyślany prezent! Wraz ze wzrostem zakupów online możesz zdominować rynek produktów upominkowych, zapewniając możliwości dostosowywania produktów.

 • Pomaga uzyskać dodatkową przewagę nad konkurencją

Ta funkcja pomaga uzyskać dodatkową przewagę nad konkurencją. Kiedy zwrócisz szczególną uwagę na to, co klienci dostosowują w produkcie, zrozumiesz, czego dokładnie szukają i czego Ci brakuje. W ten sposób możesz łatwo przeanalizować preferencje i upodobania kupujących oraz wykorzystać te dane do oferowania klientom odpowiednich produktów.

 • Może dać ostrą konkurencję”

Kiedy wiesz, czego chce twój klient, wyprzedzasz konkurencję. Co więcej, gdy pozwalasz kupującym spersonalizować produkt, uzyskujesz konkurencyjne korzyści, które pomagają przenieść Twoją firmę na wyższy poziom i wyprzedzić konkurencję.

 • Obecność w Internecie

Oferując produkty na zamówienie, klienci muszą kupować w Twoim sklepie, a nie w zwykłym sklepie. W miarę postępu tego procesu ranking Google będzie rósł i stał się popularny wśród potencjalnych nabywców. Dzięki tej popularności możesz również zdominować platformę społecznościową i wykorzystać ją do generowania przychodów!

 • Usprawnienie procesu zamówień

Tradycyjny sposób personalizacji produktu był czasochłonny, ponieważ cykl obejmował zrozumienie wymagań klientów, zbieranie próbek, a także wysyłanie ich tam iz powrotem do zespołu produkcyjnego. Ponadto, konfigurowanie spersonalizowanego produktu online i oferowanie klientom podglądu na miejscu, pozwala łatwo uniknąć czasochłonnego i męczącego procesu.

Jakie są najnowsze trendy w personalizacji produktów, które muszą znać sprzedawcy?

 • Rzeczywistość rozszerzona (AR) i rzeczywistość wirtualna (VR)

Jednym z najbardziej znanych trendów w personalizacji produktów, o którym musi wiedzieć każdy inny sprzedawca, jest rzeczywistość rozszerzona i rzeczywistość wirtualna (AR/VR). Pomaga to przekształcić cały scenariusz handlu elektronicznego. Trendy te pomagają klientom oferować wrażenia „w sklepie” nawet na odległość.

Dostosowywanie i personalizacja produktów eCommerce

Dzięki Augmented Shopping klienci pozostają w kontakcie z markami oraz produktami poprzez cyfrowe doświadczenia i wirtualnie personalizują swoje produkty. Ponadto te cyfrowe doświadczenia pomagają sprzedawcom oferować lepsze i bardziej intuicyjne zakupy w porównaniu z prostymi doświadczeniami internetowymi.

Marki, które zaczęły wykorzystywać ten trend, to najsłynniejsza marka denimowa, Levi. Levi’s ogłosił szereg nowych cyfrowych doświadczeń we współpracy z renomowanymi aplikacjami i firmami technologicznymi. Innym powodem wyboru tego trendu było przezwyciężenie ograniczeń dotyczących dystansu społecznego Covid-19.

 • Mobilność

Jeśli szukasz wyższych przychodów i zaangażowania klientów niż bycie właścicielem sklepu eCommerce, musisz skupić się na zapewnieniu płynnej obsługi mobilnej. To kolejna nowość trend personalizacji produktów.

1_tivu2sq-r6epg75zd6cfpw

Zgodnie z badaniami prognozuje się, że sprzedaż mobilnego e-commerce osiągnie 3.56 USD w dolarach. Upewnij się, że Twoja witryna eCommerce jest przyjazna dla urządzeń mobilnych, responsywna, a opcje dostosowywania produktów są równie responsywne i łatwe w użyciu na ekranach urządzeń mobilnych. Dla lepszych i angażujących użytkowników mobilnych jest to ważne.

 • Wyświetlanie w czasie rzeczywistym

Tradycyjny sposób dostosowywania produktu polega na tym, że klienci wypełniają swoje opcje dostosowywania i przesyłają je. Dzięki temu nie było mowy o oglądaniu finalnej makiety tego, jak będzie wyglądał produkt. Z tego powodu czasami nie otrzymywali tego, co sobie wyobrażali. W rezultacie zwroty/wymiany zamówień osiągnęłyby wyższy poziom. W związku z tym prowadziłoby to do marnowania czasu zarówno właściciela sklepu, jak i klienta.

Na szczęście sytuacja ewoluowała na lepsze. Teraz klienci nie muszą już dłużej czekać, aby otrzymać produkt na wyciągnięcie ręki. Co więcej, nie tylko mogą wspomnieć o swoich specyfikacjach projektowych, ale nawet samodzielnie zaprojektować produkt w czasie rzeczywistym. W ten sposób mogą przyjrzeć się projektowi produktu przed ostateczną kasą i w razie potrzeby wprowadzić zmiany.

 • Angażujące opcje dostosowywania produktu

Opcje personalizacji produktów wzrosły w porównaniu z wcześniejszymi ze względu na pojawienie się różnych narzędzi do projektowania produktów online. Obecnie wszyscy handlowcy online oferują kupującym usługi dostosowywania produktów premium. Od tekstu po obrazy, kliparty, a nawet materiał i proces drukowania, kupujący mogą wybrać to wszystko, a także to, w swoim domu za pomocą jednego kliknięcia.

 • Zakupy w wyszukiwarce wizualnej

Visual Search Shopping, trend znany wśród niektórych firm. Firmy te już przyjęły technologię wyszukiwania wizualnego. Popularne firmy korzystające z tego trendu to Pinterest, Amazon, Visenze, Set i Google Lens.

 • Testowanie optymalizacji współczynnika konwersji

Wzbogać swoje testy optymalizacji współczynnika konwersji dzięki sztucznej inteligencji. Na przykład Qubit, oprogramowanie do personalizacji, które pomaga sprzedawcom w sklepie personalizować treści i optymalizować strony docelowe. Co więcej, pomaga w docieraniu do klientów segmentu, a także zwiększa współczynniki konwersji.

 • Zapisz na później

Funkcja „Zapisz na później” jest pomocna, ponieważ zmniejsza jeden z największych problemów w handlu elektronicznym – współczynnik porzucania koszyków. Co więcej, personalizacja produktu to coś więcej niż tylko wybór produktu, projektowanie i kupowanie. Zdarza się, że kupujący potrzebuje więcej czasu na zaprojektowanie produktu przed przejściem do ostatecznego projektu.

Funkcja „Zapisz na później” jest również korzystna, ponieważ zapewnia, że ​​klienci nie będą mieli wszystkiego, aby zacząć wszystko od nowa, na wypadek gdyby

pozostaw dostosowywanie produktu w środku. Dzięki personalizacji produktu kupujący mogą łatwo zapisywać swoje postępy. Wszystko, co muszą zrobić, to zapisać swoje postępy, wybierając opcję i kontynuować ją od miejsca, w którym wyszli.

Moduły Knowband do rozważenia

Knowband oferuje jedne z najbardziej wydajnych modułów dla różnych platform eCommerce, jednym z nich jest Product Designer / Customizer dla platform takich jak Prestashop i Opencart.

 1. Prestashop Product Designer / dodatek do dostosowywania

Prestashop Product Designer / dodatek do dostosowywania jest bardzo korzystny, ponieważ umożliwia dodawanie paneli dostosowywania projektu na stronach produktów wybranych produktów w Twojej witrynie. Ponadto dodatek pomaga klientom dodawać żądany tekst, obrazy, a także kody QR dla produktu.

wtyczka-dostosowania-produktu-500-x-500-740x740

Najważniejsze cechy Prestashop Product Designer / Customizer Addon:

 • Pozwól klientom elastycznie tworzyć pożądany produkt.
 • Umożliwia sprawdzenie całkowitej ceny personalizacji na tej samej stronie.
 • Ustawienia obejmują styl czcionki, kolor, rozmiar tekstu, obrazy domyślne, pozycje obrazów, slogany, limity znaków i ceny.
 • Instalacja modułu pomaga zdobyć lojalność klientów
 • Poprawia sprzedaż

2. Rozszerzenie konfiguratora produktów Opencart

Rozszerzenie konfiguratora produktów Opencart to kolejne pomocne rozszerzenie dla właścicieli Opencart. Zachęca to klientów do projektowania i kupowania niestandardowych produktów w Twojej witrynie. Produkty obejmują T-shirty, kubki, poduszki i nie tylko.

3-dodaj-grupy-obrazów-do-produktu-740x740

Kluczowe cechy rozszerzenia konfiguratora produktu Opencart:

 • Pozwala kupującym dostosować produkt.
 • Dostosuj produkt, wstawiając tekst, obrazy i kody QR.
 • Klienci mogą z łatwością projektować produkty w swoim stylu.
 • Zobacz koszt dostosowywania przed zakończeniem ostatecznej kasy.
 • Skuteczny sposób na sprzedaż produktu na swojej stronie internetowej zgodnie z potrzebami kupującego.

Final Thoughts

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, napisz do nas na adres support@knowband.com Knowband oferuje kupującym skuteczne wsparcie posprzedażowe wraz z wydajnymi modułami.

Ayushi Sharma

Ayushi Sharma

Ayushi Sharma as a writer likes to cater to different genres. She even enjoys doing fashion illustrations and reading books with a cup of coffee.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *