pre-requisites-to-publish-your-app-on-google-playstore

Wymagania wstępne do opublikowania aplikacji w sklepie Google Play

Chociaż w dzisiejszych czasach dostępne są różne rynki aplikacji, Sklep Google Play jest najpopularniejszy i największy ze wszystkich. Google Play pozwala nie tylko na rozpowszechnianie aplikacji wśród szerokiej gamy użytkowników, ale także pozwala zarządzać reklamą i sprzedażą aplikacji. Czy planujesz opublikować aplikację w sklepie Google Play? Omówiliśmy tutaj niektóre wymagania dotyczące płynnego przesyłania aplikacji w Sklepie Play.

1. Utwórz konto programisty

Przede wszystkim użytkownik, który zamierza wejść na rynek ze Sklepem Play, musi mieć konto programisty, aby zwolnić aplikację. To konto może być wykonane tylko raz i wymaga jednorazowej płatności w wysokości 25USD.

https://support.google.com/googleplay/android-developer/answer/6112435?hl=en

google-play-console

2. Warunki wstępne do uruchomienia aplikacji w Sklepie Play.

 1. Pakiet aplikacyjny: – plik apk, który ma zostać wydany w Sklepie Play.
 1. Krótki opis wniosku: – Krótki opis nie powinien przekraczać znaków 80.
 1. Długi Opis aplikacji: – Długi opis nie powinien przekraczać znaków 4000.
 1. Ikona aplikacji: – Ikona wysokiej rozdzielczości w formacie png. (512 * 512). Poniżej omówiono kilka wskazówek do wykonania skuteczna ikona aplikacji.
 1. Zrzuty ekranu: – 8 różne zrzuty ekranu aplikacji z podpowiedziami. Obraz nie powinien być większy niż (3480 * 3480) i musi być w formacie png. Znajdź przykład tutaj – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vel.barcodetosheet
 1. Grafika funkcji: – Grafika funkcji rozdzielczości 1024px (szerokość) * 500px (wysokość). Ładna grafika zazwyczaj przyciąga więcej użytkowników i pobiera pliki do pobrania dla Twojej aplikacji.
 1. Adres URL filmu promocyjnego: – Film instruktażowy YouTube przedstawiający korzystanie z aplikacji (jeśli istnieje). Powinno to być 30 sekund do 2 minut.

3. Zwolnienie aplikacji w Sklepie Play

Po przygotowaniu wszystkich wymaganych rzeczy do przesłania aplikacji, nadszedł czas, aby opublikować ją w sklepie. Kroki opisane poniżej pokazują, w jaki sposób możesz rozpowszechniać swoją aplikację w Sklepie Play –

 • Idź do swojego Google.
 • WybierzUtwórz aplikację.

dodaj aplikację

 • Na wyskakującym ekranie wprowadź nazwę aplikacji. Google zezwala na znaki 30 dla tytułu aplikacji na Androida.
 • Teraz zostaniesz przekierowany do Informacje o sklepie pod Zachowaj obecność stronę, dodaj następujące szczegóły tutaj:

listy sklepów

 1. Krótki opis aplikacji
 2. Długi opis aplikacji
 3. Ikona aplikacji
 4. Zrzuty z aplikacji
 5. Polecane grafiki
 6. YouTube Video
 7. Na stronie z listą sklepów zostaniesz poproszony o wybranie typu aplikacji, niezależnie od tego, czy jest to aplikacja, czy gra.
 8. Wybierz kategorię aplikacji lub gry, do której należy.
 9. Wprowadź dane kontaktowe i adres URL polityki prywatności dla aplikacji. Polityka prywatności jest obowiązkowa w przypadku dystrybucji aplikacji.
 10. Teraz kliknij na 'Zapisz Projekt"opcja i przejdź do"App prasowe"opcja w ramach"Zarządzanie wersjami' opcja.
 • Wybierz Utwórz opcję wydania na karcie produkcji, jeśli chcesz udostępnić swoją aplikację do produkcji. Aplikacja może być również wydana w fazie testów beta i alfa przed przeniesieniem do produkcji.

create-release

 1. Wybierz pakiet aplikacji do przesłania w Sklepie Play.
 2. Zaktualizuj uwagi do wydania aplikacji i kliknij Zapisz wersję roboczą.
 3. Po przesłaniu pakietu aplikacji (APK) możesz teraz złożyć wniosek o przesłanie oceny treści dla aplikacji.
 • Teraz otwarte Przechowuj obecność i wybierz Ocena Zawartości.

Ocena Zawartości

 1. Wypełnij ankietę, a otrzymasz ocenę treści na podstawie wprowadzonych danych.
 • Teraz wróć do "App Releases " Zakładka

wydania aplikacji

 1. Pod Produkcja śledzić, wybierz zarządzanie
 2. Kliknij przycisk przeglądania u dołu ekranu. Zostaniesz przekierowany do szczegółów pakietu aplikacji i notatki do wydania.
 3. Aby zwolnić pakiet aplikacji w Sklepie Play, wybierz opcję "Rollout do produkcji"aby udostępnić aplikację do wydania.

Gdy zapytanie zostanie przetworzone przez Google, Twoja aplikacja będzie dostępna do pobrania w Sklepie Play.

Wnioski

To były niektóre z warunków wstępnych do dystrybucji aplikacji w Sklepie Play. Możesz również znaleźć szczegółowe informacje na temat publikowanie aplikacji w Google Store. Gdy Google zatwierdzi Twoją aplikację, Twoja aplikacja dołączy do Sklepu Play. Jednak często aplikacje są odrzucane przez Google z powodu typowych przyczyn, które są ignorowane w momencie przesyłania aplikacji. Możesz jednak ograniczyć powody odrzucenia i ponownie opublikuj go z łatwością. Możesz również Stwórz doskonałą aplikację mobilną i publikuj to samo, po prostu utrzymuj wyżej wspomniane wymagania wstępne w swoim umyśle.

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *