pre-requisites-to-publish-your-app-on-google-playstore

Wymagania wstępne do opublikowania aplikacji w sklepie Google Play

Mimo że obecnie dostępne są różne rynki aplikacji, Sklep Google Play jest najpopularniejszy i największy ze wszystkich. Google Play nie tylko pozwala rozpowszechniać aplikację wśród szerokiej gamy użytkowników, ale także umożliwia zarządzanie reklamą i sprzedażą aplikacji. Czy planujesz opublikować aplikację w sklepie Google Play? W tym miejscu omówiliśmy niektóre wymagania dotyczące bezproblemowego przesyłania aplikacji w Play Store.

1. Utwórz konto programisty

Przede wszystkim użytkownik, który zamierza uruchomić sklep Play, musi mieć konto programisty w celu wydania aplikacji. To konto można założyć tylko raz i wymaga jednorazowej zapłaty 25 USD.

https://support.google.com/googleplay/android-developer/answer/6112435?hl=en

konsola google-play

2. Wymagania wstępne do uruchomienia aplikacji w Play Store.

 1. Pakiet aplikacji: – plik apk, który ma zostać wydany w Sklepie Play.
 1. Krótki opis aplikacji: – Krótki opis nie powinien zawierać więcej niż 80 znaków.
 1. Długi opis aplikacji: – Długi opis nie powinien przekraczać 4000 znaków.
 1. Ikona aplikacji: – Ikona wysokiej rozdzielczości w formacie png. (512 * 512). Poniżej omówiono kilka wskazówek dotyczących tworzeniaskuteczna ikona aplikacji.
 1. Zrzuty ekranu: – 8 różnych zrzutów ekranu aplikacji z podpowiedziami. Obraz nie powinien być większy niż (3480 * 3480) i musi być w formacie png. Znajdź przykład tutaj – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vel.barcodetosheet
 1. Grafika funkcji: – Grafika funkcji o rozdzielczości 1024px (szerokość) * 500px (wysokość). Ładna grafika zazwyczaj przyciąga więcej użytkowników i pobiera pliki do pobrania dla Twojej aplikacji.
 1. Adres URL filmu promocyjnego: – Samouczek wideo na YouTube przedstawiający korzystanie z aplikacji (jeśli istnieje). Powinno to trwać od 30 sekund do 2 minut.

3. Wydanie aplikacji w Sklepie Play

Po przygotowaniu wszystkich wymaganych elementów do przesłania aplikacji, czas opublikować je w sklepie. Kroki omówione poniżej ilustrują sposób rozpowszechniania aplikacji w Sklepie Play –

 • Idź do swojego Google.
 • WybierzUtwórz aplikację.

dodaj aplikację

 • Na wyskakującym ekranie wprowadź nazwę aplikacji. Google dopuszcza 30 znaków w tytule aplikacji na Androida.
 • Teraz zostaniesz przekierowany do Lista sklepów pod Przechowywać obecność dodaj tutaj następujące informacje:

listy sklepów

 1. Krótki opis aplikacji
 2. Długi opis aplikacji
 3. Ikona aplikacji
 4. Zrzuty ekranu aplikacji
 5. Wyróżniona grafika
 6. YouTube Video
 7. Na stronie z listą sklepów zostaniesz poproszony o wybranie typu aplikacji, niezależnie od tego, czy jest to aplikacja, czy gra.
 8. Wybierz kategorię aplikacji lub gry, do której należy.
 9. Wprowadź dane kontaktowe i adres URL polityki prywatności dla aplikacji. Polityka prywatności jest obowiązkowa przy dystrybucji aplikacji.
 10. Teraz kliknij „Zapisz Projekt„i przejdź do”Wydania aplikacji„opcja w ramach”Zarządzanie wersjami' opcja.
 • Wybierz Utwórz opcję wydania na karcie produkcyjnej, jeśli chcesz zwolnić aplikację do produkcji. Aplikację można również wydać w fazie testów beta i alfa przed przeniesieniem do produkcji.

tworzenie-wydanie

 1. Wybierz pakiet aplikacji, który chcesz przesłać do Play Store.
 2. Zaktualizuj informacje o wersji aplikacji i kliknij Zapisz wersję roboczą.
 3. Ponieważ właśnie przesłaliśmy pakiet aplikacji (APK), możesz teraz złożyć wniosek o przesłanie oceny treści aplikacji.
 • Teraz otwarte Obecność w sklepie i wybierz Ocena Zawartości.

Ocena Zawartości

 1. Wypełnij kwestionariusz, a otrzymasz ocenę treści na podstawie wprowadzonych danych.
 • Teraz wróć do „Wydania aplikacji ” Zakładka

wydania aplikacji

 1. W ścieżce produkcji wybierz Zarządzaj
 2. Kliknij przycisk Recenzja u dołu ekranu. Nastąpi przekierowanie do szczegółów pakietu aplikacji i informacji o wersji.
 3. Aby wydać pakiet aplikacji w Sklepie Play, wybierz opcję „Wdrożenie do produkcji”, aby udostępnić aplikację do wydania.

Po przetworzeniu żądania przez Google Twoja aplikacja będzie dostępna do pobrania w Sklepie Play.

Potrzebujesz aplikacji e-commerce?

aplikacja e-commerce-mobile

Jeśli jesteś właścicielem sklepu eCommerce i szukasz natywnych aplikacji do zakupów na dowolną z następujących platform:

PrestaShop Mobile App Builder

OpenCart Mobile App Builder

Magento Mobile App Builder

Magento 2 Mobile App Builder

WooCommerce Mobile App Builder

To gotowe narzędzie utworzy i opublikuje aplikację w sklepie Google Play. Wtyczka oferuje 3 miesiące bezpłatnej pomocy technicznej, w tym bezpłatną wersję aplikacji.

Wnioski

Były to niektóre z warunków wstępnych dystrybucji aplikacji w Sklepie Play. Możesz również znaleźć szczegółowe informacje na temat publikowania aplikacji w Google Store. Gdy Google zatwierdzi Twoją aplikację, zostanie ona dołączona do Sklepu Play. Ale często aplikacje są również odrzucane przez Google z powodu typowych przyczyn, które są ignorowane w momencie ich przesyłania. Możesz jednak ograniczyć przyczyny odrzucenia i ponownie opublikować je z łatwością. Możesz także stworzyć idealną aplikację mobilną i opublikować ją, po prostu pamiętaj o wyżej wymienionych wymaganiach wstępnych.

Powiązane artykuły:

Jak opublikować aplikację na Androida w sklepie Google Play?

Co zrobić, jeśli Google Play Store odrzuci przesłanie aplikacji?


Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *