how-prestashop-delivery-boy-mobile-aapp-can-helps-you-with-seamless-deliveries

W jaki sposób aplikacja mobilna PrestaShop Delivery Boy może pomóc w bezproblemowym zarządzaniu dostawami?

Aplikacja PrestaShop Delivery Boy to solidny system zarządzania dostawami, który umożliwia kierownikom sklepów szybkie i bezproblemowe zarządzanie dostawami do domu. Framework został zaprojektowany i stworzony z myślą o zmaganiach właścicieli sklepów eCommerce po otrzymaniu zamówień. Często jest to główna przeszkoda dla klientów sklepu, gdy dostawa produktu jest opóźniona. Przyczyną może być wiele przyczyn. Nie jest konieczne, aby za każdym razem obwiniać administratora sklepu lub zespół. Zamiast tego może to wynikać ze złego zarządzania dostawami. W tym momencie aplikacja KnowBand PrestaShop Delivery Boy jest zbawcą. Moduł umożliwia administratorowi sklepu dodawanie nieograniczonej liczby dostawczych chłopców do sklepu. Po dodaniu i zatwierdzeniu dostawcy będą mogli zalogować się do aplikacji Delivery Boy i zarządzać dostawami tych zamówień, które są do nich przypisane. Administrator może bacznie obserwować postępy, dzięki czemu aplikacja PrestaShop Delivery Boy uchroni właściciela sklepu przed jakimkolwiek złym zarządzaniem. Dostęp do tej aplikacji mają zarówno administratorzy, jak i dostawcy. Odtąd umożliwia to łatwe przydzielanie i obsługę dostaw na zamówienie. To gotowe, oszczędzające czas rozwiązanie, które sprawia, że ​​proces dostawy jest bezpieczny. Obecnie jest dostępny dla dwóch platform eCommerce: PrestaShop i OpenCart

Najważniejsze funkcje aplikacji PrestaShop Delivery Boy

Aplikacja mobilna Delivery Boy dla eCommerce została opracowana, aby uprościć trudne zadanie terminowych dostaw. Za pomocą aplikacji Delivery Boy administrator może śledzić wszystkie zamówienia, a dostawcy mogą zobaczyć status zamówienia.

  • Administrator może zarejestrować chłopców dostawczych, dodając ich dane.
  • Doręczyciel może zalogować się za pomocą przypisanego adresu e-mail i hasła.
  • Dostawca może zobaczyć status zamówienia na pulpicie nawigacyjnym.
  • Chłopiec dostawy widzi mapę nawigacyjną do śledzenia zamówień.
  • Delivery Boy może oznaczyć zamówienie jako przypisane, w toku i dostarczone.
  • Możliwe jest sortowanie zamówień: według daty i statusu zamówienia.
  • Walidacja procesu dostawy za pomocą OTP
  • Admin i Delivery boy mogą zobaczyć prowizję zarobioną przez dostawcę.
  • Aplikację można opublikować w sklepie Apple dla użytkowników iOS oraz w sklepie Google Play dla użytkowników Androida.

1. Zarejestruj Delivery Boys

Proces rejestracji dostawcy w aplikacji Delivery Boy jest prosty. Administrator będzie musiał dodać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko dostawcy, adres e-mail, zweryfikowane zdjęcie, dane pojazdu i inne wymagane informacje. Po zakończeniu procesu rejestracji nowy zarejestrowany dostawca otrzyma dane logowania, takie jak identyfikator użytkownika i hasło do dalszego przetwarzania.

2. Sprawny pulpit nawigacyjny dla chłopców dostawczych

Sprawny pulpit nawigacyjny wyświetla informacje o zamówieniu wraz z przypisanymi, oczekującymi i dostarczonymi zamówieniami do dostawcy.

3. Integracja mapy Google

W aplikacji będzie system nawigacji zintegrowany z Google Maps ze znacznikiem do wybierania żądanego miejsca.

4. Aplikacja chłopiec dostawy ma ekran z listą zamówień

Dostawca może zobaczyć zamówienia wymienione na liście zamówień, w tym wszystkie przypisane, oczekujące i dostarczone zamówienia. Dostawca ma dla wygody opcje sortowania i filtrowania. Może sortować zamówienia według czasu, takiego jak ostatnie i wcześniejsze zamówienia w pierwszej kolejności lub według ceny, takiej jak niska do wysokiej lub wysoka do niskiej. Inne opcje filtrów obecne na liście zamówień dostawy to ID zamówienia, Po dacie (zamówienia utworzone po tej dacie), Data do (zamówienia utworzone do tej daty) i Status zamówienia (przypisane, oczekujące lub dostarczone)

5. Interaktywny interfejs aplikacji

Aplikacja ma interaktywny układ ekranu, a szybka i prosta nawigacja ułatwia przełączanie ekranu dla chłopców dostawczych.

6. Łatwa nawigacja w aplikacji

Dla wygody agentów dostawy w aplikacji dostępne jest bardzo łatwe w obsłudze menu. Z tego miejsca dostawca może uzyskać dostęp do wszystkich podstron aplikacji. Za pomocą menu nawigacyjnego dostawca może przeskoczyć do pulpitu nawigacyjnego, strony zamówienia, zakładki konfiguracji, a także wylogować się z aplikacji.

7. Weryfikacja jednorazowego hasła

Weryfikacja OTP do zarządzania dostawami

Po odebraniu zamówienia przez agenta, klient otrzyma powiadomienie push / e-mail informujące o statusie zamówienia. Klient otrzyma OTP, które przekaże dostawcy w momencie udanej dostawy. Wtedy tylko status zamówienia zostanie oznaczony jako wysłane.

8. Super płynne zarządzanie dostawami

Aplikacja do zarządzania dostawami PrestaShop zwiększa również lojalność klientów, utrzymując aktualność tematu dostawy dzięki monitorowaniu na żywo i rozmowom z administratorami sklepów i dostawcami.

9. Zarządzanie dostawami zamówień

zarządzanie dostawami zamówień

Ta sekcja pomaga menadżerom sklepu śledzić wszystkie zamówienia i przypisanych do nich kurierów. Na podstawie statusu zamówień, tj. „Dostępne”, „Przydzielone”, „Wysłane” i „Oczekujące”, administratorzy mogą obsługiwać przydział dystrybucji zarówno automatycznie, jak i ręcznie.

10. Zarządzanie dostawcą

Administrator sklepu może z łatwością śledzić pozycję dostawcy i zarządzać nim. Pomaga to administratorowi w najbardziej systematycznej obsłudze wszystkich agentów dystrybucyjnych. Administrator sklepu może monitorować status kurierów w formie tabelarycznej na podstawie identyfikatora zamówienia, daty zamówienia, daty dostawy zamówienia, kwoty zamówienia lub innych niezbędnych informacji. Ponadto administrator może aktywować lub wyłączyć status agenta. Administrator wyświetli informacje o zamówieniach wysłanych lub odrzuconych przez tego agenta na ekranie szczegółów tego agenta. Administrator ma również możliwość dodania filtrów na stole, które pozwalają dostawcy wyliczyć prowizję.

11. Zarządzanie lokalizacją dostaw

Może się zdarzyć, że lokalizacja w czasie rzeczywistym i miejsca dostawy nie są takie same. W takim przypadku aplikacja umożliwia klientom dodanie lokalizacji dostawy, którą musi śledzić doręczyciel. W razie potrzeby administrator sklepu również może się tym zająć. Administrator może również ręcznie wprowadzić lokalizację dostawy, a agent dostawy zostanie o tym poinformowany.

12. Akceptuj / Odrzuć Zamówienia

Dostawca może przyjąć lub odrzucić przydzielone zamówienia, ale musi podać przyczynę odrzucenia.

13. Powiadomienie e-mail

powiadomienie e-mail zostanie wysłane do użytkownika ze szczegółami dostawy

Klienci i doręczyciel zostaną poinformowani powiadomieniami push lub e-mailem. Wiadomość e-mail zostanie wysłana z informacją o stanie zamówienia, takim jak zamówienie odebrane, w toku lub dostarczone.

14. Kompatybilność z aplikacjami mobilnymi i inne korzyści

Jedną z zalet tego modułu „Delivery Boy app” jest to, że jeśli aplikacja mobilna sklepu została zaprojektowana przy użyciu modułu „PrestaShop Mobile App Builder”, odpowiadająca jej aplikacja „Delivery Boy App” zapewnia domyślne monitorowanie na żywo wysyłanych zamówień. Po prostu cytując, zamówienia można śledzić za pomocą aplikacji Delivery Boy, jeśli sklep PrestaShop korzysta z naszego Knowband Kreator aplikacji mobilnych. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć w:

PrestaShop Mobile App Builder jest kompatybilny z aplikacją Delivery Boy

Wnioski:

Zarówno moduł, jak i aplikacja zostały zaprojektowane przez naszych ekspertów technicznych. Jest to kompleksowe rozwiązanie dla firm, które chcą zaoferować dostawę do domu. Możesz założyć różne firmy, takie jak dostawa jedzenia, dostawa artykułów spożywczych, dostawa leków do domu lub jakąkolwiek inną hiperlokalną firmę z dostawą na żądanie za pomocą aplikacji Delivery Boy w sklepie eCommerce. Chcesz omówić lub masz jakieś pytania? Napisz do nas e-mail na adres support@knowband.com.

Zalecane lektury:

Vishakha Nathani

Vishakha Nathani

Vishakha can be found writing, crafting or digging Earth. Her love for writing made her switch her profession from a Geologist to a Writer. Additionally, she likes keeping herself engaged in crafting and redecorating spaces. You might found her posting 3 am poetry on her Instagram story. Her proclivity for writing is never-ending.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *