reasons-to-develop-ecommerce-mobile-app-for-online-websites-in-2020

Powody, dla których w 2020 r. Należy opracować aplikację mobilną eCommerce dla stron internetowych

Teraz jest 2020, a mCommerce już zaznaczyło swoją przewagę w prawie każdym aspekcie eCommerce i branży detalicznej. Jeśli jesteś związany z firmą eCommerce, która wciąż nie ma aplikacji mobilnej eCommerce, istnieje możliwość, że stracisz wiele możliwości sprzedaży i rozwoju. Sama aplikacja eCommerce nie wystarczy, musisz ją zoptymalizować i odpowiednio dostosować do swoich unikalnych potrzeb biznesowych. Aby wyróżnić się na tle konkurencji i lepiej służyć klientom, aby osiągać większe zyski, zmodyfikowane aplikacje eCommerce odgrywają ogromną rolę. Oto niektóre z takich czynników, które należy wziąć pod uwagę przy opracowywaniu lub dostosowywaniu aplikacji zakupowej do eCommerce. Poznaj je i dopasuj do trendów.

Podejście zorientowane na klienta:

1. Przyjazny interfejs użytkownika:

Posiadanie skomplikowanego interfejsu z przodu może odstraszyć kilku użytkowników aplikacji. Dlatego im łatwiej jest obsługiwać aplikację, tym bardziej pozytywne jest zaangażowanie użytkowników aplikacji. Aby to uzupełnić, utrzymaj interfejs użytkownika i interfejs użytkownika na równi. Najlepszą opcją jest przejście do konfigurowalnego ekranu głównego edytora DIY. Korzyścią z tego jest to, że administrator sklepu może zaprojektować ekran główny zgodnie z wyborem i wymaganiami biznesowymi.

2. Uproszczony proces dołączania:

Za każdym razem, gdy nowy użytkownik wbuduje aplikację, dodaj interaktywne instrukcje i grafikę, aby poprowadzić użytkownika przez podstawowe funkcje aplikacji. Ponadto, aby ułatwić rejestrację i logowanie, zintegruj loginy społecznościowe, takie jak Facebook, Google itp. Możesz również skorzystać z funkcji skanowania odcisków palców urządzeń smartfonów, aby dodać jeszcze jedną opcję logowania, tj. Uwierzytelnianie odcisków palców.

3. Nawigacja warstwowa:

Jeśli Twoja firma ma produkty z różnych kategorii, pamiętaj o dodaniu odpowiednich opcji sortowania i filtrowania. Ponadto, dodając linki do kategorii i podkategorii w menu nawigacyjnym, upewnij się, że użytkownik nie musi wykonywać więcej niż 4 do 5 kliknięć, aby przejść do wybranej podkategorii. Łatwiej jest znaleźć produkty w aplikacji, tym większe są szanse na zakup.

4. Obsługa wielu języków i wielu walut:

Jeśli obsługujesz również klientów nieanglojęzycznych, wyposaż swoją aplikację we wszystkie odpowiednie języki. Może być konieczne dołączenie skryptów RTL oraz języka arabskiego. Podobnie w różnych krajach musisz skonfigurować swoją aplikację do obsługi płatności w wielu walutach. Języki zintegrowane w aplikacjach eCommerce mogą być również regionalne.

5. Dostępność trybu offline:

Najlepsze w aplikacjach mobilnych (w porównaniu do stron internetowych) jest to, że aplikacje można skonfigurować tak, aby działały nawet bez połączenia z Internetem. Chociaż użytkownicy aplikacji nie mogą przeglądać i ładować nowszych stron, mogą uzyskać dostęp do swojego koszyka, listy życzeń, strony mojego konta oraz ostatnio ładowanych produktów i kategorii.

6. Zaawansowane opcje wyszukiwania:

Wyposaż swoje aplikacje mobilne eCommerce w zaawansowane funkcje wyszukiwania produktów, takie jak „wyszukiwanie obrazów”, „wyszukiwanie głosowe” i „wyszukiwanie kodów kreskowych”. Korzystając z takich funkcji, użytkownicy aplikacji mogą łatwo wyszukiwać produkty w aplikacji eCommerce za pomocą obrazu referencyjnego lub poleceń głosowych, a nawet obrazu kodu kreskowego.

7. Zamówienie jednej strony:

Stronę kasy można zoptymalizować, umieszczając tylko niezbędne wpisy na jednej stronie. Ponadto niektóre wpisy można zoptymalizować, aby zawierały wstępnie wypełnione dane z poprzednich zakupów, takie jak adres wysyłki, numer telefonu itp.

8. Śledzenie zamówienia:

Pozwól swoim klientom śledzić swoje zamówienia, dodając funkcje śledzenia zamówień w aplikacji eCommerce. Ułatwia to nie tylko klientom, ale także ułatwia klientom rozwiązywanie wszelkich problemów związanych z dostawą (w przypadku ich wystąpienia).

9. Wiele metod płatności:

Upewnij się, że wszystkie metody płatności w witrynie eCommerce działają również w aplikacji mobilnej eCommerce. Możesz także wprowadzić opcje płatności dostosowane do urządzeń mobilnych, takie jak integracje eWallet, takie jak PayTm, PayPal, Google Pay itp.

10. Pomoc Chatbot i czat:

Zapewnij lepszą obsługę klienta, integrując statyczne lub dynamiczne chatboty z Twoją aplikacją. Szczególnie dynamiczne chatboty mają wiele możliwości dzięki automatyzacji AI i mogą służyć klientom z dokładną automatyczną reakcją 24/7.

11. Bezpieczeństwo:

Przede wszystkim bezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych czynników w aplikacji mobilnej eCommerce. Aplikacje do zakupów w eCommerce muszą mieć bezpieczne bramki płatności. Ogólna aplikacja musi być bezpieczna, ponieważ przechowywane są dane osobowe użytkowników, takie jak adresy, numery telefonów i szczegóły płatności, takie jak numery kart itp.

Podejście przyjazne dla administratora:

1. Wygodny panel administracyjny:

Bez względu na to, jaką platformę wybierze eCommerce Mobile App Development, upewnij się, że panel administracyjny jest przyjazny dla administratorów i dostawców. Ponieważ aplikacje mobilne eCommerce zawsze muszą być od czasu do czasu przeprojektowywane, konieczny jest uproszczony, ale bogaty w funkcje backend.

2. Powiadomienia push:

Skonfiguruj bazę ogniową w taki sposób, aby można było przesyłać nieograniczoną liczbę powiadomień push użytkownikom aplikacji. Musisz także mieć możliwość łatwego tworzenia, automatyzacji i wygodnego wysyłania powiadomień z backendu.

3. Zintegrowane funkcje ASO:

Zbudowanie spektakularnego eCommerce dobrze się opłaca, jeśli zyska lepszą widoczność w sklepach z aplikacjami. Dlatego od samego początku musisz dodać niezbędne elementy Optymalizacji wyszukiwania aplikacji w swojej aplikacji, aby poprawić jej pozycję w sklepach z aplikacjami.

4. Zakres przyszłych dostosowań:

Ponieważ technologia i trendy konsumenckie regularnie ewoluują, Twoja aplikacja mobilna z pewnością będzie wymagać dostosowywania w przyszłości. Dlatego podczas tworzenia aplikacji mobilnej eCommerce upewnij się, że Twoja aplikacja może w przyszłości podlegać ciężkim dostosowaniom. Pewny wtyczki innych firm i rozszerzenia mogą również okazać się przydatne w przypadku niektórych modyfikacji.

5. Synchronizacja na żywo:

Mieć zarówno aplikację eCommerce, jak i stronę internetową, które mają być synchronizowane w czasie rzeczywistym. W ten sposób wszystkie zmiany dokonane w jednym odzwierciedlają się w drugim i zapewniają automatyczne zarządzanie zapasami.

6. Rynek wielu dostawców:

Jeśli Twój model biznesowy wymaga konfiguracji wielu dostawców, aplikacja mobilna musi mieć wszystkie niezbędne funkcje i elementy, aby działała bezproblemowo w takiej konfiguracji.

7. Informacje o odbiorcach:

Zintegruj narzędzia analityczne z aplikacją eCommerce, aby uzyskać głębszy wgląd w użytkowników aplikacji. Pomaga to również zespołowi w podejmowaniu mądrzejszych decyzji marketingowych i dodawaniu dostosowań zgodnie z potrzebami użytkowników.

Końcowe komentarze:

chcesz uruchomić natywne zakupy

My, w KnowBand, upewniamy się, że Twoja strona internetowa i aplikacja mobilna eCommerce obsługują zarówno administratora sklepu, jak i kupujących online w najlepszy możliwy sposób. Jeśli potrzebujesz pomocy w tworzeniu aplikacji eCommerce na zamówienie, skontaktuj się z nami pod adresemsupport@knowband.com. Jeśli prowadzisz sklep eCommerce na jednej z poniższych platform, uruchom parę rodzimych aplikacji zakupowych z gotowymi wtyczkami:

PrestaShop Mobile App Builder

OpenCart Mobile App Builder

Magento

Magento 2 Mobile App Builder

WooCommerce


Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *