google-firebase-key-for-push-notification

Jak utworzyć klucz Google Firebase do powiadomień wypychanych?

W roku 2016 Google ogłosił znaczne ulepszenia swojej platformy Firebase. W ten sposób pojawił się FCM – Firebase Cloud Messaging. Google zapewnia tę bezpłatną usługę, aby użytkownicy mogli niezawodnie dostarczać wiadomości bez żadnych kosztów. W porównaniu z wcześniejszym GCM Google, FCM jest bardziej przyjazny dla programistów. Powiadomienia push są jednym z najważniejszych narzędzi do sprawnego marketingu. Należy pamiętać o włączeniu tej funkcji podczas tworzenie aplikacji mobilnej. W tym samouczku dowiesz się, jak uzyskać klucz Google Firebase do wysyłania powiadomień push do urządzeń z systemem Android. Zacznijmy więc.

Krok 1:

konsola firebase

Krok 2: Utwórz nowy projekt

Po kliknięciu Dodaj projekt, pojawi się następujące okno dialogowe:

add-a-project

Utworzenie projektu zajmie kilka sekund. Po zakończeniu projektu kliknij dalej.

projekt stworzony

Krok 3: Zarządzaj ustawieniami projektu

Po utworzeniu projektu kliknij Ustawienia projektu.

ustawienia projektu firebase

Krok 4: Znajdź klucze bazy ogniowej

w ustawienia projektu, Kliknij Ustawienia główne. Stąd możesz bezpośrednio pobrać klucz Web API.

znajdź-firebase-klucze

Teraz kliknij na wiadomości w chmurze ustawienia dla Klucz serwera i Identyfikator nadawcy FCM jak pokazano na poniższym zdjęciu:

server-key-and-id

Wnioski

I gotowe. Tworzenie kluczy Google Firebase w żaden sposób nie jest trudne. Jeśli każdy z wyżej wymienionych kroków jest wykonywany prawidłowo, to tylko kwestia kilku kliknięć i wpisów. Możesz również znaleźć Jak utworzyć aplikację Facebook na potrzeby uwierzytelniania logowania na Facebooku?


Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *