Jak tworzyć ikony mobilne dla swojej aplikacji mobilnej?

how-to-create-an-app-icon

Ikona aplikacji mobilnej może wydawać się nieistotnym czynnikiem w rozwoju aplikacji, ale może mieć duży wpływ na decyzję użytkownika o zakupie. Ikony aplikacji to pierwsza rzecz, na którą napotyka użytkownik podczas wyszukiwania aplikacji. Twoim celem jest, aby Twoja aplikacja była zauważalna wśród konkurencji. Istotną rolę odgrywają w tym ikony aplikacji. Dobrze wykonana i przejrzysta ikona może dać użytkownikom wyobrażenie, że jesteś profesjonalistą, a Twoja aplikacja jest niezawodna.

Oto kilka wskazówek, jak uczynić ikonę aplikacji bardziej kreatywną i lepszą:

1. Utrzymuj prostą i wyraźną ikonę aplikacji

Wiele kolorów lub obrazów sprawia, że ​​ikona jest wizualnie zapchana. Nawet jeśli potrzebne są kolory i grafika, staraj się skupić na podstawowej koncepcji aplikacji. Spróbuj też zrobić prostą ikonę. Zacinanie wszystkich funkcji aplikacji w jednej ikonie nie wyglądałoby dobrze w Twojej aplikacji.

2. Zachowaj rozpoznawalność ikony aplikacji

Stwórz ikonę aplikacji, która z łatwością stanie się twarzą Twojej marki i wyróżni Cię w tym przepełnionym środowisku aplikacji mobilnych. Użycie unikalnego kształtu lub symbolu w ikonie sprawi, że Twoja aplikacja będzie rozpoznawalna dla użytkownika. Wskazane jest również używanie pierwszej litery swojej organizacji lub logo marki jako ikon.

3. Zachowaj skalowalność ikony aplikacji

Twoja ikona powinna wyglądać świetnie w różnych rozmiarach, ponieważ rozmiary ekranów urządzeń różnią się. Urządzenia z Androidem są dostępne w ogromnej różnorodności w porównaniu do urządzeń iPhone. Dlatego ich wymiary rozmiaru ikon są nieco złożone. Apple dzięki Google Przed utworzeniem ikony aplikacji należy wziąć pod uwagę wytyczne dotyczące rozmiaru ikon.

4. Zaprojektuj swoją ikonę pogrubioną

Aby stworzyć odważną ikonę aplikacji, musisz wypróbować żywe kolory na prostym projekcie ikony. Użycie w nich efektów cienia może również sprawić, że będą atrakcyjne wizualnie. Dobór kolorów powinien być taki, aby dobrze prezentowały się na różnych tłach.

5. Użyj umiarkowanego tekstu w ikonie aplikacji

Jeśli chcesz użyć tekstu na ikonie aplikacji, nie powinien on zawierać zbędnych szczegółów. Zwykle tekst nie jest zbyt pomocny w ikonie aplikacji, ale w niektórych przypadkach może wykonać zadanie. Jednak trzymanie tekstu opisowego na ikonie aplikacji osłabiłoby ogólny wpływ Twojej aplikacji. Staraj się ograniczać to do jednego lub dwóch słów.

6. Utwórz ikonę aplikacji o wysokiej rozdzielczości

Ikona Twojej aplikacji jest pierwszą rzeczą, jaką klient zobaczy w Twojej aplikacji. Jeśli jest złej jakości lub niskiej rozdzielczości, nie wywrze to miłego wpływu na użytkowników. Jakość ikony Twojej aplikacji w pewnym stopniu oznacza jakość Twojej aplikacji dla potencjalnych użytkowników.

7. Utrzymuj ikonę aplikacji zgodnie ze swoimi odbiorcami

Ikony muszą być niepowtarzalne, atrakcyjne i zapadające w pamięć, ale powinny również działać dla odbiorców. Musisz wiedzieć, kim są Twoi odbiorcy i co skłoni ich do dotknięcia Twojej ikony. To wszystko, czego potrzeba do łączenia się z użytkownikami za pomocą ikony aplikacji. Oczywiście te wskazówki z pewnością pomogą Ci w tworzeniu i projektowaniu ikony dla Twojej aplikacji mobilnej. Możesz również przeczytać Niezbędne rzeczy do naśladowania podczas tworzenia ikony aplikacji dla aplikacji mobilnej aby uzyskać bardziej zwięzłe informacje na ten temat. Aby dowiedzieć się, jak utworzyć ikonę aplikacji, sprawdź informacje udostępnione poniżej.

konwertuj-swój-e-commercet

Jak stworzyć ikony aplikacji dla wszystkich rozmiarów za pomocą Makeappicon?

Istnieje wielu projektantów ikon aplikacji, którzy wygodnie opracowują ikony dla wszystkich rozmiarów. Makeappicon zapewnia jedną z takich platform, która pomaga projektantom, programistom i kierownikom projektów w tworzeniu i zmianie rozmiaru ikon dla aplikacji na iOS i Androida. Automatycznie optymalizuje projekt Twojej ikony i generuje ikony wszystkich rozmiarów wymaganych podczas przesyłania w sklepach z aplikacjami. Zobaczmy cały proces tworzenia ikon dla wszystkich rozmiarów za pomocą makeappicon:

Krok 1: Iść do Strona internetowa Makeappicon i wybierz obraz ikony, który ma zostać zmieniony. Ta internetowa wersja zmiany rozmiaru ikon jest bezpłatna, ale do użytku offline (intensywnego) z ulepszonymi funkcjami Makeappicon oferuje wersję płatną.

utwórz-ikonę-aplikacji-z-makeappicon

Krok 2: Gdy obraz jest wybierany do zmiany rozmiaru, rozpoczyna się przetwarzanie, które zajmuje kilka sekund.

zmiana rozmiaru-ikona-aplikacji

Krok 3: Otóż ​​to! Rozmiar ikony jest zmieniany w różnych rozmiarach. Możesz je pobrać już teraz. Makeappicon zmienia rozmiar ikony aplikacji zarówno dla aplikacji na Androida, jak i iOS i klasyfikuje je zgodnie z przepisami dotyczącymi rozmiarów aplikacji Google i Apple.

ikona-aplikacji-zmiana rozmiaru-udana

a) Zmiana rozmiaru ikon dla platformy iOS:

zmiana rozmiaru-ikony-aplikacji-dla-ios

b) Zmiana rozmiaru ikon dla platformy Android:

zmiana rozmiaru-ikona-aplikacji-dla-androida

Krok 4: Te ikony można łatwo pobrać za pośrednictwem swojego identyfikatora e-mail. Po wprowadzeniu identyfikatora poczty, kilka minut później ikony pojawią się w Twojej skrzynce pocztowej w pliku zip.

ikona pobierania

Ostatnie słowa

Jedno jest jasne, że ikony wraz z innymi elementami interfejsu aplikacji, takimi jak Ekran powitalny i inne, odgrywają ogromną rolę w popularyzacji Twojej aplikacji i budowaniu rozpoznawalności marki. Tak więc, niezależnie od tego, czy planujesz zatrudnić firmę zajmującą się tworzeniem aplikacji, czy producent aplikacji mobilnych, zadbaj o projekt aplikacji. Jesteś teraz o kilka kroków od stworzenia najfajniejszej ikony w historii. Tylko upewnij się, że wszystkie wyżej omówione punkty są brane pod uwagę przed utworzeniem ikony aplikacji i uzyskaj udoskonaloną dla swojej aplikacji.

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *