how-to-create-an-app-icon

Jak tworzyć mobilne ikony dla swojej aplikacji mobilnej?

Ikona aplikacji mobilnej może wydawać się nieistotnym czynnikiem w rozwoju aplikacji, ale może mieć duży wpływ na decyzję o zakupie użytkownika. Ikony aplikacji są pierwszą rzeczą, na którą natrafi użytkownik podczas wyszukiwania aplikacji. Twoim celem jest wyróżnienie aplikacji wśród konkurencji. Ikony aplikacji odgrywają w tym dużą rolę. Dobrze zaprojektowana i przejrzysta ikona może dać użytkownikom poczucie, że jesteś profesjonalistą, a Twoja aplikacja jest niezawodna.

Oto kilka wskazówek, jak uczynić ikonę aplikacji kreatywną i lepszą:

1. Ikona aplikacji powinna być prosta i przejrzysta

Wiele kolorów lub obrazów sprawia, że ​​ikona jest wizualnie zapchana. Nawet jeśli istnieje potrzeba kolorów i grafiki, staraj się skupić na głównej koncepcji swojej aplikacji. Spróbuj też zrobić prostą ikonę. Zagłuszanie wszystkich funkcji aplikacji za pomocą jednej ikony nie będzie dobrze wyglądać w przypadku Twojej aplikacji.

2. Zachowaj rozpoznawalną ikonę aplikacji

Utwórz ikonę aplikacji, która z łatwością stanie się twarzą Twojej marki i sprawi, że wyróżnisz się w tym przepełnionym środowisku aplikacji mobilnych. Użycie unikalnego kształtu lub symbolu na ikonie uczyniłoby twoją aplikację rozpoznawalną dla użytkownika. Zalecane jest również użycie pierwszej litery w organizacji lub logo marki jako ikony.

3. Zachowaj skalowalność ikony aplikacji

Twoja ikona powinna wyglądać świetnie w różnych rozmiarach, ponieważ rozmiary urządzeń różnią się. Urządzenia z Androidem są dostępne w ogromnej różnorodności w porównaniu do urządzeń iPhone. Dlatego ich wymiary rozmiaru ikony są nieco skomplikowane. Apple i Google wytyczne dotyczące rozmiaru ikon należy wziąć pod uwagę przed zrobieniem ikony aplikacji.

4. Zaprojektuj swoją ikonę pogrubioną czcionką

Aby uzyskać odważną ikonę aplikacji, musisz wypróbować żywe kolory na prostym projekcie ikony. Używanie w nich efektów cieni może również sprawić, że będą atrakcyjne wizualnie. Wybór koloru powinien być taki, aby wyglądał dobrze na różnych środowiskach.

5. Użyj umiarkowanego tekstu na ikonie aplikacji

Jeśli chcesz użyć tekstu na ikonie aplikacji, nie powinien zawierać niepotrzebnych szczegółów. Zazwyczaj tekst nie jest zbyt pomocny w ikonie aplikacji, ale w niektórych przypadkach może wykonać to zadanie. Ale zachowanie tekstu opisowego na ikonie aplikacji osłabiłoby ogólny wpływ Twojej aplikacji. Staraj się ograniczać do jednego lub dwóch słów.

6. Stwórz ikonę aplikacji o wysokiej rozdzielczości

Ikona aplikacji jest pierwszą rzeczą, jaką klient zobaczy w Twojej aplikacji. Jeśli jest złej jakości lub niskiej rozdzielczości, nie wpłynie to korzystnie na użytkowników. Jakość ikony aplikacji w pewnym stopniu oznacza jakość aplikacji dla potencjalnych użytkowników.

7. Zachowaj swoją ikonę aplikacji na swoich odbiorcach

Ikony muszą być unikatowe, atrakcyjne i zapadające w pamięć, ale powinny również działać dla odbiorców. Musisz wiedzieć, kto jest twoją publicznością i co sprawi, że będą mogli dotknąć twojej ikony. To wszystko jest potrzebne do połączenia się z użytkownikami za pomocą ikony aplikacji. Oczywiście, te wskazówki z pewnością pomogłyby Ci w opracowaniu i zaprojektowaniu ikony dla twojej aplikacji mobilnej. Możesz także przeczytać Niezbędne rzeczy do naśladowania podczas tworzenia ikony aplikacji dla Twojej aplikacji mobilnej dla bardziej zwięzłych informacji na ten temat. Aby dowiedzieć się, jak utworzyć ikonę aplikacji, zapoznaj się z informacjami udostępnionymi poniżej.

Jak utworzyć ikony aplikacji dla wszystkich rozmiarów za pomocą aplikacji Makeappicon?

Istnieje wiele projektantów ikon aplikacji, które wygodnie rozwijają ikony dla wszystkich rozmiarów. Makeappicon udostępnia jedną taką platformę, która pomaga projektantom, programistom i kierownikom projektów w tworzeniu i zmienianiu ikon dla aplikacji na iOS i Androida. Automatycznie optymalizuje projekt Twojej ikony i generuje ikony wszystkich rozmiarów wymagane podczas przesyłania w sklepach z aplikacjami. Zobaczmy pełny proces tworzenia ikon dla wszystkich rozmiarów przy pomocy makeappicon:

Krok 1: Iść do Strona internetowa Makeappicon i wybierz obraz ikony, który ma zostać zmieniony. Ta internetowa wersja zmiany rozmiaru ikon jest bezpłatna, ale w trybie offline (ciężkim) z ulepszonymi funkcjami, Makeappicon oferuje płatną wersję.

create-app-icon-with-makeappicon

Krok 2: Gdy obraz zostanie wybrany do zmiany rozmiaru, przetwarzanie rozpocznie się i zajmie kilka sekund.

ikona-resize-app

Krok 3: To jest to! Twoja ikona zmieniła rozmiar w różnych rozmiarach. Możesz pobrać je teraz. Makeappicon zmienia rozmiar ikony aplikacji zarówno na Androida, jak i na iOS i klasyfikuje je zgodnie z regulaminami Google i Apple.

ikona aplikacji zmieniająca rozmiar - udana

a) Zmiana rozmiaru ikon dla platformy iOS:

zmiana rozmiaru-app-icon-for-ios

b) Zmiana rozmiaru ikon dla platformy Android:

zmiana rozmiaru-app-icon-for-android

Krok 4: Ikony te można łatwo pobrać za pomocą identyfikatora e-mail. Po wprowadzeniu identyfikatora poczty kilka minut później ikony będą znajdować się w skrzynce odbiorczej poczty w pliku zip.

ikona pobierania

Ostatnie słowa

Jedno jest pewne, że ikony wraz z innymi czynnikami interfejsu użytkownika aplikacji, takich jak Ekran powitalny i inne, odgrywają ogromną rolę w upowszechnianiu Twojej aplikacji i tworzeniu rozpoznawalności marki. Więc, czy planujesz aplikacja mobilna, upewnij się, że projekt aplikacji jest zajęty. Jesteś teraz o kilka kroków od stworzenia najfajniejszej ikony w historii. Tylko upewnij się, że wszystkie wyżej omówione punkty są brane pod uwagę przed utworzeniem ikony aplikacji i uzyskaj poprawioną dla swojej aplikacji.

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *