push-notification-can-drive-eCommerce-sales

Jak korzystne są powiadomienia Push w zwiększaniu sprzedaży e-commerce?

Zakupy online rozwijają się w niespotykanym dotąd tempie, a e-sprzedawca nie jest w stanie utrzymać użytkowników aplikacji. Powiadomienia push to najlepiej dopasowana opcja do marketingu produktów, ponieważ są one skierowane do prawie każdego użytkownika aplikacji i motywują ich do kolejnych zakupów. Powiadomienia push to w rzeczywistości wiadomości w czasie rzeczywistym, które przechodzą bezpośrednio ze strony internetowej na urządzenie użytkownika. Nawet jeśli użytkownicy nie przeglądają Twojego sklepu, powiadomienia trafią do nich, jeśli aplikacja jest zainstalowana w urządzeniu. Tradycyjne kanały marketingowe, takie jak wiadomości e-mail, były również dobre, ale nie były wystarczająco interesujące, jeśli porównamy je z powiadomieniami push. Spersonalizowane powiadomienie ma większy wpływ na publiczność. Teraz, gdy jest całkiem jasne, że powiadomienia push mogą łatwo uświadomić użytkownikom, czy naprawdę uważasz, że zadanie jest takie proste? Więc nie! Dowiedzmy się, jak i dlaczego?

E-mail Marketing VS Push Powiadomienia

powiadomienia e-mail-vs-push

Kilkakrotnie główne podejście marketingowe polegało na wysyłaniu e-maili w branży eCommerce. Bez wątpienia było warto, ale z ewolucja branży aplikacji mobilnychpowiadomienia push stały się wygodniejszym sposobem kierowania do odbiorców. Jeśli spojrzymy dziś na dane statystyczne, przeciętny użytkownik spędza na smartfonie około pięciu godzin i to do 92% czasu w aplikacjach mobilnych. Wyraźnie mówi, że preferencje aplikacji mobilnych są znacznie wyższe niż przeglądanie stron internetowych. Stare powiedzenie „ Wczesny ptak dostaje robaka„najlepiej pasuje do marketingu e-commerce, tj. im szybciej dotrzesz do użytkownika, tym więcej zyskasz. Ponieważ jest oczywiste, że aplikacje mobilne są teraźniejszością i przyszłością branży eCommerce. Dlaczego więc nie przyjąć sposobu kierowania użytkowników przed W ten sposób pojawia się powiadomienie push. Jak ważne mogą być dla sukcesu Twojej aplikacji, można zrozumieć przez fakt, że zwiększyć zaangażowanie aplikacji przez 88% przeciętnie. Powiadomienia push nie są podobne do tradycyjnych wiadomości. Wielu e-kupców nie zdaje sobie sprawy z tego, że ta metoda wymaga odpowiedniej strategii. Po prostu wysyłanie powiadomień do użytkowników bez uzyskania właściwego pomysłu nawet denerwuje ich zgodnie z poniższym opisem raport. Sprawdźmy w tym artykule, w jaki sposób możemy w pełni wykorzystać skuteczny marketing powiadomień push i trzymać się z przodu.

1. Magia słów mocy w powiadomieniach Push!

moc magii-słów

Słowa są po prostu grupą prostych alfabetów, ale mają ogromną moc. Właściwe słowa mogą mieć duży wpływ w przypadku powiadomień push. Możesz znaleźć listę niektórych skutecznych słów mocy z tutaj. Jednak użycie słów powinno być uzasadnione, ponieważ mogłoby to po prostu zrujnować cały cel. Istnieją nawet różne słowa nie mające mocy, które działają całkiem dobrze w przyciąganiu użytkowników. Jeśli są właściwie używane, można łatwo przekonać publiczność do otwarcia aplikacji. Tak więc, niezależnie od tego, czy słowa mają moc, czy nie, są kluczem do przekonywania użytkownika. Dlatego nauczenie się tego, co powiedzieć i czego nie mówić w powiadomieniu wypychanym, jest koniecznością. Z pewnością znajdziesz niezawodne słowa mocy z następującymi krokami:

Krok 1: Odrzuć pożądane działanie za powiadomieniem push.

Krok 2: Określ właściwe emocje, aby kierować wymaganym działaniem.

Krok 3: Wybierz mądrze grę słów, aby wywołać właściwe emocje.

2. Personalizacja powiadomień push może stworzyć odpowiednią iskrę!

spersonalizowane powiadomienia push

Segmentacja jest używana głównie w powiadomieniach push, aby upewnić się, że wiadomość zostanie dostarczona do odpowiedniej grupy odbiorców. Nikt nie może zaprzeczyć, że personalizacja zawsze była owocna dla marketingu internetowego. Działa również całkiem dobrze dla powiadomień push. Jak na raportW roku 2015 personalizacja zwiększyła konwersję powiadomień push przez 300%. Powiadomienie podzielone na segmenty polega na podzieleniu użytkowników na różne grupy na podstawie ich zachowań, decyzji o zakupie, upodobań, niechęci itp. Teraz kierowanie odbiorców na segmenty jest bardzo proste. Wraz z segmentacją istnieje kilka innych czynników, takich jak kierowanie geograficzne itp., Które mogą pomóc w zwiększeniu skuteczności powiadomień. Personalizacja jest bardzo potężna i jeśli zostanie użyta we właściwym miejscu, może być kluczem do uzyskania ogromnej sprzedaży.

3. Właściwa treść może dostarczyć właściwej wiadomości!

treść powiadomień push

Głównym motywem wysyłania powiadomień push jest dostarczenie wiadomości użytkownikom. Dobrze spreparowana treść jest koniecznością, aby Twoje powiadomienie było bardziej precyzyjne dla odbiorców. Cóż, często marketerzy uważają, że właściwa treść to tylko tekst, ale tak nie jest. Wyczyść zawartość push powinna zawierać dowolne chwytliwe wyrażenie lub żart, aby powiadomienia były bardziej wciągające. Nazwę użytkowników, ich ostatnie działania w aplikacji można również wykorzystać do celów marketingowych. Jeśli użytkownicy byli zainteresowani jakimkolwiek produktem, po prostu powiadom ich o wszelkich związanych z nimi postępach. Takie podejście z pewnością rozwinie poczucie zaufania między klientem a Twoją marką.

4. Czas jest kluczem do sukcesu dzięki powiadomieniom push!

powiadomienia w odpowiednim czasie-push

Czas i trafność to dwa kluczowe czynniki wpływające na powiadomienie push. Powiadomienia push powinny być zawsze ukierunkowane na odpowiedni czas. Mimo że jest kreatywny i pouczający, nikt nie lubi budzić się o północy lub wczesnym rankiem. Najlepszy czas na wysyłanie powiadomień wypychanych jest w godzinach szczęśliwi między 10 AM i 1 PM w celu uzyskania skutecznych wyników. Badanie przeprowadzone przez Localytics wykazało, że wysyłanie powiadomień push w tym czasie może być proste popraw stawki otwarte przez 66%. W tym badaniu piątki do czwartków uważane są za najlepsze dni na uzyskanie maksymalnej liczby konwersji i potencjalnych klientów. Ponadto, gdy istnieje wymóg zbyt wielu powiadomień push, lepiej nadać im priorytet przed wysłaniem do użytkowników. Pomoże Ci nawet w strategii segmentacji push. Powiadomienia push mogą być oparte na tym, co się dzieje wokół. Wszelkie świąteczne lub sezonowe powiadomienia powinny być traktowane priorytetowo, ponieważ mogą łatwo połączyć się z publicznością.

5. Odpowiednie i spersonalizowane powiadomienia podkreślą Twoją markę!

marka push-notification-highlight-

Wcześniej ponad 50% wszystkich konsumentów uważał za masowe wiadomości push jako denerwujące rozproszenie uwagi. To zmusiło marketerów do wysyłania mniejszej liczby powiadomień w obawie przed utratą potencjalnych użytkowników. Ale jeśli spojrzymy na bieżące statystyki, to liczba wiadomości Push wzrosła o 64% na aplikację od 2015. Teraz, dzięki coraz większej zależności od aplikacji, użytkownicy przyzwyczajają się do masowych powiadomień. Tak więc aktualne i spersonalizowane powiadomienia powinny być wysyłane w odpowiedniej liczbie, w przeciwnym razie może być duża szansa na utopienie się w otaczającej konkurencji.

6. Kreatywność działa w każdej dziedzinie, podobnie jak powiadomienia push!

powiadomienie kreatywne-wypychanie

Wystarczy spojrzeć na powyższe powiadomienie. Czy nie jest to najlepsze podejście do docelowych użytkowników? Zanim spróbujesz powiadomić push, zatrudnij kreatywny zespół do pracy. Zabawne i kreatywne wiadomości mają bardzo dużą szansę przyciągnięcia uwagi użytkownika. Zamiast pisać długie teksty, skup się tylko na swojej marce i spraw, aby powiadomienia były nieco interaktywne. W powiadomieniach należy tworzyć buzz, czy to z rymu, czy z chwytliwego żartu.

7. Testowanie powiadomień A / B pozwoli uniknąć nadchodzącego błędu!

testowanie powiadomień push

Nie byłoby mądrym pomysłem, aby założyć, w jaki sposób twoje powiadomienie wyląduje na różnych urządzeniach. Jednak prosty test jednorazowy sprawi, że obraz będzie wyraźniejszy. Co zrobić, jeśli istnieje sposób na przetestowanie powiadomienia push przed dokonaniem ostatecznej dostawy. To tam przychodzi testowanie A / B. Testowanie A / B to porównanie jednej lub więcej wersji powiadomienia push, aby zobaczyć, które z nich działa lepiej.

Przez ciebie

Jeśli chodzi o świat mobilny, zmiana jest wymierzona i nieuchronnie przewidziana. Zatem najszybszym i najłatwiejszym trendem marketingowym, na którym możemy polegać, są powiadomienia push. Powiadomienia push są jednym z podstawowych powodów dlaczego e-kupcy inwestują w aplikacje mobilne. Porady 7 omówione powyżej pomogą Ci w wysyłaniu skutecznych powiadomień wypychanych do użytkowników, a ostatecznie powinny zmaksymalizować liczbę dokonywanych przez Ciebie sprzedaży. Po bezpiecznej stronie upewnij się, że włączono funkcję powiadomień push tworzenie oszałamiającej aplikacji mobilnej dla Twojego biznesu.


Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *