Czas na wspaniałe kampanie marketingowe, z których musimy się uczyć

top-app-marketing-campaigns

Przekonywujący klienci to nie wszystko. Trzymanie ich na palcach na tak konkurencyjnym rynku wymaga dużo planowania i wysiłków. Kiedy myślimy o pozyskiwaniu potencjalnych klientów za pośrednictwem aplikacji mobilnej, staje się to coraz trudniejsze. Jeśli przyjrzymy się niektórym udanym kampaniom marketingowym, udowodnimy, że dzięki odpowiedniemu podejściu i strategii każdy może stworzyć własną historię sukcesu. Wszystko, czego od ciebie wymagasz, to wysiłek, który zostanie zrozumiany i doceniony przez publiczność. Zawsze, gdy sprzedajemy produkty, oznacza to po prostu, że opowiadamy użytkownikom historię naszych produktów, które ostatecznie pomogą im w zrozumieniu naszej marki. Dlaczego więc nie być dobrym gawędziarzem i sprawić, by uwierzyli w ciebie. Tak! Historia marketingu była pełna takich niezwykłych podejść, które odcisnęły swoje piętno. Oto kilka najlepszych z nich –

1. Jak taktyka w mediach społecznościowych miała duże znaczenie dla Starbucks?

Marketing aplikacji bezpośrednich może działać w jednym lub dwóch przypadkach, ale nie jest owocny dla każdego scenariusza. Często marketerzy proszą ludzi o pobranie ich aplikacji w swoich promocjach. Lepszym sposobem jest zwabienie ich zaawansowanymi funkcjami lub treścią aplikacji. Jest to najłatwiejszy sposób na promocję Twojej aplikacji, która ostatecznie doprowadzi do ogromnej liczby potencjalnych pobrań. Wszyscy znamy Starbucks za doskonałą kawę. Przyjęli tę strategię marketingową, prosząc użytkowników o przesłanie zdjęć najlepszego produktu Starbucks, a najlepsze kliknięcia zostały wyróżnione w mediach społecznościowych. Zobacz to dla siebie:

Starbucks-Marketing

Wraz z tym, ich Instagram Bio zawierał link do instalacji aplikacji.

starbucks-insta-bio

Teraz może się wydawać, że jest to ogólna promocja, ale uwierzcie mi, że jest wyjątkowa. Niesamowite kliknięcia pozwolą użytkownikom zobaczyć więcej treści na stronie i co tam znajdą – link instalacyjny aplikacji w bio. Jest to dość sprytna gra, aby uzyskać większą popularność.

2. Jak darmowe nagrody przyciągały Australijczyków?

gry-telefony

Nagrody zawsze były dobrodziejstwem, jeśli chodzi o motywowanie ludzi. W pewnym momencie naszego życia wszyscy uwielbiamy otrzymywać profity, podobnie jak marketing. Kluczowym składnikiem marketingu opartego na nagrodach jest darmowy materiał, który angażuje codziennego konsumenta i zachęca ich do dzielenia się przesłaniem marki. Weźmy na chwilę przykład. Kilka lat temu australijska firma Virgin opracowała kampanię mobilnej aplikacji, która pozwoliła jej rodakom konkurować ze sobą w grze o nagrodę $ 20000. Wyniki, po których nastąpiła strategia, były dość nieoczekiwane:

  • Aktywni użytkownicy 40,000 dołączyli do gry.
  • Użytkownicy 14,568 weszli do sklepu Virgin Mobile, aby chronić swoje łupy w grze.
  • Ponieważ wielu użytkowników 44% aktywnie angażowało się w grę przez cały czas.

To wyjaśniło, że kombinacja prawdziwych nagród i gier działała dla nich całkiem nieźle, a to podejście można wykorzystać do zwabienia użytkowników społecznie. Korzystanie z fizycznych i cyfrowych zachęt z pewnością przyciąga uwagę użytkownika.

3. Jak IKEA przekształciła katalog papierowy w interaktywną platformę?

ikea-mobile-app-campaign

W roku 2012, szwedzka grupa międzynarodowa IKEA wydała swoją aplikację katalogową i opuściła świat, by zadziwić, wprowadzając do niego rozszerzoną rzeczywistość. Być może była to najbardziej unikalna funkcja aplikacji, która po prostu wyświetlała obrazy mebli w domu użytkownika, aby przetestować jego piękno i estetykę. Zasadniczo przeniesiono słowo zakupowe na zupełnie nowy poziom za pomocą aplikacji mobilnej. Cóż, było oczywiste, że aplikacja pozyskała 6.2 milionów użytkowników w tym samym roku, a także odnotowała średnio osiem minut przeglądania w porównaniu z trzema minutami czytania tylko katalogu. Ta strategia na pewno zadziałała w IKEA, a liczba ta wzrosła do 10 w 2013. Jest to doskonały przykład, w którym nowoczesne trendy technologiczne mogą być silnym filarem w marketingu.

4. Jak CTA aplikacji prowadzą do ogromnej liczby pobrań przy nominalnych wysiłkach?

Czy jest lepsze miejsce do promowania Twojej aplikacji niż platformy społecznościowe? Jednak pisanie tekstów promocyjnych na platformach społecznościowych nie jest obecnie wystarczające. Dlaczego więc nie zdecydować się na bardziej wciągającą strategię. Do tego służą przyciski wezwania do działania w aplikacji. Wiele platform społecznościowych daje nam wiele sposobów dodawania aplikacji CTA. Następny obraz sprawi, że będziesz wiedział, gdzie go widziałeś:

app-cta-marketing

Takie podejście jest proste, ale okazało się skuteczne. Marketing Twojej aplikacji, gdy użytkownicy sprawdzają swoje treści społecznościowe. Co może być lepszego niż to, co prowadzi ich do Twojej aplikacji? Może to zapewnić wiele natychmiastowych i regularnych pobrań aplikacji. Łącza aplikacji i CTA można również dodać w profilu bio. To promowałoby twoją aplikację w najbardziej płynny sposób, nie denerwując użytkowników.

5. Jak Lenskart zmienił zakup okularów dzięki funkcji próbnej 3D?

lenskart-3d-try-on

Sprzedawca okularów Lenskart zawsze był o krok do przodu dzięki swojej strategii marketingowej. Spójrzmy na najnowszą – funkcję próbną 3D. Pozwoliło to użytkownikom wypróbować ramki i okulary bezpośrednio w aplikacji i pozwolić im kupić bez wysiłku. Ta technologia wykorzystuje mapowanie twarzy, które poleca najlepiej dopasowane okulary dla danej osoby. Ten zaawansowany sposób zakupów okularów pozwolił na łatwy zakup dla użytkowników, a nawet przyniósł korzyści Lenskartowi, gdy użytkownicy dzielili się odpowiedziami w mediach społecznościowych. Oferowali użytkownikom maksymalną wartość, co zmusiło publiczność do pobrania aplikacji.

6. W jaki sposób kampania mobilna Subway France zdobyła więcej wygranych?

metro-jesteś-szefem kuchni

Subway zmostkował działania online i offline dzięki aplikacji mobilnej i skutecznie wpłynął na użytkowników. Subway, w zeszłym roku rozpoczął kampanię „You're The Chef” które polegały na dostarczaniu tego, za co ludzie faktycznie chcą płacić. Wykorzystali dane behawioralne użytkowników i ustalonych grup zwykłych klientów fast food. Ta kampania była czysto mobilnymi i ukierunkowanymi użytkownikami podczas zwykłych obiadów i kolacji. Jakie może być lepsze wykorzystanie segmentacji? Ta kampania również się potwierdziła jak powiadomienia push mogą zwiększyć sprzedaż Twojej firmy?with nominal efforts. Another tech trend geo-fencing was also used in their app for sending a short video and showing the distance to nearest subway whenever any user is within 400 meters of a Subway sandwich bar. The video even included the call to action button, which opened the native map application in the user’s device and showed the shortest route to the store. Thus, this whole campaign was through a single application with the rich usage of push notifications.

Jak możesz posiadać bezbłędną aplikację mobilną dla swojego sklepu eCommerce?

Aplikacje mobilne eCommerce służą branży handlu elektronicznego nie tylko biznesowi. Bez wątpienia mCommerce zmieni w przyszłości sposób, w jaki świat robi zakupy. Większość firm uznała, że ​​przydatna jest dedykowana aplikacja na mobilną platformę lojalności konsumentów, podobnie jak rozszerzony biznes. Rzeczywiście, korzyści mogą przekroczyć niewielką łatwość zakupów. Dlatego KnowBand prezentuje różne rozszerzenia dla różnych platform, takich jak – PrestaShop, Magento, Magento2, OpenCart, WooCommerce i Shopify. KnowBand udostępnia wstępnie skonfigurowane rozszerzenie Mobile App Builder, dzięki któremu możesz przekonwertować witrynę na aplikację mobilną w kilku prostych krokach. Nawet jeśli administrator sklepu pochodzący z tła nietechnicznego może łatwo i skutecznie przekształcić swój sklep w natywną aplikację mobilną i poprawić sprzedaż w swoim sklepie.

Zakończyć

Były to najlepsze kampanie marketingowe 6, które wywołały falę w ciągu ostatnich kilku lat. Są dowodem na to, jak niezwykła strategia marketingowa może mieć duże znaczenie w generowaniu potencjalnych klientów i świadomości marki. Zawsze dobrze jest nauczyć się od innych sukcesów. Więc następnym razem, gdy planujesz rozwój aplikacji e-commerce i jej kampanii marketingowej, pamiętaj o tym.


Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *