app-declined-on-google-play-store

Co zrobić, jeśli Twoja aplikacja została odrzucona w sklepie Google Play?

Jeśli Twoja aplikacja ostatnio miała luźne baty Google i została odrzucona w Sklepie Play, w rzeczywistości nie stanowi to dużego problemu i można ją łatwo rozwiązać. Często zdarza się, że aplikacje są odrzucane przez Google. Przyczyną odrzucenia aplikacji może być to, że nie spełniają wytycznych publikacji lub mają problemy z wydajnością. Google zastosowało procedurę zatwierdzania aplikacji, aby oferować użytkownikom bezpłatne aplikacje wolne od błędów. Usunięcie takich aplikacji ze sklepu Play, które mogłyby uszkodzić nasze smartfony lub ukraść jakiekolwiek ważne dane, w jakiś sposób przyniosło korzyści wszystkim nam. Aby zrozumieć, jak rozwiązać ten problem, najpierw omówmy, dlaczego tak się dzieje. Istnieje wiele powodów odrzucenia aplikacji, o których należy pamiętać, zanim zostaną opublikowane w Sklepie Play. Aplikacje odrzucane po tak ciężkiej pracy mogą być dla ciebie przerażające, ale można je naprawić. Poniższa dyskusja zawierałaby wskazówki i nie, jeśli Twoja aplikacja zostanie odrzucona w sklepie Google Play. Oto kilka powodów, które mogą prowadzić do odrzucenia aplikacji i sposobów radzenia sobie z nimi:

1. Awaria aplikacji

Za każdym razem, gdy użytkownicy pobierają aplikację po trudnych poszukiwaniach w Sklepie Play, chcą, aby działały bez zarzutu. Aplikacja, która ulega awarii co jakiś czas, może frustruć użytkowników. Google nie zezwala na takie aplikacje w swoim sklepie, a więc staje się jedną z podstawowych przyczyn spadku popularności aplikacji.

awaria aplikacji mobilnej

Jak sobie z tym poradzić?

Spróbuj przetestować swoją aplikację, aż będziesz w pełni zadowolony z jej funkcjonalności. Upewnij się, że aplikacja jest testowana zgodnie z wytycznymi udostępnionymi w sklepie Play. Spraw, aby Twoja aplikacja działała poprawnie przed opublikowaniem jej na stronie internetowej. Jeśli Twoja aplikacja została już odrzucona, ogranicz błędy techniczne i opublikuj ją ponownie.

2. Klonowanie aplikacji

Google stosuje się do bardzo surowych wytycznych dotyczących kwestii związanych z prawami autorskimi. Powinieneś być bardzo ostrożny, zanim je naruszysz. Twoja aplikacja nie powinna być tanią naśladowaną wersją żadnej popularnej aplikacji. Koncepcja, projekt lub kod, Twoja aplikacja powinna być oryginalna. Często zdarza się, że w jakiś sposób używamy znaku towarowego dla naszej aplikacji, świadomie lub przez pomyłkę, ale jest to ograniczone przez Google.

Jak sobie z tym poradzić?

Jeśli Twoja aplikacja zostanie odrzucona z powodu problemu z prawami autorskimi / znakiem towarowym, po prostu sprawdź tytuł aplikacji, jej opis, zdjęcia i usuń z niej wszystkie chronione prawem autorskim nazwy. Jeśli masz jakiekolwiek pozwolenie od właściciela dotyczące tego samego, będzie to dozwolone przez Google, przed właściwym dostarczeniem dowodu.

3. Naruszenie danych

Jeśli nie chcesz, aby tak się stało, zachowaj aplikację wzbogaconą o politykę prywatności. Jeśli Twoja aplikacja została już odrzucona z tego samego powodu, podejmij istotne kroki, aby usunąć z niej naruszenie bezpieczeństwa danych i ponownie opublikuj ją w Sklepie Google Play przy użyciu nowego konta. (Zajrzyj do sekcji 1.2, aby utworzyć nowe konto Google Play)

naruszenie danych

Jak sobie z tym poradzić?

Jeśli nie chcesz, aby tak się stało, zachowaj aplikację wzbogaconą o politykę prywatności. Jeśli Twoja aplikacja została już odrzucona z tego samego powodu, podejmij istotne kroki, aby usunąć z niej naruszenie bezpieczeństwa danych i ponownie opublikuj ją w Sklepie Google Play przy użyciu nowego konta. (Zajrzyj do sekcji 1.2, aby utworzyć nowe konto Google Play)

4. Nieodpowiednia treść aplikacji

Treści aplikacji nie powinny zawierać żadnych przykładów przemocy graficznej, komentarzy rasistowskich ani treści o charakterze seksualnym. Jeśli w opisie jest jakiś rodzaj dojrzałej treści, powinieneś wyraźnie wspomnieć w momencie oceny aplikacji. Jeśli spróbujesz to ukryć lub uznasz za mniej ważne, ostatecznie znajdziesz swoją aplikację w skrzyni Google.

Jak sobie z tym poradzić?

Jeśli Twoja aplikacja zostanie odrzucona z powodu nieodpowiedniej treści, zaakceptuj odrzucenie ostrożnie i poważnie. Nie próbuj powtarzać go ponownie w innych aplikacjach powiązanych z Twoim kontem. Powtarzające się naruszenie tych wskazówek może spowodować trwałe usunięcie Twojego konta ze Sklepu Google Play. W przypadku aplikacji, która została już odrzucona, opublikuj ją przy użyciu nowego konta i uważaj na spamowanie tym razem. Adres tego konta powinien być inny niż poprzedni i nie łączyć ich w żaden sposób. (Zajrzyj do sekcji 1.2, aby utworzyć nowe konto Google Play)

5. Nieprawidłowa ocena aplikacji

Sklep Google Play oferuje funkcję oceny treści aplikacji, która zapewnia informacje o tym, jaka grupa wiekowa jest odpowiednia dla tej aplikacji. W tym celu należy wypełnić kwestionariusz. Na podstawie oceny Twojej aplikacji. Powinieneś podać wszystkie poprawne informacje o swojej aplikacji i upewnić się, że została poprawnie oceniona dla właściwych odbiorców. Często ludzie próbują wprowadzać w błąd moderatora z niewłaściwymi szczegółami, a ostatecznie jego aplikacja jest niedoceniana.

niewłaściwa ocena aplikacji

Jak sobie z tym poradzić?

Google zapewnia łatwe rozwiązanie, dając drugą szansę na wypełnienie kwestionariusza. Powinieneś poważnie potraktować tę możliwość i podać tym razem wszystkie poprawne informacje na temat swojej aplikacji i poprawnie ocenić swoją aplikację w Google Play. Jeśli jednak będziesz powtarzać ten błąd, zamiast być bez oceny, Twoja aplikacja zostanie trwale odrzucona ze sklepu.

6. Problemy z jakością projektu

Jeśli Twoja aplikacja jest zgodna z odpowiednimi wytycznymi dotyczącymi projektowania, nie musisz przejmować się odrzuceniem aplikacji.Google opisz wszystkie podstawowe zasady wymagane do budowy interfejsu aplikacji. Zachowaj kolor, czcionki i grafikę aplikacji zgodnie z zasadami, a będzie ona łatwo opublikowana w sklepie Play, inaczej zostanie odrzucona.

Jak sobie z tym poradzić?

Jeśli Twoja aplikacja zostanie odrzucona z powodu problemów z projektowaniem, poleciłbym zainwestować trochę pieniędzy i ponownie zaprojektować aplikację zgodnie ze wspólnymi wytycznymi. Jest to najlepsze możliwe rozwiązanie dostępne w tym scenariuszu.

7. Podejrzane produkty

Jeśli aplikacja próbuje stwarzać jakiekolwiek ryzyko dla bezpieczeństwa użytkownika, zostanie natychmiast odrzucona przez Google. Każdy rodzaj złośliwego oprogramowania, koń trojański lub inne wirusy i błędy, jeśli zostaną znalezione w aplikacji lub połączone z opisem aplikacji, Google ją wykryje.

podejrzane produkty

Jak sobie z tym poradzić?

Upewnij się, że wszystkie linki i sieć reklamowa używane w Twojej aplikacji są czyste i nie zawierają żadnych problemów ze złośliwym oprogramowaniem. Jeśli te reklamy lub linki wskazują na coś podejrzanego lub niebezpiecznego, naruszają wytyczne Google. Jeśli Twoja aplikacja została już odrzucona, spróbuj usunąć wszystkie złośliwe oprogramowanie i dodaj do niej politykę prywatności, jeśli zostaną zadane jakiekolwiek prywatne informacje

1.2 Jak założyć nowe konto w Sklepie Google Play?

Możesz łatwo skonfigurować konto Google na swoim urządzeniu z Androidem lub laptopie. Oto kilka wskazówek dotyczących konta programisty

  1. Utwórz oddzielne konto Google za pomocą swojego urządzenia.
  2. Upewnij się, że to konto Google nie jest osobiste, zachowaj to konto pod względem organizacyjnym.
  3. Sprawdź wszystkie kraje programistów i sprzedających, w których możesz kierować reklamy do swoich odbiorców, zanim zdecydujesz się na utworzenie konta.

Oto cztery proste kroki do opublikowania nowego konta w sklepie Google Play:

Krok 1: Otwórz konsolę programisty dla programistów Androida na Google Play, korzystając z następującego linku:

https://play.google.com/apps/publish

programista-konsola

Zalogować się na istniejące konto Google lub zarejestrować nowe za pomocą opcji rejestracji.

Krok 2: Wprowadź następujące informacje dotyczące rejestracji –

  • Nazwa programisty
  • E-mail

create-google-account

Krok 3: Przeczytaj Umowę dystrybucyjną dla programistów kraju i zaakceptuj ją. Pamiętaj, że aplikacje publikowane w sklepie Google Play muszą być zgodne z Zasadami programisty.

umowa programisty

Krok 4: Teraz w ostatnim kroku zapłać opłatę za rejestrację programistów za pomocą usługi Google Checkout. Jeśli nie masz konta Google Checkout, utwórz je z dostępną opcją.

Wnioski:

Istnieje wiele innych powodów odrzucenia aplikacji, ale wyżej opisany jest najbardziej podstawowy i często ignorowany przez programistów. Google stosuje zarówno ręczny, jak i automatyczny system oceny aplikacji, więc śledzenie wskazówek dla programistów może pomóc w uniknięciu problemów. Aby ułatwić publikowanie aplikacji, zbuduj ją solidnym narzędziem do tworzenia aplikacji e-commerce, które zapewnia w pełni funkcjonalną aplikację z pełną funkcjonalnością.

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *