Co wybrać do tworzenia aplikacji: Firebase czy Supabase

Firebase vs Supabase - wybierz odpowiedni backend do tworzenia aplikacji przez Knowband

Jeśli chodzi o tworzenie aplikacji, w tak szybkim tempie, jednym z czynników, którego nie można ominąć, jest wybór odpowiednich usług dla backendu. Teraz świat ma dwie najlepsze opcje: Firebase wspierany przez Google; i Supabase, który jest reklamowany jako alternatywa typu open source dla Firebase. W tym blogu omawiamy niektóre funkcje, zalety i przypadki użycia obu platform, aby programiści mogli dokonać właściwego wyboru.

Funkcje i zalety Firebase firmy Knowband

Firebase: funkcje i zalety

Firebase jest jednym z uznanych graczy na rynku. Posiada bardzo kompleksowy zestaw narzędzi, który obsługuje różnorodne wymiary, jeśli chodzi o tworzenie aplikacji. Oto kilka kluczowych funkcji:

Baza danych czasu rzeczywistego i Firestore:

Firebase udostępnia dwie opcje baz danych hostowanych w chmurze. Opcje te pozwalają na przechowywanie i synchronizację informacji o użytkownikach w czasie rzeczywistym.

Uwierzytelnianie:

Obsługa uwierzytelniania za pomocą haseł, numerów telefonów i popularnych dostawców tożsamości federacyjnej, takich jak Google, Facebook, Twitter i nie tylko.

Funkcje chmury:

Programiści mogą pozwolić na uruchamianie kodu backendu w odpowiedzi na zdarzenia wywołane przez funkcje Firebase i żądania HTTPS bez konieczności zarządzania serwerami.

Analityka:

Firebase integruje się z Google Analytics, bezpłatnym rozwiązaniem do pomiaru aplikacji, aby zapewnić wgląd w wykorzystanie aplikacji i zaangażowanie użytkowników.

Firebase jest świetny dla programistów, którzy potrzebują solidnych, skalowalnych rozwiązań z dobrą dokumentacją i wsparciem społeczności. Doskonale sprawdza się w scenariuszach, w których potrzebny jest szybki rozwój i wdrożenie, a wszystko to dzięki zintegrowanemu środowisku.

Zalecane przeczytanie: Jak zapisać dane w Firebase w Androidzie?

Funkcje i zalety Supabase firmy Knowband

Supabase: funkcje i zalety

Supabase reklamuje się jako otwarta alternatywa dla Firebase, powielając większość jej funkcjonalności i dodając następujące funkcje:

Subskrypcje w czasie rzeczywistym:

W ten sam sposób Firebase oferuje funkcje czasu rzeczywistego, ale Supabase idzie o krok dalej, integrując je z dowolną bazą danych PostgreSQL, zapewniając większą elastyczność.

Interfejsy API RESTful i Postgres:

Automatycznie generuj interfejsy API RESTful na podstawie schematów bazy danych Postgres, dzięki czemu tworzenie zaplecza staje się dziecinnie proste.

Bezpieczeństwo na poziomie wiersza:

Supabase bezpośrednio wykorzystuje zaawansowane funkcje bezpieczeństwa na poziomie wiersza oferowane przez PostgreSQL, co umożliwia precyzyjną kontrolę dostępu.

Oparte na otwartych standardach:

Supabase został zbudowany w oparciu o otwarte technologie, co oznacza, że programiści zainteresowani niezależnością od dostawcy i utrzymaniem kontroli nad swoim stosem mogą uznać tę pracę za znacznie atrakcyjniejszą.

Supabase jest idealny dla programistów, którym zależy na rozwiązaniach open source i którzy potrzebują wszystkich możliwości PostgreSQL z tradycyjnymi mocnymi stronami, ale nowoczesnymi możliwościami czasu rzeczywistego.

Firebase kontra Supabase

Wybierając pomiędzy Firebase i Supabase, weź pod uwagę następujące kwestie:

wybór między Firebase i Supabase firmy Knowband

  • Łatwość użycia: Być może Firebase ma lekką przewagę ze względu na obszerną dokumentację i dojrzały ekosystem. Poza tym fakt, że integruje się z innymi usługami Google, może być również czynnikiem decydującym dla wielu programistów
  • Kontrola i elastyczność: Rozwój Supabase w oparciu o silnik PostgreSQL dodaje użytkownikom warstwę swobody w wykonywaniu zaawansowanych operacji na bazach danych, co ma kluczowe znaczenie dla użytkowników z zapytaniami o powyższej złożoności.
  • Opłacalność: Chociaż Firebase jest w zasadzie darmowy, jego ceny mogą stać się dość niepokojące, gdy aplikacja się powiększy. Z drugiej strony Supabase, będąc oprogramowaniem typu open source, jest ogólnie opłacalne i odpowiednie dla projektów o niemal dowolnej wielkości.

Wniosek:

E-human Zarówno Firebase, jak i Supabase są wspaniałe. Projekt zawsze można dostosować w zależności od stopnia złożoności operacji na danych oraz stopnia przyzwyczajenia Twojego zespołu do pracy z bazami PostgreSQL lub innymi bazami NoSQL.

W przypadku łatwej, gotowej i szybkiej konfiguracji Firebase będzie najlepszym wyborem, ale jeśli Twoje projekty znajdą solidność w PostgreSQL i bardziej elastyczną konfigurację typu open source, wówczas najlepszym wyborem będzie Supabase. Obaj żyją, więc ich aktualizacje i opinie społeczności mogą dostarczyć dodatkowych argumentów po twojej stronie

Wybierz narzędzie, które Twoim zdaniem najlepiej pasuje do Twojej filozofii rozwoju i specyfikacji technicznych Twojego projektu.

W przypadku pytań/sugestii możesz skontaktować się z naszym portalem pomocy technicznej pod naszym adresem e-mail support@knowband.com. lub możesz sprawdzić nasz moduł bestsellerów Aplikacja mobilna Prestashop i Prestashop One Page Checkout.

Zapraszamy również do obejrzenia naszego najnowszego filmu:

 

Adrienne

We are professionals in the eCommerce industry, specializing in plugin development. With years of experience, We provide the best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify. We also offer custom module development and customization services for websites and modules. Our team remains at the forefront of industry trends, delivering cutting-edge solutions to enhance eCommerce website functionality. With a customer-centric approach, our company is trusted partner for eCommerce plugin solutions.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *