Apple's-Success-Story

Historia sukcesu Apple: od bycia nieistniejącym do bycia firmą o wartości pierwszego bilionu dolarów

Niedawno Apple stało się pierwszą firmą o wartości 1 biliona dolarów. Oprócz tego, że jest największą organizacją technologiczną, jest najlepsza wśród swoich odpowiedników. Od zbudowania płyty głównej bez monitora i klawiatury (Apple I) do najnowszego iPhone’a X (Behemoth), firma Apple pozostawiła za sobą każdą technologiczną nowinkę. Apple, będąca przede wszystkim firmą opartą na produktach, skoncentrowała się na swoim iPhonie, zamiast próbować swoich sił wszędzie i zobaczyć, dokąd ich przyniósł. Postęp ich jednego smartfona jest tak wysoki, że inni producenci telefonów nie mogą nawet poruszyć igłą. Zagłębmy się w historię sukcesu Apple i dowiedzmy się, jak to wszystko się stało.

Apple-First-Computer

Apple i technologia są jak dwie strony medalu. Sposób, w jaki wprowadzają niesamowite nowe technologie w tych małych telefonach, jest po prostu nieporównywalny. Jego obecna dominacja i wzrost jest dość zagadkowy dla jego konkurentów, a nawet dla nas. Zarówno przeszłość, jak i niedawny sukces Apple opierają się na rozwoju jej produktów. Oprócz swojego znaku towarowego iPhone, Apple ma nawet inne udane produkty. Na przykład iPad wprowadził tablety na rynek. iPad miał 46% udziału w rynku amerykańskim i osiągnął 5.9 USD przychodu. To zdecydowanie najbardziej udany tablet na świecie.

Ewolucja Apple: kiedy Apple prawie zbankrutowało

Podróż Apple od początku była nieco niezwykła. Kto by wtedy pomyślał, że 21-letnia osoba, która porzuciła studia, będzie miała tak ogromną wizję? Wszystko zaczęło się od tego, że Jobs spędzał czas w garażu ze swoimi dwoma przyjaciółmi Stevem Wozniakiem i Ronaldem Waynem. Jobs i Wayne zaczęli pracować dla firmy zajmującej się grami, podczas gdy Wozniak pracował dla Hewlett Packard. Ale 1 kwietnia 1976 roku to trio zbudowało pierwszy komputer Apple i był to pierwszy krok w tej niezwykłej podróży. Ale Wayne sprzedał swoje akcje Apple za jedyne 800 USD zaledwie trzy miesiące po inicjacji Apple, podczas gdy dwaj Steves kontynuowali swoją wizję.

Lato 1997: Kiedy Apple prawie zbankrutowało

Wszyscy wiedzą, że Apple miał świetny czwarty kwartał i stał się pierwszą firmą o wartości 1 biliona dolarów, ale droga do sukcesu nie była łatwa dla producenta iPhone’a. iPhone’y radzą sobie dziś lepiej niż kiedykolwiek. Ale bardzo niewielu z nas wie, że Apple był kiedyś na krawędzi bankructwa. Tak, jasne! Zdarzyło się to 20 lat temu, w sierpniu 1997 roku. Przyjrzyjmy się bliżej temu, co stało się z Apple pod koniec lata 1997 roku. Apple przechodziło wtedy katastrofalną fazę i było na skraju śmierci. Apple zdecydowało się na zakup firmy komputerowej „NEXT” z nadzieją na właściwy kierunek dla ich firmy. Ale Steve Jobs przekonał zarząd, aby raczej uzyskać pomoc od organizacji o ustalonej pozycji, niż kupić firmę. Steve Jobs wiedział, że jeśli Apple ma zostać uratowane, jedyną szansą jest zwrócenie się o pomoc do konkurencji. Microsoft zdał sobie sprawę, że wyeliminowanie konkurencji nie jest jedynym sposobem na wygraną i wyszedł na ratunek Apple. Zainwestował 150 milionów dolarów w zamian za akcje nie podlegające negocjacjom. Zapewnił Apple, że będzie wspierał Maca przez pięć lat. Na korzyść Apple wycofał pozew przeciwko Microsoftowi, który twierdził, że Microsoft skopiował Mac OS, aby Internet Explorer stał się domyślną przeglądarką na komputerach zamiast wyboru. Po porozumieniu Jobs podziękował nawet Billowi Gatesowi za wsparcie, o czym nawet w tym roku donosił Time Magazine:

Lato 1997: Kiedy Apple prawie zbankrutowało

Lato 2018 roku: kiedy Apple jest wart 1 bilion dolarów

Różne wielkie technologie, takie jak Alphabet (Google), Amazon, Microsoft, wykonują świetną robotę w przestrzeni technologicznej. 2 sierpnia 2018 r. Apple osiągnął wartość rynkową z 1 bilionem dolarów w którym główną rolę odegrał iPhone X. Sprzedaż iPhone’a wzrosła w taki sposób, że przy wzroście o 1 procent przychody natychmiast skoczyły o 20 procent. Z przychodami w wysokości 53.3 miliarda dolarów firmie udało się rosnąć o 17 procent rocznie. Inne usługi Apple mogą nie wykazywać tego samego magicznego wzrostu, ale iPhone zabija z jednej strony i wystarczy tego, czego wymaga Apple.

baner-jabłko-4-1

Kiedy mówimy o kapitalizacji rynkowej, Apple jest przez te wszystkie lata największą firmą na świecie. Teraz Apple i Tim Cook stają się potężniejsi niż kiedykolwiek i możemy mieć nadzieję, że owocnie wykorzystają ten sukces.

Magiczne liczby Apple: dobrodziejstwo dla inwestycji

Błyskotliwa fortuna firmy to z pewnością dobra wiadomość dla inwestorów indywidualnych. Akcje Apple są w dużej mierze własnością nauczycieli, elektryków, prawników. Wzrost do 1 biliona dolarów dał odzwierciedlenie tego, jak duży jest zasięg inwestora w Apple. Apple jest teraz na pozycji, w której rośnie i jest opłacalne dla wszelkiego rodzaju inwestorów, czy to początkujących, czy tych o ugruntowanej pozycji. Kate Warne, strateg inwestycyjny w Edward Jones, mówi: Wycena Apple w wysokości 1 biliona dolarów jest doskonałym przypomnieniem dla inwestorów, że firmy z innowacyjnymi pomysłami w połączeniu ze światowej klasy produktami i usługami mogą z czasem tworzyć wartość dla inwestorów”.

Apple wzrósł do 1 biliona dolarów: teraz najtrudniejsza część

jabłko 1 bilion dolarów

W każdym obszarze, na który Apple celuje i inwestuje pieniądze, czają się konkurenci. Niezależnie od tego, czy chodzi o Chatboty, sztuczną inteligencję, samochody i głos, głodne dokooptowane firmy podążają za tym jak cień. Apple przekroczyło granicę jednego biliona dolarów i wszystkich nas zaskoczyło. Ale czy mogą utrzymać przewagę na rynku technologicznym? Czy Apple może zapewnić niesamowite postępy technologiczne, tak jak robiło to w przeszłości? Czy będzie w stanie zaangażować więcej lojalnych klientów? Bo jeśli spojrzymy za siebie, w wyścigu są inni konkurenci. Utrzymanie tak dużych liczb nie będzie łatwe, gdy będą mieli innych konkurentów, którzy sami mają potencjał, aby je pokonać. Właściwie głównym wyzwaniem byłoby opanowanie samozadowolenia tego wzrostu. Jak mówią, sukces przychodzi zarówno z błogosławieństwem, jak i przekleństwem, dlatego Apple musi odpowiednio zaplanować kolejne ruchy.

Jabłko i kontrowersje: szli ramię w ramię

Apple i kontrowersje nigdy nie odeszły od siebie. W ciągu ostatnich dwóch dekad pojawiły się różne zarzuty Apple. Ostatnio, Google został ukarany grzywną w wysokości 5 mld USD za nadużycie Androida a miecz wisi nawet na Apple. Oto kilka zarzutów, z którymi Apple miał do czynienia w przeszłości:

  1. Kontrowersje dotyczące baterii iPhone’a
  2. iPhone spowalnia kontrowersje
  3. Praktyki antykonkurencyjne
  4. Naruszenie uniwersalnej kompatybilności
  5. Irlandzki rachunek podatkowy

Lista nie kończy się tutaj; duże lub małe rozpiętość Apple jest pełna zarzutów. Ale jakoś za każdym razem je omija. Negatywność zawsze była obecna wokół Apple, ale nigdy nie pozwala się podkopać.

Zamotać

Panowanie Apple jest pełne strat, porażek, triumfów i kontrowersji, ale udowodniło swój potencjał na rynku. Nie zbudowała swojego imperium z dnia na dzień. Apple przezwyciężyło wpadki produktów, bliskie bankructwa, śmierć jego założyciela warta jest 1 bilion dolarów. Gdyby Microsoft nie zainwestował w Apple, firma nie zaszłaby tak daleko. Wyobraź sobie dzisiejszy świat bez technologii takich jak iPhone, iPad, Mac itp.? Historia sukcesu Apple jest pełna wysiłków i poświęceń, więc nie pozwoli nikomu tak łatwo obezwładnić. Nie jest ukrywane przed nikim, że ma na rynku ostrą konkurencję. Ciekawe byłoby zobaczyć walkę technologiczną podjętą przez inne firmy, aby prześcignąć Apple i jak Apple będzie im przeciwdziałać. Ten czas pokaże.

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *