Apple's-Success-Story

Historia sukcesu firmy Apple: od bycia nieistotnym do bycia pierwszą bilionową firmą dolara

Niedawno Apple stało się pierwszą firmą wartą 1 bilion dolarów. Poza tym, że jest największą organizacją technologiczną, jest najlepsza wśród swoich odpowiedników. Od budowy płyty głównej bez monitora i klawiatury (Apple I) do najnowszego iPhone’a X (Behemoth), Apple pozostawił po sobie wszystkich technologicznych biggie. Apple, przede wszystkim firma oparta na produktach, skupiła się na swoim iPhonie zamiast próbować swoich rąk wszędzie i zobaczyć, gdzie je przyniosła. Ich postępy w jednym smartfonie są tak wysokie, że inni producenci telefonów nie mogą nawet przesunąć igły. Zagłębmy się w historię sukcesu Apple i dowiedzmy się, jak to wszystko się stało.

pierwszy komputer Apple

Apple i technologia są jak dwie strony medalu. Sposób, w jaki wprowadzają niesamowite nowe technologie w tych niewielkich telefonach, jest nieporównywalny. Obecna dominacja i wzrost są dość zaskakujące dla jego konkurentów, a nawet dla nas. Zarówno dotychczasowy, jak i ostatni sukces Apple są oparte na rozwoju jego produktów. Poza swoim znakiem towarowym iPhone, Apple ma nawet inne udane produkty. Na przykład jego iPad wprowadził tablety na rynek. iPad miał udział w rynku w wysokości 46% udziału w rynku w USA i uzyskał przychód w wysokości X X X X X XUM. Jest to zdecydowanie najbardziej udany tablet na świecie.

Ewolucja Apple:

Podróż Apple’a była od samego początku nieco niezwykła. Kto by pomyślał wtedy, że porzu- ty studenckie z rocznika 21 miałyby tę ogromną wizję? Wszystko zaczęło się od tego, że Jobs spędzał czas w garażu z dwoma przyjaciółmi, Stevem Wozniakiem i Ronaldem Waynem. Jobs i Wayne zaczęli pracować dla firmy zajmującej się grami, a Wozniak pracował dla Hewlett Packard. Ale, w kwietniu 1, 1976, to trio zbudowało pierwszy komputer Apple i była to pierwsza stopa tej niezwykłej podróży. Ale Wayne sprzedał swoje akcje Apple za jedyne $ 800 zaledwie trzy miesiące po inicjacji Apple, podczas gdy dwaj Steves kontynuowali swoją wizję.

Lato 1997: Kiedy Apple był prawie bankrutem

apple-and-microsoft

Wszyscy wiedzą, że Apple miał świetny czwarty kwartał i stał się pierwszym bilionem $ 1, ale droga do sukcesu nie była łatwa dla twórcy iPhone’a. Telefony iPhone są dziś lepsze niż kiedykolwiek. Ale bardzo niewielu z nas wie, że Apple był na skraju bankructwa. Tak, jasne! Zdarzyło się 20 lata temu w sierpniu 1997. Przyjrzyjmy się szczegółowo temu, co stało się z Apple w plecy lata 1997. W tym czasie Apple przechodziło fatalną fazę i było już prawie nieuchronne. Apple zdecydowało się na zakup firmy komputerowej “NEXT” z nadzieją na właściwy kierunek dla swojej firmy. Ale Steve Jobs przekonał zarząd raczej do uzyskania pomocy od ustalonej organizacji niż do zakupu firmy. Steve Jobs wiedział, że jeśli Apple ma zostać uratowany, jedyną szansą jest poszukiwanie pomocy od konkurentów. Microsoft zdał sobie sprawę, że eliminacja konkurencji to nie jedyny sposób na wygraną, a firma postanowiła uratować Apple. Zainwestował on 150 mln w zamian za niewykupione udziały. Zapewnił Apple, że będzie obsługiwać Maca przez pięć lat. Na tę korzyść Apple wycofał pozew przeciwko Microsoftowi, który twierdził, że Microsoft skopiował Mac OS, aby Internet Explorer stał się domyślną przeglądarką na komputerach, a nie wyborem. Po podpisaniu umowy Jobs podziękował nawet Billowi Gatesowi za wsparcie, o czym nawet informowano w czasopiśmie Time w tym roku:

praca-podziękowania-bramy

Lato 2018: kiedy Apple ma wartość 1 trylionów

Różne technologie, takie jak Alphabet (Google), Amazon, Microsoft, wykonują świetną robotę w przestrzeni technologicznej. W sierpniu 2, 2018, Apple osiągnęło wartość rynkową za $ 1 trylion w którym iPhone X grał główną rolę. Sprzedaż iPhone’a wzrosła w taki sposób, że gdy wzrosło o 1 procent, przychody natychmiast wzrosły o 20 procent. Przy dochodach rzędu 53.3 miliardów dolarów firma osiągnęła wzrost o 17 procent rocznie. Inne usługi Apple mogą nie wyświetlać tego samego magicznego wzrostu, ale iPhone zabija z jednej strony i tyle, ile wymaga Apple.

Wartość 1-bilion warta jabłka

Kiedy mówimy o kapitalizacji rynkowej, Apple jest największą firmą na świecie przez te wszystkie lata. Teraz Apple i Tim Cook stają się coraz potężniejsi niż kiedykolwiek wcześniej i możemy mieć nadzieję, że owocnie wykorzystają ten sukces.

Apple’s Magic Numbers: dobrodziejstwo dla inwestycji

Jasna fortuna firmy Wartość biliona $ 1 firmy Apple to świetne przypomnienie dla inwestorów, że firmy z innowacyjnymi pomysłami w połączeniu ze światowej klasy produktami i usługami mogą z czasem stworzyć wartość dla inwestorów “.

Apple wzrosło do $ 1 trylionów:

bilion jabłkowy-1

Każdy obszar, na który Apple celuje i inwestuje pieniądze, ma wokół siebie konkurencję. Niezależnie od tego, czy chodzi o Chatboty i sztuczną inteligencję, czy samochody i głos, głodne kooptowane firmy podążają za nią jak cień. Apple przekroczył znak bilionów dolarów i zostawił nas wszystkich zdumionych. Ale czy mogą utrzymać swoją przewagę na rynku technologii? Czy Apple może zapewnić niesamowite postępy technologiczne, tak jak to miało miejsce w przeszłości? Czy będzie w stanie zaangażować bardziej lojalnych klientów? Bo jeśli spojrzymy za siebie, w wyścigu są inni zawodnicy. Utrzymanie tak dużej liczby nie będzie łatwe, gdy będą mieć innych konkurentów, którzy sami mają potencjał, by je pokonać. W rzeczywistości głównym wyzwaniem byłoby opanowanie samozadowolenia z tego wzrostu. Jak mówią, sukces przychodzi zarówno z błogosławieństwem, jak i klątwą, więc Apple musi odpowiednio zaplanować swoje następne ruchy.

Apple i kontrowersje: szli ręka w rękę

kontrowersje związane z jabłkami

Apple i kontrowersje nigdy nie opuściły się nawzajem. W ciągu ostatnich dwudziestu lat za Apple padały różne zarzuty. Ostatnio, Firma Google została ukarana grzywną w wysokości 5B za nadużywanie Androida a miecz nawet wiszą na Apple. Oto kilka zarzutów, które Apple napotkał w przeszłości:

  1. Kontrowersje na temat baterii iPhone’a
  2. iPhone zwolnij Kontrowersje
  3. Praktyki antykonkurencyjne
  4. Uniwersalne naruszenie zgodności
  5. Irish Tax Bill

Lista się tutaj nie kończy; duży lub mały zasięg Apple jest pełen zarzutów. Ale, jakoś, unika ich za każdym razem. Negatywność zawsze istniała w pobliżu Apple, ale nigdy nie pozwala się podważyć.

Zamotać

Rządy Apple są pełne porażek, porażek, triumfów i kontrowersji, ale udowodniły swój potencjał na rynku. Nie zbudował swojego imperium z dnia na dzień. Apple pokonało flop produktu, w pobliżu bankructwa, śmierć jego założyciela warta 1 bilion dolarów. Gdyby Microsoft nie zainwestował w Apple, firma nie zaszła tak daleko. Wyobraź sobie dzisiejszy świat bez technologii takich jak iPhone, iPad, Mac itp?

Historia sukcesu firmy Apple jest pełna wysiłków i poświęceń, więc nie pozwoli nikomu tak łatwo pokonać. Nie jest ukryte przed nikim, że ma jakąś trudną konkurencję na rynku. Byłoby ciekawie zobaczyć walkę technologiczną, którą inne firmy mogłyby przekroczyć Apple i jak Apple będzie je zwalczać. Ten czas pokaże.

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *