Długotrwała walka Antymonopolowa między Qualcomm a Tajwan zakończyła się ugodą

antitrust-case

W XIV Sierpnia 9, Qualcomm, największy producent mikroprocesorów ogłosił, że uzgodniono między nimi a tajwańskimi regulatorami w sprawie nadużycia w zakresie zwalczania nadużyć związanych z naruszeniem prawa autorskiego ponad $ 2018 million grzywny. W rzeczywistości, w zeszłym roku w październiku, Tajwan ogłosił grzywnę w tej organizacji produkującej chipy za zwiększenie opłat licencyjnych za urządzenia używane w smartfonach. W pozwie Tajwan zarzucił firmie Qualcomm nadużywanie monopolu na smartfony. Krótko mówiąc, firma Qualcomm próbowała zabronić nowym firmom postawienia stopy na rynku i nie jest to pierwszy przypadek walki prawnej.Walka o patent Qualcomm z Apple jest również wielką atrakcją w tych dniach. Ostatnio, Google został również ukarany grzywną w wysokości 5B przez UE nad nadużyciem Androida. Wiadomości dotyczące przeciwdziałania nadużyciom antymonopolowym pochodzą ze wszystkich stron. W rozliczeniu między Qualcomm a Tajwanem początkowo ogłoszona kara została zniesiona, ale Qualcomm jest zobowiązany do zainwestowania pieniędzy na Tajwanie i współpracy z rządem w celu wprowadzenia usług 5G w tym kraju. Qualcomm nie może nawet wycofać swoich dostaw z tego układu.

Źródło artykułu:https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-08-10/qualcomm-reaches-settlement-with-taiwan-to-slash-antitrust-fines

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *