Czy obciążanie europejskich producentów smartfonów może doprowadzić Google do problemów z antymonopolizacją?

will-charging-european-smartphone-makers-lead-google-into-antitrust-issues

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z walki o protekcję w systemie Android z Google i Unią Europejską. Google zareagowało na nałożoną przez UE grzywnę, nakładając opłatę licencyjną na producentów smartfonów z systemem Android w Europie. We wtorek 16th of Oct 2018, gigant technologiczny ogłosił, że producenci urządzeń będą mieli dostęp do opłaty licencyjnej za dostęp do Sklepu Google Play.

Jaką opłatę licencyjną może wyświadczyć Google?

. Komisja Europejska uderzyła w Google kwotą 5B za nadużycia w zakresie przeciwdziałania nadużyciom w Androidzie w lipcu X X X tego roku. Google natychmiast odrzucił wszystkie zarzuty o dominację na rynku i zaczął cytować: "Android zawsze zapewniał więcej możliwości dla wszystkich, a nie mniej". Firma twierdziła, że ​​platforma była przyczyną wielu źródeł utrzymania europejskich deweloperów. A teraz, gdy Google odegrał swoją rolę w nakładaniu opłat za korzystanie z aplikacji na Androida w Europie, pojawia się pytanie, czy jest to posunięcie intelektualne? Istnieje marginalna możliwość, że przy tej próbie firma może stracić kontrolę nad branżą przeszukiwania i przeglądarek, tak jak ma to miejsce obecnie. Ta decyzja Google otworzyła także drzwi dla innych producentów urządzeń i wymyśliła własne sklepy. Na przykład, Samsung może wprowadzić swoje aplikacje galaktyk do telefonów zamiast iść na płatne chrome i wyszukiwarki Google. Teraz, w nadchodzącym czasie, możemy być świadkami smartfonów bez Google Apps. Może to spowodować, że firma będzie miała więcej konkurentów i zwiększy liczbę uboju.

Zamykanie argumentów

. Google wcześniej odwołała się od grzywny w Europejskim Trybunale na 9th tego miesiąca, a teraz wymyślili tę ostatnią polisę licencyjną. Wygląda na to, że dostrzegli, że ich odwołanie się nie kończy. Tak więc, nie można tego w tej chwili powiedzieć, że to działanie technologicznego biggie poprawi na chwilę równowagę na dobre lub wyląduje w gorących wodach. To tylko czas pokaże.

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *