Apple-made-privacy-policies-mandatory

Apple zapewnia przejrzystość na rynku aplikacji, łącząc wszystkie aplikacje z polityką prywatności

Apple, gigant technologiczny, nigdy nie usprawiedliwia swojego motta – Think Different i dlaczego nie mieć nadzwyczajnego podejścia? Spójrz, gdzie to podejście przyniosło im firmę wartą bilion dolarów. Tym razem wymyślili nowe oświadczenie dotyczące polityki prywatności. Producent iPhone'a prosi wszystkich programistów o połączenie aplikacji i ich aktualizacji w Apple App Store z Polityką prywatności. Te nowe zasady prywatności będą obowiązywać do października 3rd, 2018.

Jakie aplikacje muszą być powiązane z zasadami?

Do tej pory musieliście pomyśleć, że aplikacje na iOS są już wyposażone w Politykę Prywatności. Więc jaki jest motyw ich egzekwowania? W rzeczywistości zasady prywatności były powiązane tylko z aplikacjami opartymi na subskrypcji w sklepie iOS. Teraz jednak obowiązkiem wszystkich aplikacji, a nawet ich aktualizacji, jest przestrzeganie odpowiednich zasad. Zgodnie z oficjalne ogłoszenie, producent iPhone nawet nakazuje polityki prywatności nawet do aplikacji offline, które nie wymagają Internetu do pracy. Twórcy aplikacji offline zostali poproszeni o udostępnienie strony internetowej z odpowiednią stroną polityki prywatności.

W jaki sposób przyniesie to korzyści użytkownikom iPhone'a?

Firma Apple dała jasno do zrozumienia, że ​​nie wyciągnie aplikacji, które już są w sklepie, ale nawet poprosiła swoich programistów o powiązanie zasad w przypadku wysyłki jakiejkolwiek przyszłej aktualizacji. W ten sposób Apple próbuje związać twórców aplikacji, aby wyjaśnić użytkownikom, w jaki sposób mogą usuwać swoje osobiste przechowywane informacje w aplikacjach. Aby wprowadzić go w życie, gigant technologiczny wymaga nawet wszystkich programistów dostosowują aplikacje do praw do GDPR na pewnym poziomie. Następnie klienci po prostu dotkną powiązanych zasad prywatności i przeczytają je w Safari.

Dlaczego Apple zobowiązuje się do przestrzegania polityk prywatności?

Gdzieś, ostatnio naruszenie danych przez Cambridge Analytica skłoniło Apple do podjęcia tego działania w celu ochrony nielegalnego udostępniania danych za pośrednictwem aplikacji. Teraz przyszłość pokaże, czy Apple planuje wyciągnąć aplikacje, które nie spełniają wytycznych dotyczących prywatności. Cóż, ostatnio przyszły kolejne wieści Apple zdecydowanie usunie prywatne dane użytkownika przechowywane w aplikacjach błędów. A więc teraz, kiedy publikowanie aplikacji w sklepie Apple App Storeprogramiści muszą pamiętać o dołączeniu zasad. Wygląda na to, że organizacja warta bilionów dolarów przewiduje wysoką przejrzystość w swoim sklepie z aplikacjami.

Źródło artykułu: https://www.cnet.com/news/all-apple-ios-apps-must-have-privacy-disclosures-in-the-future-reportedly/

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *