Amazon stał się drugą firmą, która trafiła na znak biliona dolarów

amazon-became-trillion-dollar-company

Był czas kiedy był "firma warta bilion dolarów" Wydawało się, że jest to dość obszerny kamień milowy, ale obecni wielcy techniczni torują sobie drogę, jakby to było nic. Przemysł technologii optycznie nie dostrzegł tak wysokiego kapitału rynkowego w ostatnich 242 latach, a teraz jest to tylko okres 33-ów, a my mamy dwie bilionowe organizacje. We wtorek, we wrześniu 4, 2018, Amazon oficjalnie osiągnął nominał organizacji Dolar tryliona i zaznaczył się na drugim miejscu tej listy. Apple stało się pierwszą firmą z bilionem dolarów. Jeśli spojrzymy na przeszłość Amazona, przeszedł on od sprzedaży książek i płyt CD przez Internet do przekształcenia się w potężną organizację. Oczywistym jest, że wiele jednostek biznesowych udowadnia swoją pozycję na rynku detalicznym.

bilan-bilion dolarów-statystykiŹródło statystyki

Jak kolosalne jest to osiągnięcie dla Amazon?

Apple technicznie wziął 38 lat, aby stać się warta $ 1 tryliona, podczas gdy Amazon dostał się tam w zaledwie sprint 21 lat. W ostatnim roku akcje firmy podwoiły się, ponieważ szybko rosły w handlu detalicznym i usługach w chmurze. Z pewnością zrewolucjonizował zasady sprzedaży detalicznej w ciągu ostatnich kilku dekad. Cóż, nie możemy stwierdzić, że ten sukces jest historycznym osiągnięciem założyciela Jeffa Bezosa, który rozpoczął go w 1994 w garażu w Seattle. W tym czasie Amazon był jedynie zwykłą firmą zajmującą się księgarstwem. Teraz, Jeff Bezos jest liderem listy miliarderów. Firma nie ma takiego powiększenia w swojej stolicy z dnia na dzień. Inwestorzy długo zastanawiali się nad długoterminowymi strategiami Bezosa. Bezos, w roku 2011, powiedział magazynowi, że "Jeśli wszystko, co robisz, wymaga pracy w horyzoncie trzyletnim, rywalizujesz z wieloma ludźmi. Ale jeśli chcesz zainwestować w siedmioletnim horyzoncie czasowym, rywalizujesz teraz z ułamkiem tych osób, ponieważ bardzo niewiele firm chce to zrobić."Cóż, z pewnością taka organizacja nokautująca wydaje się działać całkiem dobrze.

Apple lub Amazon: Kto to zrobił lepiej?

Dwóch gigantów biznesowych mogło zdobyć kapitał rynkowy w wysokości $ 1 trylion, ale obie ich podróże różniły się od siebie. Podczas gdy Apple nigdy nie polegało na komputerowych usługach sprzętowych, Amazon, z drugiej strony, kierował kapitałową infrastrukturę. Cóż, jest przejrzyste, że Amazon jest wartościowym statkiem rakietowym osiągającym $ 1trillion. Nie byliśmy świadkami tego przełomowego osiągnięcia firmy Amazon, gdyby nie usługi cloud computing firmy. Odgrywali swoją rolę w sprzedaży detalicznej, by organizacja odniosła ogromny sukces. Chociaż nie możemy ignorować faktu, że inne organizacje również podążają za nimi w wyścigu o wartości tryliona dolarów. Obecnie alfabet Google ma wartość rynkową wynoszącą $ 852Biliion. Nie bądź więc zaskoczony, jeśli kiedyś dołączycie do klubu z Amazonem i Apple.

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *