Przewodnik krok po kroku dotyczący dodawania niestandardowego bloku HTML w PrestaShop

Dodaj niestandardowy blok HTML w PrestaShop | Przewodnik krok po kroku autorstwa Knowband

 

Dlaczego powinniśmy dodać niestandardowy blok HTML w naszym sklepie PrestaShop?

Dodanie niestandardowego bloku HTML na stronie PrestaShop może poprawić jej funkcjonalność lub ogólny styl, umożliwiając właścicielom sklepów dołączanie niestandardowych tekstów, obrazów, linków i innych elementów HTML do witryny, a bloki te można dodawać w celu prezentowania różnych treści na różnych kontrolerach lub strony.

Proces dodawania niestandardowego bloku HTML w sklepie PrestaShop jest podobny dla wszystkich wersji.

Aby dodać niestandardowy blok, skorzystamy z modułu niestandardowego w sklepie PrestaShop.

Dlaczego moduł niestandardowy?

Dlaczego moduł niestandardowy - Knowband

Elastyczność i ściślejsza integracja w obrębie sklepu internetowego to dwie główne zalety tworzenia niestandardowego bloku HTML przy użyciu konkretnego modułu PrestaShop. Strategia ta sprawdza się szczególnie dobrze, gdy właściciele sklepów mają określone kryteria, których nie spełniają istniejące wcześniej moduły, lub podczas dodawania nowych funkcjonalności pożądane jest bez modyfikowania podstawowych plików platformy.

Decydując się na utworzenie niestandardowego modułu, właściciele sklepów PrestaShop mogą precyzyjnie dostosować wygląd i styl swojego środowiska eCommerce do swoich celów marketingowych i strategii interakcji z klientami, a to dostosowanie umożliwia dalszą personalizację doświadczenia użytkownika, co może zwiększyć satysfakcję i lojalność klientów oraz oprócz tego zapewnia właścicielom firm elastyczność umożliwiającą szybkie dostosowywanie się do zmieniających się trendów rynkowych i utrzymywanie przewagi konkurencyjnej poprzez wprowadzenie unikalnych funkcji zwiększających zadowolenie klientów i efektywność operacyjną.

Poniżej znajduje się przewodnik krok po kroku, jak utworzyć i używać niestandardowego bloku HTML w sklepie PrestaShop:-

Krok 1: Utwórz podstawowe pliki i katalog modułów

 1. Dodaj nowy katalog: Przejdź do katalogu modułów instalacyjnych PrestaShop i utwórz nowy folder o nazwie „mójblok HTML’.
 2. Główny plik PHP: Utwórz plik o nazwie „mójhtmlblock.php‘ w tym katalogu. Ten plik będzie zawierał główną klasę Twojego modułu.

Krok 2: Zakoduj swój moduł

Otwórz plik „myhtmlblock.php” i dodaj następujący kod PHP, aby zdefiniować moduł:

Zrzut ekranu kodu PHP

 

Upewnij się także, że w każdym folderze modułu HTML znajduje się plik o nazwie „index.php” zawierający poniższy kod:

Zrzut ekranu niestandardowego bloku HTML w PrestaShop

 

Krok 3: Dodaj plik szablonu

Utwórz strukturę folderów w katalogu modułu w następujący sposób: widoki/templates/hook i wewnątrz katalogu hook utwórz plik o nazwie „displayHome.tpl”:

Zrzut ekranu niestandardowego bloku HTML w PrestaShop

 

Pamiętaj, że na początku pliku szablonu dodany został komentarz dotyczący ścieżki pliku i jego nazwy, aby był on widoczny w treści HTML Twojego sklepu.

Krok 4: W razie potrzeby dołącz stronę konfiguracji

Jeśli właściciel sklepu chce, aby zawartość HTML była konfigurowalna z poziomu panelu administracyjnego, będzie musiał zaimplementować formularz konfiguracyjny w metodzie „getContent()” Twojej klasy modułu, dzięki czemu administrator lub właściciel sklepu będzie mógł zmienić tekst HTML bez zmiany kodu.

Krok 5: Instalacja modułu

 • Wejdź do panelu administracyjnego PrestaShop.
 • W obszarze Moduły wybierz Menedżer modułów.
 • Kliknij „Prześlij moduł” i wybierz plik zip swojego modułu lub znajdź swój moduł na liście modułów, jeśli znajduje się już na serwerze.
 • Wybierz „Zainstaluj”.

Instalowanie modułu

 

Krok 6: Umieść moduł na innych hakach (opcjonalnie)

Niestandardowy blok HTML w Prestashop będzie musiał być wyświetlany w kilku miejscach na stronie PrestaShop, dlatego będziemy musieli zmienić metodę „install()” modułu, aby zarejestrować wiele haków. Każdy hak ma wyznaczone miejsce na stronie, w którym można wyświetlić treść.

Typowe haczyki obejmują:

 • wyświetl stopkę
 • wyświetl lewą kolumnę
 • wyświetl prawą kolumnę
 • wyświetlProduktDodatkowe informacje
 • wyświetlaczGóra

Krok 7: Przetestuj swój moduł

Po instalacji przejdź do strony głównej swojej witryny, aby zobaczyć, jak działa nowy niestandardowy blok HTML.

niestandardowy blok HTML

 

Jeśli dodałeś formularz konfiguracji, spróbuj zmienić zawartość bloku HTML za pośrednictwem panelu zaplecza PrestaShop, aby sprawdzić, czy aktualizuje się poprawnie.

Takie podejście daje Ci pełną kontrolę nad tym, co robi Twój moduł i gdzie pojawia się w Twojej witrynie PrestaShop, co czyni go skutecznym sposobem na dostosowanie funkcjonalności i wyglądu Twojego sklepu.

W przypadku pytań/sugestii możesz skontaktować się z naszym portalem pomocy technicznej pod adresem e-mail support@knowband.com.

Zapoznaj się z naszym bestsellerowym modułem One Page Supercheckout dla Prestashop i Wtyczka do tworzenia aplikacji mobilnych Opencart na Androida i iOS tutaj i możesz ulepszyć wizualizację produktów w swoim sklepie za pomocą Dodatek do projektowania/dostosowywania produktów Prestashop.

Nasze najnowsze filmy możesz także obejrzeć tutaj:

 

 

Adrienne

We are professionals in the eCommerce industry, specializing in plugin development. With years of experience, We provide the best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify. We also offer custom module development and customization services for websites and modules. Our team remains at the forefront of industry trends, delivering cutting-edge solutions to enhance eCommerce website functionality. With a customer-centric approach, our company is trusted partner for eCommerce plugin solutions.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *