Wejście Adobe do SMB i ekosystemu średniego rynku

Adobe kupuje Magento

Nowym wydarzeniem w branży e-commerce jest nabycie przez firmę Adobe dostawcy platformy e-commerce Magento. Magento to platforma typu open source, obecna na całym świecie. Przychody Magento w roku 2017 wyniosły około $ 150 Million, a Adobe zgodziło się nabyć Magento za $ 1.68 miliard. Adobe jest liderem w projektowaniu i ma światowej klasy doświadczenie w dostarczaniu usług cyfrowych za pomocą najlepszych narzędzi takich jak Adobe Experience Manager, Adobe Analytics i Adobe Campaign. W branży pojawiły się plotki, że Adobe nie może się doczekać wejścia na rynek rozwiązań handlowych, a decyzja o przejęciu Magento jest dość zaskakująca dla świata e-commerce. Transakcja ma zakończyć się w trzecim kwartale roku obrotowego 2018 firmy Adobe. Do czasu zakończenia transakcji każda firma będzie nadal działać niezależnie. Zgodnie z komunikat prasowy Adobe –

"Adobe jest jedyną firmą, która ma wiodącą pozycję w zakresie tworzenia treści, marketingu, reklamy, analiz i handlu

"Adobe i Magento podzielają wizję przyszłości cyfrowych doświadczeń, które łączą siłę Adobe w treści i dane z innowacyjnymi rozwiązaniami Magento" – powiedział Mark Lavelle, dyrektor generalny Magento. "Cieszymy się, że możemy dołączyć do Adobe i wierzymy, że będzie to świetna okazja dla naszych klientów, partnerów i społeczności programistów".

Adobe stwierdziła, że ​​Magento jest dobrym rozwiązaniem dla ich portfela na rynkach średnich i przedsiębiorstw i ponownie podkreśliła, że ​​zarówno Adobe, jak i Magento mają wspólnych klientów, takich jak Coca-Cola, Warner Music Group, Nestl.

Firma ujawniła, że ​​przychody 2017 Magento były w pobliżu $ 150 milionów, a Magento obecnie zatrudnia około 750 ludzi.

Kierownictwo firmy Adobe podkreślało rozwój biznesu w chmurze Magento, który rozwinął się w ciągu ostatnich kilku lat, a rozwój platformy to Cloud-First.

Dali również do zrozumienia, że ​​Adobe będzie koncentrować się na rozszerzeniu możliwości platform chmurowych między obiema firmami.

Kolejnym obszarem, który podkreślili inwestorzy, był 300,000 oraz silna sieć deweloperska Magento przynosząca do Adobe.

Nie jest jasne, w jaki sposób Adobe policzyło tych programistów, a także w arkuszu informacyjnym opublikowanym na temat przejęcia, wspomina także o partnerach 1,150 + Magento.

Najprawdopodobniej mieli szacunkowe "zatrudnienie" programistów pracujących w partnerach Magento, którzy są zaangażowani w aktywny rozwój produktów i usług, które integrują się z platformą Magento.

Jak pisano na blogu Magento "Ponieważ zasoby Content + Commerce stały się nierozerwalnie związane, handel odgrywa bardziej integralną rolę w doświadczeniach konsumenckich niż kiedykolwiek wcześniej.

Dzięki pozycji Magento jako najpopularniejszej platformy handlowej na świecie i wiodącej pozycji Adobe w projektowaniu i dostarczaniu wspaniałych cyfrowych doświadczeń, umożliwiamy każdej firmie tworzenie i dostarczanie atrakcyjnych w czasie rzeczywistym doświadczeń, kontaktowanie się z klientami w każdym punkcie styku i przeprowadzanie transakcji w dowolnym miejscu w całym kliencie. podróż zarówno dla B2C, jak i B2B.

Stoimy na czele ogromnej szansy:

  • Aby zaoferować jeszcze większą wartość klientom, partnerom i programistom poprzez ich inwestycje komercyjne
  • Aby przyspieszyć naszą mapę produktów dzięki szerokiemu zakresowi możliwości produktów Adobe i technologii chmury
  • Aby wykorzystać globalną skalę działania firmy Adobe, aby przyspieszyć naszą penetrację w nowe branże i lokalizacje geograficzne
  • Wykorzystać twórczą pasję naszej społeczności do naszej misji wykorzystywania technologii do łączenia i wzmacniania ludzi "

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *