Wejście Adobe do SMB i ekosystemu średniego rynku

Adobe kupuje Magento

Nowy szum w branży e-commerce to przejęcie przez firmę Adobe dostawcy platformy e-commerce Magento. Magento jest platformą open source z obecnością na całym świecie. Dochód Magento w roku 2017 był w okolicach $ 150 Million i Adobe zgodzili się nabyć Magento za $ 1.68 miliarda. Adobe jest liderem w projektowaniu i ma światowej klasy doświadczenie w dostarczaniu usług cyfrowych za pomocą najlepszych narzędzi, takich jak Adobe Experience Manager, Adobe Analytics i Adobe Campaign. W branży pojawiły się pogłoski, że Adobe z niecierpliwością oczekuje na wprowadzenie do rozwiązania handlowego, a decyzja o zakupie Magento jest dość zaskakująca dla świata e-commerce. Transakcja ma się zakończyć w trzecim kwartale roku finansowego 2018 firmy Adobe. Do czasu zamknięcia transakcji każda firma będzie nadal działać niezależnie. Zgodnie z komunikat prasowy przez Adobe –

„Adobe jest jedyną firmą, która zajmuje wiodącą pozycję w tworzeniu treści, marketingu, reklamie, analizie i handlu

„Adobe i Magento podzielają wizję przyszłości cyfrowych doświadczeń, które łączą siłę Adobe w zakresie treści i danych z innowacjami w otwartym handlu Magento” – powiedział Mark Lavelle, CEO w Magento. „Cieszymy się, że możemy dołączyć do Adobe i wierzymy, że będzie to świetna okazja dla naszych klientów, partnerów i społeczności programistów”.

Adobe stwierdziło, że wyobrażają sobie Magento jako dobre dopasowanie do swojego portfolio dla rynków średnich i korporacyjnych i ponownie podkreślili, że zarówno Adobe, jak i Magento dzielą się z niektórymi klientami, takimi jak Coca-Cola, Warner Music Group, Nestl

Firma ujawniła, że ​​przychody Magento 2017 znajdowały się w sąsiedztwie milionów dolarów 150 i że Magento zatrudnia obecnie ludzi 750.

Kierownictwo Adobe stale podkreślało rozwój biznesu w chmurze Magento w ciągu ostatnich kilku lat, a rozwój platformy to Cloud-First.

Zasugerowali również, że Adobe będzie koncentrować się na rozszerzaniu możliwości platform chmurowych między dwiema firmami.

Innym obszarem, na który zwrócili uwagę inwestorom, była silna sieć programistów 300,000 plus, którą Magento wprowadza do Adobe.

Trochę niejasne jest, w jaki sposób Adobe liczyło tych deweloperów i w arkuszu informacyjnym opublikowanym na temat przejęcia wspomina również partnerów 1,150 + Magento.

Najprawdopodobniej wykonali szacunkowe „zatrudnienie” programistów pracujących w partnerach Magento, którzy są aktywnie zaangażowani w rozwój produktów i usług, które integrują się z platformą Magento.

Jak napisano na blogu Magento „Ponieważ funkcje Content + Commerce stały się nierozerwalnie związane, handel odgrywa bardziej integralną część doświadczenia konsumenta niż kiedykolwiek wcześniej.

Dzięki pozycji Magento jako najpopularniejszej platformy handlowej na świecie i wiodącej pozycji firmy Adobe w projektowaniu i dostarczaniu wspaniałych cyfrowych doświadczeń, umożliwiamy każdej firmie tworzenie i dostarczanie atrakcyjnych doświadczeń w czasie rzeczywistym, kontaktowanie się z klientami na każdym punkcie kontaktowym i przeprowadzanie transakcji w dowolnym miejscu w całym kliencie podróż dla B2C i B2B.

Stoimy na czele ogromnej szansy:

  • Aby zaoferować jeszcze większą wartość klientom, partnerom i programistom w ramach ich inwestycji handlowych
  • Aby przyspieszyć naszą mapę drogową produktów, dzięki szerokiemu zakresowi możliwości produktów Adobe i technologii chmury
  • Aby wykorzystać globalną skalę operacyjną firmy Adobe, aby przyspieszyć penetrację nowych pionów i regionów
  • Aby wykorzystać kreatywną pasję naszej społeczności do naszej misji wykorzystania technologii do łączenia i wzmacniania ludzi ”


Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *