Porady 8 dotyczące skutecznej polityki zwrotów w eCommerce

Prestashop Return Manager | Return/Refund Policy

Twoja polityka zwrotów eCommerce odgrywa ogromną rolę w podejmowaniu decyzji o zakupie przez klienta. Można powiedzieć, że dla kupujących online polityka zwrotów produktu ma większe znaczenie niż sam produkt. To znaczy dlaczego nie? Przez Internet wielu ludzi skarży się, że otrzymali produkt zupełnie inny niż zamówiony. I dlaczego ryzykuje się zakupem produktu, który w zamian może spowodować problemy, jeśli zostanie uszkodzony lub uszkodzony? Konsumenci martwią się o zakup wadliwego produktu, zwłaszcza jeśli dokonują drogiego zakupu. Dlatego sprawdzają zasady zwrotu produktu przed zakupem, aby upewnić się, czy otrzymają zwrot lub wymianę, jeśli produkt nie przyjdzie zgodnie z opisem. Jest to konieczne, ponieważ ludzie nie mogą fizycznie zbadać produktu inaczej niż w sklepach stacjonarnych. Zastanawiasz się, jak napisać skuteczną politykę zwrotów / zwrotów dla swojej witryny eCommerce? W tym artykule zamieściłem 8 porad na temat skutecznej polityki zwrotów w eCommerce.

1. Nie używaj żadnego twardego języka

Unikaj używania języka, który utrudnia użytkownikom zrozumienie Twojej polityki zwrotów. Nie myl ich ze słowami, które zmuszają ich do wyszukiwania słownika. Uprość swój język. Używaj zwykłego angielskiego. Skomplikowanie polityki zwrotów zaskoczy tylko klientów i ograniczy ich zakup.

2. Trzymaj swoją politykę zwrotów eCommerce do samego końca

Nie zaśmiecaj swojej polityki zwrotów. Bądź na bieżąco i utrzymuj to krótko, prosto i jasno. Twoja polityka zwrotów w eCommerce powinna sprawić, że kupujący zrozumieją proces zwrotu za jednym razem, zamiast zmuszać ich do przeczytania długiego i skomplikowanego akapitu. Jaśniejsze zasady dotyczące zwrotów, tym łatwiej konsumentowi może złożyć lub zwrócić zamówienie.

3. Zaoferuj kredyt sklepowy wraz ze zwrotem i wymianą

Rodzaje wyboru zwrotu: skuteczne zasady zwrotu eCommerce

Poinformuj swoich klientów, jakie opcje muszą zrekompensować, jeśli otrzymają wadliwy, uszkodzony lub niewłaściwy produkt. Rodzajem zwrotu może być pełny zwrot kwoty produktu, wymiana produktu lub kredyt w sklepie odpowiadający kwocie produktu. Dodanie opcji kredytów sklepowych w polisie zwrotu nie tylko sprawia, że ​​polisa zwrotna jest wygodna, ale także zachęca utrzymania klienta ponieważ kupujący, którzy zdecydują się na kredyty sklepowe, z pewnością ponownie odwiedzą Twój sklep w przyszłości, aby je wykorzystać.

4. Określ, kto powinien płacić Koszt wysyłki

Poproszenie klientów o opłacenie kosztów wysyłki, gdy są już niezadowoleni z produktu, na dłuższą metę nie przyniosłoby korzyści dla Twojej firmy. Wpłynie to na lojalność klientów, zmuszając klientów do unikania zakupów w sklepie w przyszłości. Nie zaskakuj klientów dodatkowymi kosztami, gdy składają zwrot. Jeśli chcesz, aby klient zapłacił za koszt wysyłki lub sam go pokrył, wyraźnie zaznacz to w polisie zwrotu, aby klienci mieli wcześniej pomysł. Według Invesp, około 49% sprzedawców internetowych oferuje bezpłatną wysyłkę.

5. Ustaw wytyczne dotyczące zwrotu

Ustaw odpowiednie wytyczne dotyczące zwrotu produktu w swojej polityce zwrotu eCommerce, aby uniknąć nieporozumień między Tobą a Twoimi klientami. Określ warunki, zgodnie z którymi produkt będzie brany pod uwagę przy zwrocie. Na przykład możesz określić, że produkt nie powinien być hartowany ani łamany. Nie zapomnij powiadomić klientów o opakowaniu produktu. Dostarcz im listę kontrolną rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed wysłaniem przedmiotu do zwrotu.

6. Określ ramy czasowe

Określ przedział czasu, w którym można złożyć wniosek o zwrot. Ogólnie rzecz biorąc, czas wynosi 30 dni, ale niektóre strony internetowe eCommerce skróciły go do 10 dni. Określ także liczbę dni, w ciągu których klienci mogą oczekiwać rozwiązania złożonego żądania zwrotu.

7. Utwórz stronę FAQ

Klient może mieć wiele wątpliwości co do zasad zwrotu i refundacji, nawet jeśli objął prawie wszystko na stronie zasad zwrotu. W tym przypadku strona FAQ dotycząca zwrotu może być idealnym sposobem. Spróbuj znaleźć każde możliwe zapytanie klienta dotyczące procesu zwrotu i wspomnij o nim w sekcji FAQ. Dzięki temu będziesz obsługiwać mniej zapytań klientów dzięki obsłudze klienta.

8. Podkreśl swoją politykę zwrotów

Jaki byłby sens posiadania polityki zwrotów, jeśli odwiedzający lub klienci nie mogą jej łatwo znaleźć? Im większa jego widoczność, tym większa skuteczność. Upewnij się, że polityka zwrotów jest zgodna z odwiedzającymi. Najlepszym miejscem do odróżnienia go od strony produktu jest strona główna witryny, a także strona kasy. Byłoby miło, gdybyś zaznaczył zasady zwrotu w e-mailu z potwierdzeniem zamówienia, który jest wysyłany do klientów. Staraj się promować ją w jak największej liczbie miejsc, aby była łatwo zauważalna, a odwiedzający nie musieli przekopać całej witryny, aby ją wyszukać.

Ostatnie słowo

Twoja polityka zwrotów eCommerce odzwierciedla wizerunek Twojej marki i określa, jak bardzo cenisz swoich klientów. Musisz dobrze opracować swoje zasady, aby klienci czuli się bezpiecznie w sprawie zwrotów. Jeśli dostarczysz to, co mówisz zgodnie ze swoją polityką zwrotów, zyskasz wielu lojalnych klientów. Nie spiesz się, tworząc dobrą i skuteczną politykę zwrotów i zobacz, jak dobrze pasuje do Twojego sklepu eCommerce. Zaoszczędzi ci to dużo czasu i pieniędzy. Pamiętaj o wyżej wymienionych wskazówkach dotyczących skutecznej polityki zwrotów w eCommerce.

Przeczytaj także:

8 prostych wskazówek, jak zmniejszyć zwroty produktów w eCommerce

5 sposoby zarządzania zwrotami e-commerce


Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *