Jakie są różne metody płatności używane w handlu elektronicznym?

What Are the Different Payment Methods Used in E-commerce?

Metoda płatności jest niewątpliwie jednym z najważniejszych aspektów, które muszą mieć wszystkie odnoszące sukcesy witryny e-commerce. Twój sklep internetowy nie może zapewnić klientom wartości, a Ty nie możesz zarabiać pieniędzy bez prostych i skutecznych sposobów zarabiania. Informacje o płatnościach na stronach internetowych są możliwe dzięki bramkom płatności online, które są usługami eCommerce.

Zapewniając klientom wybór opcji płatności, z których chcą korzystać, firmy eCommerce mogą zapobiegać porzucaniu koszyków. Większość płatności internetowych dokonywanych w przeszłości odbywała się za pośrednictwem przekazów pieniężnych, czeków lub depozytów bankowych. Ale teraz mamy wiele metod płatności, z których mogą korzystać konsumenci.

Jakie są różne metody płatności używane w handlu elektronicznym?

Najlepsze metody płatności dla witryn e-commerce

Karta kredytowa lub karta debetowa

Karta kredytowa lub karta debetowa

Jak wspomniano, większość współczesnych metod płatności w handlu elektronicznym opiera się na kartach kredytowych i debetowych. Klienci często używają kart kredytowych do ładowania pieniędzy do portfeli cyfrowych i innych metod płatności. Mogą również wykorzystać pieniądze, które już mają, aby ich bank zezwalał na płatności kartą debetową.

Powszechna preferencja klientów B2B do sprawdzonych metod płatności uzasadnia rozważenie tej metody w inny sposób. American Express, Visa i MasterCard to tylko niektóre z długoletnich wydawców kart i podmiotów przetwarzających płatności. Z tego powodu ufają im małe firmy i inni nabywcy B2B, co sprzyja włączaniu ich przez sprzedawców e-commerce.

Paypal

Jedną z najbardziej znanych i popularnych metod płatności internetowych jest PayPal. Z serwisu korzysta ponad 254 mln osób. Jeśli zezwolono na realizację transakcji PayPal, ułatwi to klientom dokonanie zakupu w Twojej witrynie. Firma twierdzi, że z jej usług korzysta obecnie ponad 17 milionów firm. Klienci, którzy wybierają PayPal jako metodę płatności przy kasie, konwertują o 82% wyższą stawkę niż ci, którzy korzystają z alternatywnych metod.

To całkiem dobre uzasadnienie korzystania z PayPala. Na szczęście dość łatwo jest zintegrować przycisk PayPal z procesem realizacji transakcji. Za każdy zakup dokonany za pośrednictwem systemu PayPal przygotuj się na zapłacenie 30 centów plus 2.9%.

E-portfele

E-portfele

Portfele elektroniczne, często nazywane e-portfelami lub portfelami cyfrowymi, ułatwiają klientom dokonywanie zakupów online. Cały proces zakupowy zajmuje po prostu jedno lub dwa kliknięcia, więc trwa kilka sekund. W e-portfelach znajdują się zarówno informacje o kliencie, jak i pieniądze. Jeśli konsumenci zdecydują się płacić online za pomocą swoich e-portfeli po połączeniu z nimi swoich kont bankowych, zostaną przekierowani na stronę e-portfela. Po tym podanie hasła będzie wystarczające do zakupu towaru. Portfele elektroniczne są coraz bardziej popularne wśród ludzi, ponieważ eliminują potrzebę wprowadzania danych logowania i informacji o karcie kredytowej/debetowej przy każdym zakupie online. Najczęściej używane portfele elektroniczne to Amazon Pay, Apple Pay, Google Pay itp. Inne popularne systemy płatności to Samsung Pay i Ali Pay.

Naszywka

Pomimo tego, że został założony dopiero w 2010 roku, Stripe stał się znanym procesorem płatności online. Platforma oferuje bogate w funkcje usługi płatnicze, które umożliwiają dokonywanie płatności z różnych źródeł, w tym z portfeli cyfrowych, kart kredytowych, przelewów internetowych itp. W rezultacie Stripe jest przydatny dla firm, które lubią mieć różne opcje płatności w jednym rozwiązaniu.

Dzięki zaledwie jednej linii JavaScript Stripe umożliwia nietechnicznym sprzedawcom internetowym zintegrowanie usługi z ich sklepami. Ponadto platforma zapewnia dostawcom, którzy są bardziej zaawansowani technicznie, dostęp do bogatego interfejsu API, który umożliwia głębszą personalizację. W przypadku płatności dokonywanych krajowymi kartami kredytowymi Stripe kosztuje 30 centów + 2.99%.

Czeki online

Czeki elektroniczne lub e-czeki są zasadniczo takie same, jak zwykłe czeki papierowe. Można z nich korzystać online, a w dowolnym momencie nie występują problemy związane z lokalizacją, co przyspiesza proces płatności. Klienci, którzy z nich korzystają, mogą zatwierdzić płatność bezpośrednio ze swoich internetowych kont bankowych. Czeki elektroniczne były pierwszą formą płatności online w Ameryce Północnej i pozostają popularnym wyborem. Są również często używane w Europie. Czeki elektroniczne są lepszą i tańszą opcją płatności przy większych ilościach sprzedaży i są proste w użyciu.

Przelew bankowy

Od prawie wieku przelewy bankowe są podstawą sektora przedsiębiorstw i nadal zajmują znaczące miejsce w transakcjach B2-B. Kiedy firma musi wysłać pilny przelew lub dokonać dużej płatności, najlepszym rozwiązaniem jest przelew bankowy.

Pamiętaj jednak, że te transakcje mogą być drogie. Przelewy międzynarodowe obejmujące wiele walut mogą wiązać się z opłatami w wysokości do 40 USD, podczas gdy przelewy w jednej walucie są tańsze. Przelewy dokonywane za pośrednictwem tego medium są widoczne w ciągu jednego do dwóch dni roboczych. Ale przelewy międzynarodowe mogą czasami potrwać do siedmiu dni.

Zapłata gotówką

Płatność gotówkowa�

Przy robieniu zakupów online lepsze są karty gotówkowe. Gotówka staje się mniej akceptowalną opcją płatności, ponieważ pojawia się coraz więcej nowoczesnych konkurentów, ponieważ jest to namacalny przedmiot w wirtualnym środowisku. Ale nadal jest używany, szczególnie w krajach rozwijających się, takich jak Brazylia, Meksyk i Indie. W przypadku zakupów za pobraniem klienci online stosują tę technikę. Płatności gotówkowe mogą być niebezpieczne, ponieważ niektóre firmy zajmujące się pobraniem mogą wysyłać Ci faktury po ich zapłaceniu. Nigdy nie możesz być pewien, czy fakturowanie zostało wykonane prawidłowo. Jednak dla osób, które nie używają żadnych kart, zakup gotówką jest wygodą.

Wnioski

Upewnij się, że Twój sklep eCommerce jest dostępny dla wszystkich, jeśli chcesz mieć dużą bazę klientów. Ludzie nie mają takich samych gustów podczas zakupów online. Twoim obowiązkiem jest zrozumienie potrzeb i potrzeb odbiorców docelowych w zakresie alternatywnych płatności. Aby zapewnić im te opcje, należy uwzględnić w swojej witrynie metody płatności wymienione powyżej.�

Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy, nasz zespół Knowband pomoże Ci rozwiązać Twoje wątpliwości. Możemy również pomóc w niestandardowych zmianach w Twojej firmie. Możesz również skontaktować się z nami, aby dowiedzieć się więcej o modułach i wszelkich obawach lub kwestiach z nimi związanych.

Zapewniamy One Page Checkout moduł który jest kompatybilny ze wszystkimi metodami płatności i wysyłki i ma historię wyższej konwersji niż standardowa wieloetapowa realizacja transakcji. Ten moduł jest dostępny dla wszystkich głównych platform CMS, takich jak Prestashop, Opencart, Magento� i Magento 2. Dowiedz się więcej na ten temat tutaj:

Przeczytaj także:�Różne rodzaje metod płatności w eCommerce

 

Akash Goyal

An enthusiast of everything digital. Still processing how e-Commerce has taken the world by storm in the last decade. Gradually improving day by day in bringing you the most helpful content to grow your own brand.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *