Jak zbudować program polecania klientów?

how-to-build-a-customer

Program poleceń, taktyka marketingu szeptanego wykorzystywana do motywowania klientów do popierania Twojej marki. Zamiast pisać recenzje online lub przesyłać ankiety z opiniami klientów, korzystaj z programów polecających, ponieważ programy te pozwolą klientom dzielić się doświadczeniem marki zarówno z partnerami, jak i znajomymi.

program partnerski

Głównym celem lub celem programu polecającego jest przyciągnięcie nowych leadów do Twojego biznesu eCommerce. Jednak nie tylko sprowadzasz kogokolwiek. Poza tym program poleceń ułatwia marketingowi i zespołowi sprzedaży zaangażowanie klientów, ponieważ te potencjalni klienci są dobrzy dla Twojej firmy. Oprócz tego znają oni Twoją firmę, a także jej reputację. Program poleceń może zwiększyć zadowolenie klientów, ponieważ zostali poleceni przez kogoś, kogo znają. Kiedy więc wiarygodny zasób mówi o Twojej firmie, budowany jest czynnik zaufania, który ma dobry wpływ na Twój biznes eCommerce.�

Jak stworzyć program polecający klientów?

  • Zacznij od szablonów poleceń klientów

Szablony są ogromną pomocą w tym procesie, niezależnie od tego, czy jesteś jednoosobową maszyną polecającą klientów, czy częścią wieloosobowego zespołu polecającego. Ponadto szablony skierowań dostosowane do głosu i tonu Twojej marki. Możesz użyć tych bezpłatnych szablonów poleceń, aby utworzyć bank wiadomości e-mail z prośbą o polecenie, wiadomości e-mail z dalszymi poleceniami, a nawet kopię społecznościową dotyczącą programu poleceń firmy.

  • Zdecyduj o swoich celach�

Przed wybraniem programu polecającego właściciele sklepów eCommerce powinni rozważyć, co zamierzają zyskać dzięki temu programowi polecania. Czy chcesz uwzględnić w równaniu retencję? Czy pracujesz w dziedzinie, która wymaga dużego zaangażowania w budowanie zaufania? Kiedy już zdecydujesz, jakie są Twoje cele, możesz je wyraźnie zdefiniować.�

  • Badaj coraz więcej

Dobra znajomość rynku pomoże Ci rozwijać się lepiej i szybciej. Podobnie wiedza o tym, w jaki sposób skierowania trafiają do Twojej firmy, może być pomocna dla Twojej firmy e-commerce.�Ocena, gdzie i w jaki sposób rekomendacje docierają do Twojej firmy � lub czy w ogóle trafiają do Twojej firmy � to doskonałe miejsce do rozpoczęcia. W tym miejscu powinieneś wprowadzić marketing, zarządzanie sprzedażą i wsparcie — wszystkich, którzy są odpowiedzialni za tworzenie relacji z klientami — w celu przeanalizowania, jak radzili sobie z poleceniami w przeszłości. W ten sposób uzyskasz wyobrażenie o swojej aktualnej lokalizacji.

Polecani klienci mają o 16% wyższą wartość życia w porównaniu do klientów niepolecanych. Dlatego warto wykonać arytmetykę, aby zobaczyć, ile pieniędzy mogą przynieść polecenia i odpowiednio dostosować budżet marketingowy.

Program referencyjny

  • Zidentyfikuj klienta „Dobre dopasowanie” do firmy

Znajdź idealną klientelę, zanim nakłonisz klientów do poproszenia o referencje. Zamiast po prostu wpisywać nazwiska, aby otrzymać nagrodę w programie, obecni klienci będą sugerować potencjalnych klientów, którzy kupują w Twojej firmie.

Wyraźnie widoczne wyjaśnienia w programach polecających klientów. Jeśli na przykład masz formularz do wypełnienia przez klientów, po prawej stronie na początku formularza opisz, który klient jest „dobrze dopasowany”. Przypominamy uczestnikom, że szukasz konkretnych osób, które potrzebują Twojego produktu, a nie tylko przyjaciela, który może być zainteresowany Twoją firmą.

  • Wymień możliwe źródła skierowań

Będziemy nazywać tych ludzi adwokatami. Ktoś, z kim jesteś teraz połączony lub z którym byłeś wcześniej połączony. Dlatego zacznij od stworzenia ich listy. Na tej liście mogą znaleźć się klienci, poprzedni klienci, jeszcze niezamknięci potencjalni klienci, liderzy branży, dostawcy itd. Na początek zapewni ci to solidne podstawy.

Program referencyjny

Funkcjonalność programu poleceń

W programie poleceń odwiedzający lub klienci polecają Twoje przedmioty znajomym lub członkom rodziny. W zamian nagradzasz ich premią za polecenie w przypadku, gdy osoby sugerowane przez konsumentów dokonają zakupu w Twoim sklepie. Ponadto konsument ma możliwość udostępnienia łącza do produktu lub kodu kuponu.

Marketing afiliacyjny i marketing polecający – czy są różne?

Marketing afiliacyjny i polecający nie różnią się dużymi różnicami. Obie techniki pomagają sprzedawcom internetowym promować ich markę, a także generować sprzedaż poprzez dostarczanie zachęt dla podmiotów stowarzyszonych; proces jest inny. Co więcej, jedną z cech odróżniających marketing afiliacyjny od marketingu rekomendacji jest to, że marketing afiliacyjny skupia się na nagradzaniu obecnych klientów za polecanie Twoich produktów innym. Natomiast koncentracja na nagradzaniu obecnych konsumentów za polecanie Twoich produktów innym jest tym, czym jest marketing polecający.

Knowband oferuje moduły Affiliate i Referral Marketing dla różnych platform eCommerce. Dlatego możesz zainstalować moduł w zależności od platformy, z której korzystasz w swojej działalności eCommerce.

Dodatek do programu partnerskiego i polecającego Prestashop

Rozszerzenie programu partnerskiego Opencart�

Moduł polecania klientów Magento 2

Rozszerzenie programu partnerskiego Magento

Aby uzyskać pomoc, napisz do nas na adres support@knowband.com

Ayushi Sharma

Ayushi Sharma

Ayushi Sharma as a writer likes to cater to different genres. She even enjoys doing fashion illustrations and reading books with a cup of coffee.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *