Dlaczego witryny z Marketplace odnoszą więcej sukcesów niż model magazynowy?

Marketplace sites more successful than the Inventory Model | Knowband

Strony takie jak Amazon, eBay, Alibaba są dziś znane wszystkim. Był to czas, kiedy te strony miały swoją dominację tylko w swoim kraju. Ale spojrzenie na statystyki dotyczące zasięgu tych stron w kontekście globalnym pokazuje nam liczby, które wykrzykują ich obecność w prawie każdym kraju na świecie. Globalizacja witryny eCommerce została zauważona dopiero w ostatnim dziesięcioleciu, kiedy wprowadzono nowy model handlu elektronicznego. To jest model rynku eCommerce. Serwis eBay był pierwszym uczestnikiem tutaj. W ciągu ostatnich kilku lat zauważono szereg zmian związanych z rozwojem modelu rynkowego. Ale jaki jest rynkowy model eCommerce? Przed omówieniem tego chciałbym przedstawić kilka punktów na temat scenariusza eCommerce przed wprowadzeniem modelu rynkowego.

Jaki jest / był przypadek, zanim rynek uderzył w podłogę?

Model asortymentowy eCommerce istnieje na rynku wystarczająco długo. Można powiedzieć, że rzeczywisty eCommerce rozpoczął się od modelu zapasów. Zgodnie z polityką FDI "Model zapasów e-handlu oznacza działalność e-commerce, w której zasoby towarów i usług są własnością jednostki handlu elektronicznego i są sprzedawane bezpośrednio konsumentom".

Wyjaśnia model zapasów, że wszystkie produkty są dostarczane bezpośrednio z firmy eCommerce i to sama firma zarządza wysyłką produktów do konsumentów. W przypadku Flipkart, który ewoluował z modelu zapasów do rynkowego modelu eCommerce. Indyjska firma eCommerce z siedzibą w Singapurze, która została uruchomiona jako model zapasów, później w 2013 podążyła również ścieżką modelu rynkowego.

[Caption id = "attachment_1204" align = "aligncenter" width = "755"]Witryny z Marketplace odnoszą większe sukcesy niż model biznesowy eCommerce oparty na Inwentaryzacji - Inwentaryzacja | Knowband Model zapasów eCommerce wskazuje na bezpośrednią relację B2C między firmą a konsumentami. [/ Caption]

Wcześniej, zanim rynek dołączył do gry, firmy były bezpośrednio związane z konsumentami. Zamówienia zostały otrzymane przez firmę eCommerce za pośrednictwem interfejsu strony, a następnie zostały spełnione tylko przez samą firmę. Firmy miały bezpośrednią współpracę z dostawcami, którzy byli odpowiedzialni za dostarczenie przesyłki do konsumentów. Jedną z głównych cech modelu zapasów było to, że firmy muszą zarządzać własnymi zapasami produktów w swoich magazynach, co stanowiło jedną z głównych wad modelu asortymentowego handlu elektronicznego. Zarządzanie tak dużym zapasem produktów było ryzykownym zadaniem, a nawet skomplikowanym.

Co się stało, gdy rynek wreszcie dotarł?

To właśnie pojawienie się modelu rynkowego całkowicie zrewolucjonizowało sposób działania firm eCommerce. Aby rozszerzyć zasięg w najdalsze zakątki świata, firmy eCommerce przyjęły nową warstwę B2B między firmami a konsumentami, gdzie konsumenci bezpośrednio kontaktują się z firmą, ale spełnienie jest realizowane przez nową warstwę, która jest również nazywana sprzedawcami lub sprzedawcami . Strony eCommerce zaczęły akceptować rejestrację sprzedawcy i sprzedawcy i pozwalały na sprzedaż na stronie firmy.

Oficjalna definicja FDI dla witryny marketplace mówi: "Model rynku handlu elektronicznego oznacza dostarczanie platformy technologii informacyjnej przez podmiot handlu elektronicznego w sieci cyfrowej i elektronicznej, która działa jako pośrednik między kupującym a sprzedającym"

Witryny z Marketplace to firmy, które pozwalają ogromnej, rozproszonej populacji kupujących i dostawców znaleźć ceny, produkty i dokonywać transakcji ze sobą na platformie innej firmy, która jest zaufana, bezpieczna, niezawodna i przejrzysta. W zamian te witryny rynkowe pobierają pewną prowizję od sprzedawców za każdą sprzedaż. Niektóre platformy rynkowe, takie jak Amazon, Flipkart i inne, zapewniają usługi i produkty tak, jak zostały spełnione przez samą firmę. Jeśli zauważyłeś, możesz zobaczyć określone linie w opisie niektórych produktów, takich jak "Wypełniony przez Amazon". Linie te oznaczają, że dany produkt zostanie dostarczony konsumentom poprzez inwentaryzację samej firmy, a dostawa będzie zbyt zajęta przez samą firmę. Jeśli weźmiemy pod uwagę model rynkowy pod względem technicznym, to takie produkty są również nazywane "produktem administratora".

[Caption id = "attachment_1203" align = "aligncenter" width = "755"]Witryny z Marketplace odnoszą większe sukcesy niż model zapasów - model rynku | Knowband Model eCommerce z Marketplace zapewnia platformę dla różnych sprzedawców i sprzedawców, aby sprzedawać ją ze strony trzeciej. [/ Caption]

Witryny z Marketplace oferują więcej opcji do wyboru- Ważna jest nie tylko dostępność produktów, ale także ceny tych produktów. Na stronie marketplace, gdy sprzedawcy widzą dużą liczbę innych sprzedawców, którzy sprzedają ten sam produkt po innej cenie, tworzy to konkurencyjne środowisko, które zachęca do poprawy jakości produktu, jakości usług, obniżki cen itp. Tam dla witryn rynkowych są często preferowane przez kupujących.

Idealny UX dla użytkowników- Konkurencja istnieje nie tylko między sprzedawcami, ale także strony rynku konkurują ze sobą. Ta konkurencja zachęca strony rynku do oferowania kuszących ofert i dodatkowych ofert. Oprócz tego witryny rynkowe eksperymentują z ich optymalizacją pod kątem UI i UX, aby zapewnić kupującemu wygodę użytkowania, dzięki czemu pozostaną tylko na swojej stronie.

Usuwa ciężar czystych zapasów – Teraz firmy nie muszą koniecznie zarządzać swoimi zapasami. Zapasy są utrzymywane przez sprzedawców, a także dostawa w większości przypadków. Istnieją pewne witryny, które działają jako hybrydowe i zarządzają także własnymi zapasami. Jednak czysta forma rynku nie obejmuje zarządzania zapasami przez firmy rynkowe.

[Caption id = "attachment_1205" align = "aligncenter" width = "700"]Witryny z Marketplace odnoszą więcej sukcesów niż model zapasów - porównanie zapasów i rynku | Knowband Niewielkie porównanie z zaletami i wadami. [/ Caption]

Model Marketplace to ogólnie nowy trend, który został wprowadzony dawno temu, ale zyskał popularność w ciągu ostatnich kilku lat. Z niektórymi profesjonalistami ma również swoje wady, ale ogólnie jest nadal w fazie rozwoju, gdzie każdego dnia pojawiają się nowe pomysły i innowacje. Moduł PrestaShop Marketplace jest podobną innowacją wg knowband który może z łatwością przekonwertować stronę PrestaShop z modelu magazynu na witrynę giełdową. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak przekonwertować sklep eCommerce na witrynę marketplace w "Jak zdobyć witrynę giełdową w najprostszych krokach 8?“.

Lubiłem to? Spodoba ci się to

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *