Dlaczego cyfrowe karty upominkowe są ważne dla działalności eCommerce?

digital git card

Ludzi boli głowa, jeśli chodzi o wybór prezentu. Nawet po spędzeniu wielu godzin na wyborze jednej z nich nie są pewni, czy odbiorca tego chce, czy nie. To jest wtedy, gdy Cyfrowe karty podarunkowe pomóc kupującym w internecie.

Czy wiesz, że łączna kwota wydawana na karty upominkowe każdego roku wynosi ponad X miliard dolarów 100?

Co to jest cyfrowa karta podarunkowa?

Karta wirtualna, którą można wykorzystać do robienia zakupów w Twoim sklepie. Cyfrowe Karty Podarunkowe, zwane również e-kartami podarunkowymi lub elektronicznymi kartami podarunkowymi zawierają kod podarunkowy przypisany przez markę i są wysyłane za pośrednictwem poczty elektronicznej. Te karty są bardzo skuteczne, gdy masz niezdecydowanego kupca w swoim sklepie. Wiele marek posiada opcję cyfrowych kart podarunkowych o różnej wartości. Sprzedawcy decydują o zakresie i warunkach ważności i użyteczności karty.

Jak działają e-karty podarunkowe?

Po wysłaniu na adres e-mail odbiorcy, może on zrealizować kartę podarunkową w witrynie Marki, umieszczając kod podarunkowy na strona kasy�lub dodanie kwoty do portfela sklepu. Po zastosowaniu kwota produktu mieszcząca się w kwocie karty podarunkowej jest dyskontowana. E-karty podarunkowe można wysłać do dowolnego miejsca na świecie.

Jak wysłać cyfrową kartę podarunkową?

jak-wysłać-cyfrową-kartę-podarunkową

Aby wysłać cyfrową kartę podarunkową, musisz wykonać kilka prostych kroków:

 1. Wybierz opcję eGift card z menu lub sekcji kategorii
 2. Wybierz swój ulubiony projekt lub prześlij zdjęcie, aby je spersonalizować
 3. Wybierz kwotę, którą chcesz podarować
 4. Podaj imię odbiorcy
 5. Dodaj adres e-mail odbiorcy, na który chcesz go wysłać
 6. Dodaj spersonalizowaną wiadomość tekstową dla swoich bliskich
 7. Przejrzyj Zamówienie w koszyku
 8. Odbiorca i nadawca Odbierz e-mail

Jest to uogólniony format, którego używają firmy eCommerce, gdy oferują funkcje cyfrowych kart podarunkowych w swoim sklepie.

Dlaczego milenialsi wolą wysyłać karty podarunkowe?

Uniwersalność kart podarunkowych to główny powód ich popularności. Innymi słowy, odbiorca kart podarunkowych może za pomocą karty podarunkowej kupować od swojej ulubionej firmy wszystko, czego chcą. Jako kupujący samochód uwalniasz się od stresu związanego ze znalezieniem odpowiednich prezentów dla swojej rodziny i przyjaciół, zwłaszcza jeśli nie masz pojęcia, czym obdarowany by się cieszył. większość ludzi jest zadowolona, ​​gdy otrzymują karty podarunkowe z następujących powodów:

 1. Pozwala im na zakup preferowanego prezentu za niewielkim lub żadnym dodatkowym kosztem.
 2. Nabywcy kart podarunkowych nie muszą się martwić, że podarują odbiorcom coś, co już mają.
 3. Z kart podarunkowych odbiorcy mogą korzystać w dowolnym momencie. Karty podarunkowe można wykorzystać do zakupów online lub w lokalnym sklepie.
 4. Dokonując zakupu kartami podarunkowymi podczas wyprzedaży, odbiorca może kupić więcej produktów lub droższe przedmioty.

Korzyści z cyfrowych kart podarunkowych dla firm

korzyści-cyfrowych-kart podarunkowych-dla-firm

Konsumenci uwielbiają kupować karty podarunkowe, ponieważ są one opłacalne, a co najważniejsze, pozwalają zaoszczędzić czas. Nie tylko dla ludzi, ale cyfrowe karty podarunkowe zapewniają również wiele korzyści dla marki.

1. Zwiększ swoją sprzedaż i przychody

Najważniejszą zaletą kart podarunkowych eCommerce jest to, że zwiększają sprzedaż. Creditcards.com informuje, że Karty Podarunkowe są najbardziej pożądanym prezentem w okresie świątecznym. Kiedy presja na znalezienie idealnego prezentu dla bliskich jest duża, ludzie przestawiają się na opcję Karta podarunkowa. Można powiedzieć, że karty podarunkowe są dobrodziejstwem dla kupujących w ostatniej chwili.

Karty podarunkowe zwiększają sprzedaż

Karty podarunkowe pomagają również zwiększyć przychody. Posiadacz karty podarunkowej prawdopodobnie wyda więcej niż kwota karty podarunkowej podczas korzystania z niej. E-karty podarunkowe są często wykorzystywane jako zniżka na zakup produktów o nieco większej wartości, dzięki czemu nie muszą płacić dużej kwoty za zakup produktu. Według statystyk autorstwa Babcia z kartą podarunkową, 72% klientów wydaje więcej niż kwota karty podarunkowej przy zakupie produktu.

2. Zwiększ świadomość marki

Kolejną zaletą cyfrowych kart podarunkowych jest zwiększona świadomość marki. Bardzo możliwe, że osoba otrzymująca kartę podarunkową nigdy nie słyszała o Twojej marce. Karta podarunkowa pozwala im wypróbować Twoje produkty i lepiej poznać Twoją markę. Jeśli odbiorcy spodobają się Twoje oferty, są pewne szanse, że kupi podobną kartę podarunkową dla swoich bliskich, zwiększając w ten sposób świadomość Twojej marki.

Cyfrowe karty podarunkowe zwiększają świadomość marki

Logo Twojej marki na karcie podarunkowej sprawi, że Twoja marka zostanie zauważona. Co więcej, w przeciwieństwie do fizycznych kart podarunkowych, cyfrowe karty podarunkowe mogą być wysyłane z dowolnego miejsca na świecie, co zapewnia Twojej firmie globalny zasięg.

3. Cyfrowe karty upominkowe są wygodne i bezpieczne

W przeciwieństwie do tradycyjnych papierowych lub fizycznych kart podarunkowych, które można zgubić lub ukraść, cyfrowe karty podarunkowe są znacznie bezpieczniejsze i wygodniejsze. Nie ma możliwości wystąpienia takich zdarzeń. Możesz wysłać lub odebrać cyfrową kartę podarunkową bez żadnych kłopotów, a kwota jest zawsze bezpieczna. Pozwala uniknąć bezsensownych debat na temat tego, jakiego rodzaju prezentu chcieliby ludzie i czy już go mają. Przed świętami lub w ich trakcie klienci mogą kupować i wysyłać karty podarunkowe bezpośrednio na adresy domowe odbiorców. Odbiorca karty podarunkowej może kupić swój ulubiony przedmiot w lokalnym sklepie lub w witrynie eCommerce. Specjalne okazje wymagają specjalnych uroczystości. Kupowanie prezentów dla rodziny i przyjaciół na specjalne okazje, takie jak Boże Narodzenie, jest nieuniknione. W rezultacie lepiej jest kupić kartę podarunkową w zależności od preferencji odbiorcy. Nie zajmie to dużo czasu ani wysiłku, a będziesz w stanie określić wartość swojego prezentu, przypisując określoną kwotę do każdej karty podarunkowej

4. Zdobądź lojalność klientów

Oprócz zalet kart podarunkowych pomagają one zdobyć lojalność klientów. Aby klienci na dłuższą metę trzymali się Twojej marki, ważne jest zdobywanie ich lojalności. I możesz zdobyć tę lojalność tylko wtedy, gdy możesz ich uszczęśliwić i usatysfakcjonować. W przypadku klientów, którzy nie znaleźli zadowolenia z Twoich produktów lub chcą dokonać zwrotu lub zwrotu pieniędzy, karta podarunkowa może w takiej sytuacji ułatwić i pomóc zatrzymać klientów, poprawiając�utrzymania klienta.

Najlepszy czas na oferowanie cyfrowych kart podarunkowych?

cyfrowe-karty-podarunkowe z najlepszym czasem na zaoferowanie

Prezenty tworzą połączenie między nadawcą a odbiorcą. To znak miłości. Nie potrzebujesz okazji, aby Twoi przyjaciele i rodzina poczuli się przytłoczeni. Oto cyfrowa karta podarunkowa na zdjęciu. Jeśli trudno jest znaleźć dla nich odpowiedni prezent, podaruj im kartę podarunkową. Możesz rozważyć podarowanie ich urodziny, rocznica, dzień matki, dzień ojca lub jakakolwiek inna okazja. Okres świąteczny to kolejna najlepsza okazja do obsypania miłością!

Menedżer kart podarunkowych KnowBand

KnowBand, jeden z wiodących dostawców usług e-commerce, oferuje moduł Gift Card Manager sprzedawcom, którzy mają swój sklep na platformie PrestaShop, OpenCart, Magento lub Magento 2. Moduł dodaje sekcję kart podarunkowych w Twojej witrynie i oferuje istniejące szablony kart podarunkowych, które można dostosować na wiele okazji, takich jak Halloween, Boże Narodzenie, Nowy Rok, Halloween, Dzień Matki, Urodziny, Rocznica, itp. Pozwala także dodawać nowe szablony kart podarunkowych na dowolną okazję, aby nie przegapić żadnego ważnego wydarzenia. Za pomocą naszego modułu Kart Podarunkowych możesz tworzyć karty podarunkowe o różnej wartości, aby klient mógł zakupić kartę podarunkową zgodnie ze swoim budżetem. Kartę podarunkową można ustawić dla wielu walut, dzięki czemu klienci mogą wysyłać karty podarunkowe do swoich bliskich mieszkających na zewnątrz, a odbiorca może robić zakupy w lokalnej walucie. Wypróbuj moduł Menedżera Kart Podarunkowych już dziś!

Dodatek do Menedżera kart upominkowych PrestaShop

Rozszerzenie OpenCart Gift Card Manager

Rozszerzenie Menedżera kart podarunkowych dla Magento 2

Słowo końcowe

Patrząc na rozwój cyfrowych kart podarunkowych na rynku eCommerce, dostępność opcji karty podarunkowej dla kupujących online może zwiększyć sprzedaż. Mam nadzieję, że wyżej wymienione zalety kart podarunkowych dostarczyły Ci wystarczających powodów, aby dodać sekcję Kart podarunkowych na swojej stronie internetowej. Masz problem z konfiguracją sekcji kart podarunkowych? Wypróbuj naszego Menedżera kart podarunkowych. Jeśli potrzebujesz pomocy z modułem, możesz skontaktować się z nami pod adresem support@knowband.com

Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *