7 korzyści z marketingu wideo dla Twojego biznesu eCommerce

5 Benefits of Video Marketing for your eCommerce Business

W szybko zmieniającym się świecie eCommerce filmy odgrywają znaczącą rolę, czy to o reklamie marki, czy o precyzyjnym opisie produktu. Jeśli chcesz się wyróżnić na rynku komercyjnym, musisz być o krok przed konkurencją. Podczas gdy podążają za głównymi strategiami marketingowymi, możesz wykorzystać moc marketingu wideo, aby Twój produkt lub marka były popularne wśród zakupoholików.

Co to jest marketing wideo?

Marketing wideo to strategia marketingowa wykorzystywana przez firmy do marketingu/promowania swojej marki, produktów lub usług za pomocą formularza wideo. Chociaż marketing wideo jest trendem od dłuższego czasu, wiele firm zajmujących się handlem elektronicznym nie zwraca na to uwagi lub mówi, że pomija jego zalety.

Korzyści z marketingu wideo

zalety-wideo-marketingu

W tym artykule wyjaśniłem, dlaczego musisz zastosować ideę marketingu wideo w swoim biznesie online. Dowiedzmy Się.

1. Ludzie zwracają większą uwagę na filmy

Ludzie są bardziej skłonni do oglądania filmów niż czytania tekstów. Ze zbyt dużą ilością treści publikowanych codziennie w Internecie lub Media społecznościowe, ludzie unikają czytania długich informacji. Uważają to za nudne i czasochłonne. Czy nie byłoby wspaniale, gdyby mogli uzyskać wszystkie informacje w kilkuminutowym filmie? To znaczy, byłbym zadowolony, gdyby ktoś mógł podsumować całą historię w krótkim klipie, zamiast prosić mnie o przejrzenie ciężkiej, napisanej treści. Filmy przyciągają więcej uwagi niż tekst lub obrazy, co stanowi jedną z głównych zalet marketingu wideo.

2. Wideo zapewnia wyższe konwersje

Wspaniałą rzeczą w filmach jest to, że budować poczucie zaufania wewnątrz ludzi. Istnieje większe prawdopodobieństwo, że potencjalny klient stanie się klientem, jeśli Twoje strony produktów zawierają filmy z krótkim opisem produktu. Zgodnie z statystyki zebrane przez RenderForest, 70% marketerów uważa, że ​​wideo konwertuje lepiej niż jakiekolwiek inne medium. Ponadto filmy objaśniające zwiększają współczynnik konwersji o 20%. Brak możliwości dotknięcia i zbadania produktu przez klientów sprawia, że ​​elementy wizualne odgrywają bardzo ważną rolę w podejmowaniu przez klienta decyzji o zakupie. Chociaż wysokiej jakości obrazy również do pewnego stopnia wykonują tę pracę, filmy dają bardziej realistyczne wrażenie.

wypróbuj-moduł-wideo-produktu-w-zakresie

W związku z tym sugeruje się, aby dla większości Twoich produktów przygotować film objaśniający. Chcesz łatwo dodawać filmy do swoich stron produktów? Wypróbuj moduł Wideo produktu firmy Knowband.

Dodatek wideo do produktu PrestaShop

Rozszerzenie wideo produktu OpenCart

Możesz spróbować dodać filmy do swojej strony docelowej lub w sekcji banerów. Przedstawienie swojej marki odwiedzającym za pośrednictwem filmu może pozostawić doskonałe wrażenie.

3. Google daje wysokie preferencje filmom wideo

Nawet Google rozumie, że sugerowanie filmów osobom na stronie wyników wyszukiwania może być dla nich korzystniejsze w odniesieniu do ich zapytania. Z pewnością natkniesz się na osobną sekcję filmów w SERP, jeśli pasuje do Twojego zapytania wyszukiwania. Pozwól, że ci pomogę. szukałem Menedżer zwrotów PrestaShop a wyszukiwarka wyświetliła sekcję wideo tuż pod pierwszym wynikiem.

Marketing wideo dla menedżera zwrotów PrestaShop

Wyobraź sobie szeroki zasięg organiczny, jaki uzyska, jeśli słowo kluczowe ma dużą konkurencję. Umieść swoje filmy w YouTube. Zoptymalizuj je pod kątem SEO, nadając im przyjazny dla SEO tytuł i opis, a następnie umieść je w swojej witrynie. Google jest właścicielem YouTube. Jeśli zdecyduje się umieścić swój film na stronie wyników wyszukiwania, możesz uzyskać większy ruch, więcej wyświetleń i więcej potencjalnych klientów.

4. Wideo może sprawić, że Twoja marka znajdzie się w centrum uwagi

W zeszłym roku firma HP opublikowała niesamowity film do swojej kampanii marketingowej Diwali, który szybko przyciągnął uwagę internautów i stał się wirusowy w mediach społecznościowych. Łączyło ludzi emocjonalnie i zdobywało ogromne akcje. Ludzie chwalili HP za tak wspaniałą wiadomość, którą rozpowszechniali w swoich filmach. To jest potencjał marketingu wideo. Może sprawić, że Twoja marka stanie się popularna z dnia na dzień i znajdzie się w centrum uwagi. Jest to jedna z ogromnych korzyści marketingu wideo. Ale to wymagałoby kreatywnego umysłu, nieszablonowego myślenia i przekazu, który mógłby łączyć ludzi. Jeśli wszystko to doskonale zaznaczysz, resztę możesz zostawić widzom. Zrobią dla ciebie to, co potrzebne.

5. Wideo buduje wiarygodność

Chociaż, jak już wspomniano, filmy pomagają budować zaufanie wśród klientów, marketing wideo jest skutecznym sposobem na budowanie wiarygodności marki. Ludzie nie dają łatwo zaufać marce. Kilka oszustw internetowych mających miejsce codziennie i dostępność zbyt wielu firm handlu elektronicznego sprawiły, że ludzie zastanowili się dwa razy, zanim uwierzą w markę. Filmy zapewniają, że odbiorcy docelowi są jasno poinformowani o Twojej marce. Możesz nagrać film o swojej firmie, kulturze pracy i swojej wizji. To z pewnością zapewni klientom, że jesteś autoryzowaną marką, a nie fałszywą agencją.

6. Wideo buduje świadomość marki

Marketing wideo pomaga w budowaniu świadomości marki

Dodatkową korzyścią z marketingu wideo w eCommerce jest pomoc w budowaniu świadomości marki. Dzięki filmom możesz edukować swoich klientów o swoich produktach, marce, ofertach i tak dalej. To najprostszy sposób na przyciągnięcie wzroku odwiedzających. Ponadto, jeśli możesz zapłacić za reklamę w YouTube, znacznie wzmocniłoby to Twoją markę. Każdego dnia na YouTube ogląda się miliard filmów. Wyobraź sobie popularność swojej marki, gdy w filmie wyświetla się Twoja reklama marki.

7. Filmy mają ogromną rolę do odegrania w M-Commerce

Marketing wideo mCommerce

Ponad połowa konsumentów ogląda filmy na urządzeniach mobilnych. A czy wiesz, że urządzenia mobilne stanowią do 40% globalnego czasu oglądania w YouTube? Odkąd wzrosła liczba użytkowników smartfonów, zaangażowanie w wideo znacznie wzrosło. Użytkownicy mobilni częściej oglądają filmy niż użytkownicy komputerów stacjonarnych. Oznacza to większy ruch mobilny i wyższą sprzedaż mobilną. Konsumenci czują się bardziej przywiązani do filmów podczas oglądania na urządzeniu mobilnym niż na komputerze. Wykorzystaj więc siłę marketingu wideo i zwiększ przychody z eCommerce.

produkt-wideo-recenzja

Bottom Line

Marketing wideo nie ogranicza się do kilku korzyści. Ma mnóstwo zalet i prawie żadnych wad. Marketing wideo zostanie na długo. Daje Ci kilka możliwości globalizacji Twojej marki. Mam nadzieję, że te 7 korzyści płynących z marketingu wideo pomogło ci zrozumieć, dlaczego wideo jest dziś potrzebne firmom. Jeśli spodobała Ci się ta informacja lub masz coś do dodania do tej treści, możesz zostawić komentarz poniżej.

Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *