6 Summer Holiday eCommerce błędy wysyłki, których należy unikać

Klienci oczekują szybka dostawa. Bycie sprzedawcą online, dostarczanie klientom swoich produktów to tylko misja. A kiedy produkt ma być dostarczony w palącym słońcu, misja staje się bardziej złożona i trudna do osiągnięcia. Sezon świąteczny jest głównym winowajcą rosnącej złożoności „Dostawy misji”. Jednak sezon świąteczny ma ogromne szanse na osiągnięcie dobrej sprzedaży i przychodów. Zapewnia również natychmiastowa sprzedaż i zyski. Daje również możliwość sprzedaży w przyszłości. Dla wielu firm handlu elektronicznego pojawia się pytanie, czy „powinniśmy zaoferować bezpłatną wysyłkę?” a jeśli tak, to „jak powinniśmy oferować bezpłatną wysyłkę?” i wiele więcej. Będąc sprzedawcą, bardzo ważne jest, aby opracować staranne strategie, aby wykorzystać te święta w sposób owocny. Wielokrotnie sprzedawcy detaliczni są w stanie zrobić więcej niż jedną roczną sprzedaż tylko w ciągu kilku miesięcy. Ponieważ jest to dobra okazja do zwiększenia sprzedaży i przychodów, może to również dać szansę na błędy wysyłki. Ponieważ każdy aspekt powinien pozostać w mocy, awaria wysyłki może zepsuć wszystkie możliwości i spowoduje utratę sprzedaży. Usterka wysyłkowa nie tylko spowodowałaby, że detaliści zapłaciliby dodatkowe koszty przesyłki, ale także stworzyli sfrustrowanych klientów, zabijając również szanse na powtórną sprzedaż. Chociaż trudno jest rozwiązać wszystkie problemy związane z przesyłką, możemy przynajmniej nauczyć się na podstawie naszych błędów i unikać ich w przyszłości. Oto błędy wysyłki 5, których należy unikać tego lata:

1. Brak komunikacji z przewoźnikami:

Prawie każda letnia wyprzedaż ma termin. Klienci online oczekują, że ich produkt dotrze do tego terminu, chyba że ustawisz odpowiedni zestaw wytycznych. Każdy przewoźnik ma ostateczny termin sprzedaży letnich wakacji. Tak więc przed zbliżającymi się wakacjami lepiej skontaktować się z nimi, aby poznać ich harmonogram dostaw. Zasadniczo zamówienia należy składać 10 dni wcześniej od dnia, w którym klient chce dostawy. Jednak data będzie się nieco różnić w zależności od lokalizacji magazynu i miejsca docelowego zamówienia. Dlatego ważne jest, aby porozmawiać z usługodawcą, aby potwierdzić dostawę w tę konkretną wigilię, w przeciwnym razie można stracić zamówienie i być może stracić zaufanie klienta.

2. Brak wystarczających zasobów:

Wyobraź sobie, że masz pracowników 20, którzy mogą wybierać, pakować, etykietować i układać zamówienia 200 w ciągu jednego dnia. Oznacza to, że jeśli akceptujesz zamówienia 400 dziennie, wówczas trudno będzie Ci zrealizować proces wysyłki na czas. W związku z tym nie będziesz w stanie obsłużyć złożonych zamówień, co spowoduje utratę sprzedaży i przychodów. Aby uniknąć tej sytuacji, powinieneś mądrze myśleć i grać inteligentnie. Ilekroć sprzedaż jest wysoka, szczególnie w święta, możesz zatrudnić pracowników tymczasowych lub zadzwonić do nich na zmiany. Pomoże to łatwo utrzymać wszystkie złożone zamówienia.

3. Niewystarczający materiał opakowaniowy:

Teraz masz wystarczająco dużo zasobów ludzkich i mnóstwo zapasów do pracy. Ale jak tylko zacząłeś pakować produkty, jeden z twoich pracowników mówi: „Brakuje nam folii bąbelkowej. Jeśli masz wysyłać zamówienia 1000 dziennie, musisz być wyposażony w kartony 1000 wraz z opakowaniami bąbelkowymi, taśmami i innymi materiałami do pakowania. Brak materiałów opakowaniowych spowolniłby proces wysyłki, co spowodowałoby opóźnienie dostawy.

4. Zapomnij o potwierdzeniu adresu dostawy:

Po złożeniu zamówienia i dostarczeniu go do dostawy, agent dostawy nie może znaleźć adresu i wraca z produktem. Często zdarza się, że z powodu nieprawidłowego adresu zamówienia nie mogą zostać dostarczone. Jonathan Poston, dyrektor działu technicznego SEO w The Tombras Group powiedział kiedyś: „Niepoprawny kod pocztowy może nie tylko wyrzucić wysyłkę, ale może wylądować w stanie niemal nieskończonym”. Błędny adres może prowadzić do dużych problemów. Tak więc zawsze sprawdzaj adres wysyłki przed złożeniem zamówienia, aby uniknąć problemów związanych z wysyłką w przyszłości.

5. Błędne szacunki wysyłki:

Zła wysyłka może spowodować największe konsekwencje dla Twojej firmy handlu elektronicznego. Wysyłka jest grą obosieczną. Jeśli obniżysz kosztorys i dostarczysz dostawę w ciągu jednego dnia, musisz zapłacić różnicę, a jeśli stawka za wysyłkę jest zbyt wysoka, klient automatycznie opuści wózek. Według Statista, 73 procent respondentów stwierdziło, że bezpłatna dostawa znacznie wpływa na ich decyzję o zakupie online. Opłaty za wysyłkę są głównym powodem porzucenia koszyka, ponieważ klienci nie chcą płacić za dostawy. Tak więc powinieneś być dokładny w szacunkach wysyłki, aby pobrać maksymalne przewozy.

6. Rozpieszczanie niespodzianek w sprzedaży świątecznej:

Lepiej jest dostarczać produkty w zwykłym pudełku niż dostarczać w markowym pudełku z logo, a także z dołączoną do niego fakturą. Możesz więc uniknąć popełnienia tego błędu, aby dawca miał trochę czasu na ukrycie swojego zaskoczenia przed odbiorcą.

Do Ciebie:

Po obejrzeniu powyższych błędów popełnionych przez sprzedawców detalicznych w procesie wysyłki, ważne jest, aby uczyć się od naszych błędów i unikać ich w przyszłości w celu lepszego generowania sprzedaży i zysków. Niezależnie od tego, jakiej metody lub przewoźnika używasz do dostawy, ważne jest, aby wybrać odpowiedniego przewoźnika do procesu wysyłki. Również bardzo ważne jest, aby sprawdzać jakość, jeśli produkty są sprzedawane wielokrotnie. Sprzedaż nigdy wcześniej nie była tak wygodna! Oferty KnowBand Integratorzy rynku co umożliwia sprzedawcom zintegrowanie ich sklepu e-commerce z renomowanymi targowiskami typu Marketplaces Etsy eBay, Walmart, Zakupy Google i Newegg. Są one dostępne dla różnych platform CMS, takich jak Magento, PrestaShop, Shopify, Magento 2 i OpenCart.

Funkcje integratorów rynku są następujące:

  1. Bezproblemowy proces wystawiania produktów dzięki funkcji przesyłania zbiorczego.
  2. Mapowanie atrybutu sklepu i kategorii z odpowiednimi atrybutami i kategorią rynku.
  3. Efektywne zarządzanie zapasami produktów.
  4. Efektywne zarządzanie zamówieniami na rynku.


Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *