6 sposobów na obniżenie e-maili Anuluj subskrypcję Oceń i zachowaj subskrybentów

6 Ways to Reduce Email Unsubscribe Rate and Retain Your Subscribers

Dla każdego sprzedawcy wiadomości e-mail głównym problemem jest wzrost liczby osób rezygnujących z subskrypcji wiadomości e-mail. Od czasu do czasu szukają sposobów na zmniejszenie współczynnika rezygnacji z subskrypcji wiadomości e-mail. Rzeczywistość jest taka, że ​​bardzo często będziesz musiał radzić sobie z subskrybentami i nie możesz nic na to poradzić, ponieważ użytkownicy rezygnują z otrzymywania wiadomości e-mail. Czasami możesz się martwić, myśląc o tym. Ale musisz także zrozumieć, że nie możesz zadowolić wszystkich w swoim lista e-mail. Znajdziesz krytyków nawet w filmie „Ojciec chrzestny”. Problem pojawia się, gdy liczba osób rezygnujących z subskrypcji wzrasta. Dlatego w tym artykule przedstawię kilka wskazówek lub przedstawię najlepsze praktyki, aby zmniejszyć wskaźnik odejść. Chociaż nie można tego wyeliminować, z pewnością może poprawić wskaźnik rezygnacji z subskrypcji. Zaczynajmy.

Jak zmniejszyć wskaźnik rezygnacji z subskrypcji e-mail?

Wymieniłem 6 skutecznych metod, które mogą być pomocne w zmniejszeniu liczby osób rezygnujących z subskrypcji.

1. Zapytaj ich, kiedy chcą otrzymywać aktualizacje

W pierwszej kolejności, gdy poprosisz gościa o zasubskrybowanie biuletynów lub aktualizacji e-mail, powinieneś dać mu wybór, jak często mają one docierać do skrzynki odbiorczej. To zdrowy sposób na nawiązanie relacji z subskrybentami. Niezależnie od tego, czy chcą otrzymywać codzienne aktualizacje, jeden e-mail na tydzień, dwa razy w tygodniu, wybór powinien należeć do nich. I nie należy tego brać przypadkowo. Bądź zaangażowany w dostarczanie tego, czego żąda użytkownik. Jeśli wysyłasz wiadomości e-mail codziennie, gdy zdecydowali się otrzymywać je co tydzień, pośrednio mówisz im, że nie cenisz ich opinii. Dlatego nie wysyłaj e-maili zbyt często. Z drugiej strony, jeśli nie otrzymają e-maili co tydzień, nie zrobi to również dobrego wrażenia. Musisz być konsekwentny. Niespójność w komunikacji może osłabić zaufanie subskrybentów do Twojej marki. Jeśli dotrzymasz swoich obietnic, wskaźnik rezygnacji z subskrypcji spadnie.

2. Ważne jest wysyłanie we właściwym czasie

Chociaż nie można znaleźć idealnego momentu, aby wysłać komuś wiadomość e-mail, możesz dowiedzieć się, kiedy masz najwyższą otwartą stawkę. Zasadniczo za najlepszy czas na wysyłanie wiadomości e-mail do subskrybentów uważa się między 8:9 a 4:XNUMX. Twoje e-maile będą miały wpływ, gdy czytelnicy będą w stanie świeżości i będą trochę wolni. Wysyłanie im wiadomości e-mail w czasie, gdy nawet nie otworzyli prawidłowo oczu lub gdy są w domu z rodziną po godzinach pracy, nie zrobiłoby nic dobrego dla ciebie. Użytkownicy będą się denerwować i może się zdarzyć, że zrezygnują z subskrypcji wiadomości e-mail.

3. Użyj Double Opt-in i Double Opt-out

Jeśli chcesz mieć wysokiej jakości listę e-mailową, która nie zawiera śmieci w postaci nieistotnych odbiorców, użyj podwójnej zgody. Jest to jeden z najlepszych sposobów na zmniejszenie liczby rezygnacji z subskrypcji e-mail. Podwójna rejestracja polega na tym, że użytkownicy przesyłają swój adres e-mail, ale proszeni są o jego zweryfikowanie. Otrzymują więc wiadomość e-mail, na którą muszą potwierdzić swój adres e-mail, a dopiero potem stają się subskrybentami. Z drugiej strony pojedyncze wyrażenie zgody nie wymaga weryfikacji przez e-mail. Dlaczego to jest pomocne? Wiesz, że ci użytkownicy są autentyczni i stosowni, jeśli dokładają starań, aby potwierdzić swój adres e-mail. Double Opt-in zapewnia mniej spamu i rezygnuje z subskrypcji. Mimo że współczynnik konwersji jest nieco mniejszy w przypadku podwójnej zgody w porównaniu do pojedynczej zgody, co jest bardzo oczywiste, daje prawidłową grupę docelową. Podobnie jak podwójne opt-in, należy również skorzystać z opcji double-out rezygnacji z subskrypcji. Nie powoduje to natychmiastowego anulowania subskrypcji użytkowników. Otrzymują wiadomość potwierdzającą z pytaniem, czy są pewni, że nie chcą otrzymywać wiadomości e-mail. Możesz podjąć tutaj emocjonalną próbę i przekonać ich, aby nie rezygnowali z subskrypcji.

4. Podziel odbiorców na segmenty

Czy warto sprzedawać koszulę komuś, kto potrzebuje telefonu komórkowego? Zupełnie nieistotne, prawda? Tak właśnie dzieje się w tradycyjnym e-mail marketingu. Nie przestrzega się hierarchii i wielu użytkowników rezygnuje z subskrypcji, ponieważ uważają, że wiadomości e-mail nie są dla nich odpowiednie. Segmentacja jest konieczna. Chcesz, aby twoje e-maile były dostarczane odpowiednim osobom, dzielenie listy jest najlepszą opcją. Pogrupuj użytkowników według wieku, lokalizacji, płci, aktywności itp., A następnie odpowiednio do nich kieruj reklamy. Nie grzebać w przedmiotach. Jeśli wiadomości e-mail nie docierają do właściwych odbiorców, wskaźnik rezygnacji z subskrypcji z pewnością wzrośnie.

5. Nie twórz mylących linii tematycznych

Chociaż chcesz być kreatywny, kierując się tematami, aby przyciągnąć uwagę użytkowników, należy ściśle pamiętać, że nie wprowadzają one w błąd i dobrze pasują do treści wiadomości e-mail. Nie twórz przynęt na kliknięcia. Możesz sprawić, że ludzie otworzą twoje e-maile, ale szczęście nie potrwa długo. Wcześniej czy później pojawi się wielu subskrybentów. Aby poprawić wskaźnik rezygnacji z subskrypcji wiadomości e-mail, napisz zachęcające i chwytliwe wiersze tematów, które wzbudziły wśród użytkowników ciekawość sprawdzania wewnętrznej zawartości wiadomości e-mail. Jeśli jest to warte ich uwagi, staną się twoimi lojalnymi czytelnikami i nigdy nie zrezygnują z subskrypcji twoich e-maili.

6. Zbieraj opinie

Chociaż wiem, że nie chcesz rezygnować z subskrypcji, idealnie byłoby zapytać, dlaczego rezygnują z subskrypcji. Na stronie anulowania subskrypcji jest kilka opcji, które pozwalają im wybrać przyczynę rezygnacji z subskrypcji wraz z polem komentarza, aby mogli wyrazić opinię. Możesz nie być w stanie powstrzymać tego konkretnego użytkownika, ale dzięki informacji zwrotnej możesz zapobiec rezygnacji z subskrypcji w przyszłości. Ponadto na stronie anulowania subskrypcji można również pozwolić użytkownikom na rezygnację z subskrypcji określonych typów wiadomości e-mail zamiast rezygnacji z subskrypcji wszystkiego. Możesz wyróżnić różne rodzaje wysyłanych e-maili marketingowych i zapytać, które z nich nie są dla nich istotne.

Final Thoughts

Zdobycie nowych subskrybentów na liście nie jest trudnym zadaniem. Wyzwanie polega na utrzymaniu tych użytkowników na liście w dłuższej perspektywie. Jeśli jesteś w stanie to zrobić, jesteś na dobrej drodze. Postępuj zgodnie z wyżej wymienionymi sześcioma sposobami, aby zmniejszyć współczynnik rezygnacji z subskrypcji e-mail. Poza tym upewnij się, że Twoje e-maile są w równym stopniu zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych, ponieważ większość ludzi czyta je za pośrednictwem smartfonów. Jakie są Twoje strategie poprawy współczynników rezygnacji z subskrypcji e-mail?

Przeczytaj także:

8 najlepszych wyskakujących wiadomości e-mail, aby zwiększyć listę e-maili i zwiększyć liczbę konwersji


Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *