5 Most popular eBay product categories to sell in 2022

5 najpopularniejszych kategorii produktów eBay do sprzedaży w 2022 r.

Sprzedaż w serwisie eBay jest łatwa do opanowania dla każdego. W ciągu jednego dnia możesz utworzyć konto sprzedającego w serwisie eBay, wystawić swoje przedmioty i rozpocząć sprzedaż w serwisie eBay. Prostota sprzedaży w serwisie eBay jest jednym z powodów, dla których witryna ma około 25 milionów sprzedawców na całym świecie.

eBay znacznie ułatwia rozpoczęcie sprzedaży na swojej platformie. eBay łączy zakres i dywersyfikację Amazona z prostotą konfiguracji i obsługi Etsy. Co więcej, eBay umożliwia bezpłatne otwarcie sklepu detalicznego i jest idealnym rozwiązaniem dla nowicjuszy, którzy dopiero rozpoczynają sprzedaż online. Jeśli chcesz rozpocząć działalność online oraz szybko i łatwo sprzedawać, eBay jest najlepszym rozwiązaniem.

Niemniej jednak sprzedaż produktów w serwisie eBay nie jest pozbawiona trudności. eBay ma ponad miliard wpisów, ale tylko około 1 milionów klientów na całym świecie. Oznacza to, że konkurencja jest wysoka, a sprzedawcy eBay zawsze eksperymentują z nowymi taktykami, aby ich ogłoszenia były bardziej atrakcyjne dla klientów. Po prostu zrozumienie, które najlepiej sprzedające się rzeczy do sprzedania w jakim czasie, może dać Ci przewagę nad konkurencją.

Aby być dochodowym sprzedawcą eBay w 2022 r., musisz najpierw dokładnie zbadać krajobraz, dowiedzieć się więcej o konkurencji i mieć wszechstronną wiedzę na temat najlepiej sprzedających się produktów w serwisie eBay. Zdając sobie z tego sprawę, możesz dokonywać świadomych wyborów dotyczących tego, jak wyróżnisz się na tle konkurencji i osiągniesz swoje cele sprzedażowe w tym roku.

W tym poście omówimy najbardziej wyróżniające się przedmioty w serwisie eBay oraz jak zidentyfikować najlepiej sprzedające się przedmioty. Co więcej, inne ważne sugestie, które pozwolą Ci rozwijać się w serwisie eBay.

Rozważania przy wyborze tego, co chcesz sprzedać w serwisie eBay

Rozważania przy wyborze tego, co chcesz sprzedać w serwisie eBay

Przy podejmowaniu decyzji o sprzedaży w serwisie eBay należy wziąć pod uwagę kilka aspektów, w tym:

 • Analiza cen

Kalkulacja kosztów powinna być inteligentna i mierzona. Najlepiej ustalić cenę przed zwiększeniem ilości dostaw. Poszukaj porównywalnych ofert, porównaj ceny produktów i porównaj liczbę sprzedaży. Następnie możesz wybrać przedział cenowy, który najbardziej Ci odpowiada. Inną sugestią jest skupienie się na przedmiotach o cenie od 150 do 300 USD. W większości przypadków ten przedział cenowy jest wystarczająco wysoki, aby zapewnić dobrą marżę zysku, pozostając jednocześnie wystarczająco tanim, aby zachęcić większość kupujących do zakupu.

 • Waga

Wagę Twoich produktów należy rozważyć na wczesnym etapie, ponieważ wpływa ona praktycznie na każdy obszar Twojego sklepu komercyjnego, od opłat za dostawę po ostateczny zysk, jaki generujesz na koniec dnia. Im więcej wydajesz na dostawę i im więcej tracisz na zwroty, tym większe są towary.

 • Minimalizm

Proste i łatwe w użyciu przedmioty łatwiej sprzedają się. Dzięki wyrafinowanym produktom jesteś bardziej skłonny do radzenia sobie z niezadowolonymi konsumentami i powtarzającymi się zwrotami, które wkrótce mogą doprowadzić do wypadnięcia z rynku.

 • Kompetencja

Zaleca się, aby zarówno nowi, jak i doświadczeni sprzedawcy w serwisie eBay stali się ekspertami w zakresie swoich przedmiotów/kategorii. Zamiast być typowym sprzedawcą, stajesz się autorytetem w swojej dziedzinie i skutecznie dostarczasz klientom dodatkową wartość. Jeśli nie jesteś jeszcze specjalistą, powinieneś starać się jak najwięcej się uczyć przed umieszczeniem na liście.

5 najpopularniejszych produktów eBay do sprzedaży w 2022 r.

5 najpopularniejszych produktów eBay do sprzedaży w 2022 r.

 

 • Elektronika i laptopy

Według eMarketer, przed epidemią COVID-19 laptopy i gadżety konsumenckie stanowiły 22% sprzedaży detalicznej w USA w handlu elektronicznym w 2020 roku. Pomimo wpływu epidemii koronawirusa tendencja do zakupu tych towarów nadal rośnie.

Elektronika i tablety/towary komputerowe należą do najpopularniejszych w serwisie eBay. Głośniki, słuchawki i inteligentne technologie domowe, takie jak telewizory, kuchenki mikrofalowe, oświetlenie i głośniki, należą do najpopularniejszych, podobnie jak komputery/tablety i urządzenia sieciowe, akcesoria do tabletów i czytników e-booków oraz akcesoria do laptopów i komputerów stacjonarnych.

Dwie najpopularniejsze pozycje to słuchawki i inteligentne głośniki. Co więcej, Twoi klienci wolą kupować markową technologię od firm takich jak JBL, Sony, Apple i Samsung.

 • Odzież i obuwie

Odzież i obuwie to atrakcyjna branża dla każdego sprzedawcy eBay. Obniżenie cyfrowych barier wejścia dla wszystkich sprzedawców odzieży otwiera możliwość skutecznego marketingu, sprzedaży i realizacji zamówień na arenie międzynarodowej.

Dżinsy, koszulki męskie i czapki męskie to najlepiej sprzedające się towary w serwisie eBay w kategorii Odzież.� Ponadto klienci wybierają rzeczy o znanych nazwach, takich jak Adidas, Nike czy Rothco.

 • Meble i wystrój domu

Meble i wyposażenie domu to najpopularniejsze towary w serwisie eBay w kategorii Dom i Ogród. Według Raport o rynku dekoracji wnętrz 2020, światowy rynek wyposażenia wnętrz szybko się rozwija. Ze względu na szybki rozwój branży nieruchomości, dzielenie się trendami w wystroju wnętrz i inne względy, liczba klientów na te przedmioty rośnie i staje się coraz bardziej masywna.

Najpopularniejsze elementy mebli i wystroju wnętrz to meble domowe, koce afgańskie i narzuty oraz podpórki do książek.

 • Biżuteria i zegarki

Zgodnie z Statista, „Światowy przemysł jubilerski online został wyceniony na 21.5 miliarda dolarów amerykańskich w 2020 roku i miał osiągnąć 60 miliardów dolarów amerykańskich do 2027 roku. Światowy przemysł jubilerski był wart około 230 miliardów dolarów amerykańskich w 2019 roku.” Cóż za niesamowita figura! W porównaniu z innymi ograniczeniami związanymi z transportem elektronicznym biżuteria i zegarki są kompaktowe i łatwe do wysłania. W rezultacie są świetnymi towarami do sprzedaży w serwisie eBay, jednym z największych na świecie rynków handlu elektronicznego.

Modne naszyjniki i wisiorki, opaski na rękę i zegarek na rękę to zwycięskie towary w kategorii Biżuteria i zegarki.

 • Kolekcje

Najlepiej sprzedającymi się towarami w serwisie eBay w kategorii Kolekcje są zabawki z postaciami telewizyjnymi i filmowymi.

Zgodnie z badaniami trendów w zabawkach i grach z 2020 r., bajki z programów telewizyjnych i właściwości filmów. Na przykład Star Wars, Marvel, DC i inne zwiększyły zainteresowanie specjalistycznymi zabawkami i grami.

BONUS: Rzemiosło

Podczas pandemii COVID-19 ludzie mają więcej wolnego czasu na szukanie rękodzieła zrób to sam (DIY). Wraz z rosnącym zaangażowaniem klientów obszar rękodzieła jest obecnie jednym z najlepiej sprzedających się towarów w serwisie eBay. Na Etsy możesz wyszukać 851,580 wyrobów rzemieślniczych podzielonych na kilka kategorii.

Najbardziej udane klasyfikacje rzemiosła eBay:

Najbardziej udane klasyfikacje rzemiosła eBay:

 • Tworzenie koralików i biżuterii
 • Kamienne koraliki i biżuteria

Teraz, gdy znasz już wszystkie produkty, na których sprzedaż w serwisie eBay powinieneś się spodziewać, skupmy się na tym, jak sprzedawać na platformie.

Przeczytaj także:�Z łatwością zautomatyzuj wystawianie list produktów i zarządzaj zamówieniami w serwisie eBay Marketplace.

Jak zacząć sprzedawać w serwisie eBay?

Jak zacząć sprzedawać w serwisie eBay?

Pozwól, że przejdę od razu do sedna, wprowadzając rozszerzenie integracji eBay Marketplace firmy Knowband. Ponadto, korzystając z integracji z rynkiem eBay, sprzedawcy mogą bez wysiłku zintegrować swój sklep eCommerce z eBay. Knowband oferuje następujące moduły do ​​integracji z eBay:

Kup i zainstaluj łącznik eBay

Aby skonfigurować moduł integracji eBay, administrator sklepu musi uzyskać klucze API (wszystkie procesy uzyskania klucza API są szczegółowo opisane w instrukcji obsługi). Co więcej, po zakończeniu łatwo jest obsługiwać listę sklepów eBay, zapasy i zamówienia bezpośrednio ze sklepu eCommerce.

Funkcje wtyczki integracji eBay Marketplace

 • Moduł łącznika sklepu umożliwia administratorom sklepu powiązanie ich sklepu z serwisem eBay Marketplace za pomocą kilku prostych naciśnięć klawiszy.
 • Integrator eBay API oszczędza czas administratorów sklepu, ponieważ procedura konfiguracji jest prosta i szybka.
 • Administrator może zbudować kilka profili za pomocą pulpitu integratora eBay API.
 • Oparte na profilach publikowanie przedmiotów w module integracji z interfejsem eBay API pomaga właścicielom firm zminimalizować koszty i energię w ręcznym wystawianiu przedmiotów.
 • Za pomocą tych kont wbudowanych w backend eBay API Integration właściciele firm mogą szybko śledzić i obsługiwać swoje zapasy.
 • Korzystając z łącznika eBay, właściciele sklepów mogą szybko łączyć atrybuty i klasy przedmiotów z atrybutami i klasyfikacjami eBay Marketplace.
 • Właściciele mogą po prostu dodawać, usuwać, zmieniać lub ponownie wystawiać przedmioty w serwisie eBay za pomocą wtyczki eBay.
 • eBay Connector pozwala na prostą administrację zamówieniami.
 • Zamówienia złożone w sklepie eBay można łatwo powiązać z ich działalnością.
 • Właściciele sklepów mogą bez wysiłku obsługiwać zsynchronizowane zakupy w serwisie eBay z zaplecza sklepu.
 • Problem, który wystąpił podczas wystawiania przedmiotów, może być monitorowany z poziomu zaplecza modułu eBay Connector.

Na końcu

Każdego dnia ludzie logują się do Internetu i kupują w domu wszystko, od gier po ręcznie robione rzeczy. W rezultacie dzisiaj jest doskonały czas dla sprzedawców internetowych. W serwisie eBay jest wiele różnych rzeczy, więc odrób pracę domową i odkryj te najlepsze. Zacznij od najpopularniejszych rzeczy, a następnie rozważ inne cechy, takie jak cena, wielkość i rentowność, aby zidentyfikować przedmioty, które naprawdę przyniosą pieniądze.

Jeśli chcesz sprzedawać na rynku eBay, możesz zintegrować swój sklep z platformą za pomocą eBay Connector firmy Knowband. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, daj nam znać pod adresem support@knowband.com.

Wiedzieć więcej:

Akash Goyal

An enthusiast of everything digital. Still processing how e-Commerce has taken the world by storm in the last decade. Gradually improving day by day in bringing you the most helpful content to grow your own brand.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *