Case Study | Marketing

Case Study: Jak Marketinglessons odniósł sukces bez prowadzenia SEO?

Pracuj ciężko w ciszy, pozwól, aby Twój sukces był Twoim hałasem.”

Ta linia jest dobrze przystosowana dla samozwańczego człowieka, marketera, wpływowego, blogera i inspirującego przedsiębiorcy, Arpit Srivastava. Jest ekspertem ds. Marketingu i pracuje nad dostarczaniem wartości poprzez własną stronę internetową https://marketinglessons.in o najnowszych trendach i podejściach marketingowych. Jego blogi odwiedzają każdego miesiąca niezwykłe wizyty 30k. To, co czyni te statystyki godnymi uwagi, to fakt, że nie wykonuje żadnych prac SEO na swojej stronie i nawet nie wynajął żadnej agencji.

Myślę, że wystarczy, aby to pytanie uderzyło w ciebie, że „jak udało mu się to zrobić?„Wiedzmy w Arpit słowa:

1. Co sprawiło, że pomyślałeś o rozpoczęciu marketingu?

Początkowo, jak każdy początkujący blogger, założyłem osobisty blog nazwany imieniem mojego nazwiska i zapisałem wszystko pod słońcem. Niedługo ostra rzeczywistość sieci uderzyła mnie, że nikt inny nie był zainteresowany portalem oprócz mnie.

Zdecydowałem się jednak żyć przez lata i pisać raz na jakiś czas. Niezamierzenie, zawartość zaczęła się agregować głównie w kierunku tematów 2 Marketing i technologia. Portal został następnie przemianowany z mojego imienia na Technology, Management i What Not. Zacząłem obserwować ruch na kilku artykułach na temat marketingu.

Biorąc pod uwagę, że trudno było dotrzymać kroku technologicznym stronom internetowym z dużą ilością zasobów, w końcu postanowiłem upuścić technologię jako kategorię i pisać tylko na czymś, co mnie pasjonowało

MArketinglession.in

2. Jaki problem próbowałeś rozwiązać swoim pismem i kim są twoi odbiorcy?

Zdałem sobie sprawę, że istnieje wyraźna różnica między tym, czego nauczano na zajęciach MBA, a tym, jak było w świecie korporacji. Moim zamiarem było znalezienie synergii między nimi i uczynienie treści bardziej użytecznymi dla studentów i pierwszych pracowników. Odkryłem również, że istnieje wiele stron internetowych spełniających potrzeby doświadczonych profesjonalistów w dziedzinie marketingu i mediów. Więc mój cel był względnie niewystarczający.

Więc obecnie 80% mojej publiczności 18-34 lat przedział wiekowy. Ta publiczność nie rozumie żargonów świata korporacyjnego, ale uwielbia uczyć się poprzez przykłady marketingowe wokół nich. Mój zamiar bycia postrzeganym jako skuteczny trener i wpływacz w tej przestrzeni pozwolił mi iść dalej.

Analiza demograficzna Analiza demograficzna

3. Ile czasu lub wysiłku wkładasz, aby zrobić post?

Początkowo zwykłem pisać coś, co przeczytałem i znalazłem interesujące (oczywiście w marketingu), ale teraz mam podejście, w którym dzielę moje artykuły na różne kategorie, takie jak

W pełni wyczerpujący artykuł z odpowiednimi badaniami może trwać w dowolnym miejscu między godzinami 3-4 a większością czasu nawet dłużej. Są mniejsze kawałki, które pobierają godziny 2-3, ale wolę je wyjaśniać i długo. Ten czas obejmuje również czas potrzebny na dopracowanie artykułu, aby spełnić wymagania SEO.

Kilka elementów, którymi się zajmuję podczas pisania artykułu:

a) Podgląd fragmentów indeksowany przez Google b) Wybierz właściwe słowo kluczowe i powtórz z odpowiednią gęstością słów kluczowych c) Zapisz opisy meta według słowa kluczowego Focus d) Obrazy, aby uzyskać odpowiednie atrybuty Alt e) Wybierz wyszukiwarkę ślimak

Zasadniczo zajmuję się optymalizacjami na stronie do pewnego stopnia, ale nie robię żadnych off SEO stron.

4. Czy napotkałeś jakieś przeszkody, ponieważ nie masz zaplecza technicznego?

Dbam o projekt, treść, SEO i promocje pojedynczo. Zdecydowanie nie jest to sposób, aby sobie z tym poradzić, jeśli chcę zobaczyć go większy, ale tak to się wszystko zaczęło i nadal tak się dzieje, dopóki nie znajdę kogoś takiego, kto chciałby podzielić się obciążeniem. Nigdy nie miałem zaplecza technicznego, a większość rzeczy, których się nauczyłem, to różne strony internetowe, samouczki wideo. Zacząłem od bezpłatnego WordPressa, a następnie płatnego adresu URL mapowanego na bezpłatny hostowany portal, a do obecnego stanu strona jest niezależnie hostowaną stroną zbudowaną na WordPressie.

Nauka

Jedna rzecz, która pozostała niezmienna, to fakt, że byłem na WordPressie przez cały czas iz czasem zdobyłem wiedzę na temat zarządzania platformą. Niewiele gotowych do użycia szablonów, a nawet kilka płatnych narzędzi pomaga stronie wyglądać bardziej profesjonalnie niż to, co mogłem kiedykolwiek opracować.

Nigdy nie korzystałem z płatnej reklamy, aby przyciągnąć ruch na blogu. Jestem zwolennikiem ruchu organicznego czytającego o technikach SEO i wdrażam je podczas pisania artykułów.

5. Jak daleko osiągnięto Marketinglessons.in od samego początku pod względem ruchu / przychodów?

Portal widział wiele wzlotów i upadków w czasie, gdy przeniosłem się z wordpress.com na niezależny hosting. Zdarzały się przypadki, w których strona internetowa została całkowicie wyłączona przy zerowym ruchu na szczyt Odsłony 56K na miesiąc. Obecnie zmienia się między 15-20K odwiedzający każdego miesiąca.

Stastics

Jul 2017 – Dec 2017

Z napiętym grafikiem nie mam teraz czasu na pisanie. W odpowiedzi na to ostatni artykuł, który napisałem, to 1.5 miesiąc temu. Wiem, że liczby mogą rosnąć wykładniczo, pod warunkiem, że piszę regularnie.

Przychody z reklam nie są głównym powodem tego. Na przykład blog istnieje od lat 6, ale zarabiałem na nim za pomocą reklam sprzed zaledwie 2. Oprócz przychodów z reklam otrzymuję również prośbę o sponsorowanie (płatne) treści, które upewniam, że są wyraźnie oddzielone od zwykłych artykułów. Ponadto cel ten jest znacznie szerszy w przypadku warsztatów z lekcji marketingu w B-Schools niż tylko zarabianie pieniędzy za pomocą reklam.

6. Słyszałem, że straciłeś cały blog i musiałeś ponownie uruchomić. Kiedy i jak to się stało? Co zrobiłeś, żeby znów wrócić na nogi?

To był jeden koszmar z częstości. Stało się to podczas migracji bloga z jednego serwera na inny. Hostowałem wcześniej na udostępnionym serwerze Windows. Dowiedziałem się, że WordPress działa najlepiej na serwerze Linux i postanowił przenieść się z Windows na Linuksa. Ponieważ nie miałem zaplecza technicznego, myślałem, że będzie to łatwy ruch, ale tak nie było.

Zgubiłem pliki bazy danych w migracji i prawie wszystkich treściach, rankingach wyszukiwania Google i tym samym ruchu.

Statystyka

Marzec 2018 ma prawie ruch NIL

Pisanie mniejszej liczby artykułów późno okazało się dobrodziejstwem, ponieważ miałem kopię zapasową z datą sprzed kilku miesięcy. Użyłem tego pliku do odzyskania zawartości, ale wciąż traciłem artykuły 3-4 w tym procesie. Brakowało także wszystkich plików multimedialnych, które mogę ponownie przesłać link do artykułów indywidualnie. Zacząłem od zbudowania najpopularniejszych artykułów do mniej popularnych i wreszcie ponownie przesłałem stronę do indeksowania.

Myśl nie mogła wrócić do początkowych poziomów, ale odzyskała 80% wcześniejszych poziomów.

7. Jakie są plany na przyszłość?

Z regularną pracą pod ręką przepustowość do poświęcenia na blogu spadła. Jako długofalowy cel chciałbym zobaczyć portal jako jedną z pierwszych stron dla studentów MBA specjalizujących się w marketingu. Jako odskocznia staram się pisać regularnie.

Jeśli przestrzegam regularnego harmonogramu, nie mam powodu, dla którego nie będę podwajać ruchu w następnym roku 1.

8. Gdybyś miał dać jedną radę czytelnikom / blogerom, co by to było?

Pomyśl o tym w ten sposób, co byś zrobił, nawet gdybyś nie zarabiał od lat. Jeśli jego pisanie lub tworzenie treści będzie się opierać i wybrać temat, który nigdy nie będzie cię dawał. Na przykład, pisząc lub blogując, jeśli uważasz, że kochasz tańczyć tylko dlatego, że jesteś pasjonatem, kontynuuj i realizuj go jednocześnie tworząc treści YouTube.

Jeśli monetyzacja jest czynnikiem napędzającym do rozpoczęcia czegoś, może po prostu umrzeć, ponieważ może nie być widoczne przez lata.

Sukces to nie tylko to, co osiągasz w swoim życiu, ale to, co inspirujesz innych do zrobienia.”

Najlepiej.

__________________________________________________________________________

Arpit

Arpit

Dzięki doświadczeniu 8 z wiodącymi markami w świecie korporacji, Arpit przynosi ze sobą spostrzeżenia marketingowe w różnych branżach – a mianowicie produkty trwałe i media oraz rozrywka.

Zaczął swoją karierę od HCL Technologies gdzie był częścią zespołu ds. marki korporacyjnej. Po przejściu do HCL Tech przeszedł na wiodącą funkcję marketingu produktów w Sony Electronics, gdzie był odpowiedzialny za ogólnokrajową premierę Smartfony Xperia; w tym nagradzaną kampanię wodoodpornych smartfonów z Katriną Kaif.

Obecnie Arpit prowadzi Marketing (Północ i Wschód) dla Entertainment Network India Ltd; lepiej znany jako Radio Mirchi i odegrał kluczową rolę w dodaniu nowych marek 2 do portfolio ENIL Mirchi Love & Ishq FM.

Pracuje osobno, uwielbia szkolenia studentów i specjalistów w dziedzinie marketingu. Prowadził różne warsztaty w wiodących kampusach w Indiach Przyjaźń, SRM, Thapar, NDIM, Asia Pacific itp-. Realizując swoją pasję do nauczania, szkolił specjalistów ds. Marketingu w HSBC, Citibank, Tata Sky, Star i Pernod Ricard jako asystent profesora Edupristine, wiodącego MNC w szkoleniach korporacyjnych.

Nagrodą w całej swojej karierze jest najnowsza nagroda w Pitch Top 50 Brands Award, za którą zdobył nagrodę Radio Mirchi.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *