how-to-create-right-splash-screens-for-your-mobile-app

Jak stworzyć odpowiednie ekrany powitalne dla swojej aplikacji mobilnej?

Ekran powitalny znany również jako ekran startowy / ekran ładowania to wstęp, który pojawia się podczas ładowania aplikacji mobilnej. Został zaprojektowany z myślą o zwiększeniu wygody użytkownika, gdy aplikacja jest w trakcie rozruchu, co zwykle trwa kilka sekund. Ekran powitalny zawiera atrakcyjne projekty lub logo firmy wraz z wieloma animacjami. Okazuje się, że te ekrany uruchamiania są bezpośrednio odpowiedzialne za stworzenie pierwszego wrażenia na temat Twojej aplikacji na użytkowników. Ich celem jest nie tylko ukrycie czasu ładowania, ale także przyczynienie się do utrzymania zaangażowania użytkowników podczas otwierania aplikacji. Dobrze zaprojektowany ekran powitalny może z łatwością rozpoznać markę Twojej aplikacji. Zanim utworzysz ekran powitalny dla swojej aplikacji, musisz pamiętać o kilku istotnych czynnikach. Oto kilka wskazówek i sugestii, które z pewnością pomogą stworzyć ekran powitalny, który pozytywnie wpływa na użytkowników.

1. Rozmiar ekranu powitalnego ma znaczenie, zarządzaj nim

Ekrany powitalne różnią się w zależności od wielkości ekranu. Teraz każdy smartfon ma inne wymiary ekranu, więc analiza rozmiaru ekranu stała się podstawowym wymogiem przed wyświetleniem ekranu powitalnego. Typ smartfona i jego ekran to dwa ważne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze ekranu powitalnego. Na przykład, jeśli użyjesz ekranu startowego starszego modelu smartfona w nowo uruchomionym, nie będzie to miało proporcji z nowym urządzeniem i pozostawi użytkowników zniekształconych lub kiepskich. Google?and Apple?provide few guidelines for appropriate screen sizes to ensure that your app UI perfectly adept with all devices. These tips could be used for the creation of an effective splash screen.

rozdzielczość sreen

2. Eksperymentuj z różnymi projektami, ale zachowaj prostotę

Projektując ekran powitalny, Twoim celem powinno być skupienie uwagi użytkownika. Bądź dowcipny, a nie zwykły ekran z długim tekstem. Ponieważ pozostanie on na kilka sekund, użytkownik nie będzie miał czasu, aby go przeczytać. Zamiast używać tekstu, zachęcaj użytkowników do kreatywnego podejścia. Utrzymuj kompozycję obrazów i animacji w jednym obrazie portretowym, który również znajduje się pośrodku. Utrzymuje krawędzie wolne ze wszystkich stron i można go przyciąć w zależności od potrzebnych wymiarów.

ekran powitalny

3. Pochwal się swoją Awangardą marki

Wcześniej wyświetlanie logo lub motywu biznesowego było głównym sposobem przekazywania wiadomości użytkownikom, a nawet ulepszenia marki. Jednak teraz ekran powitalny wykonuje to zadanie w naprawdę interesujący i wizualny sposób. Zaprojektowanie świetnego ekranu startowego z interesującymi efektami wizualnymi dla odwiedzających może być głównym sposobem na zwiększenie wygody użytkownika, co ostatecznie przyniesie korzyści. Apple?and?Google zawierają również wskazówki dotyczące tworzenia responsywnego i interaktywnego interfejsu użytkownika aplikacji, aby poprawić wrażenia klientów.

rozpoznawanie marki - splash-scren

4. Poinformuj użytkownika, że ​​aplikacja ładuje się

Kiedy ładowanie aplikacji zajmuje trochę czasu, pojawia się ekran powitalny bez animacji, tak jak w aplikacji. Użytkownicy mogą pomyśleć, że ich smartfon został powieszony. Zawodzi użytkowników, ponieważ nie są świadomi postępu ładowania, dopóki aplikacja naprawdę się nie otworzy. Zwłaszcza, jeśli chodzi o Aplikacje mobilne eCommerce, długi czas ładowania może powodować pewne konwersje. To wtedy, gdy angażujący ekran powitalny może ci pomóc. Czas uruchamiania aplikacji może się bardzo różnić w zależności od urządzenia użytkownika. Dlatego, aby zapewnić użytkowników, powinieneś wspomnieć o ładowaniu tekstu na ekranie. Sugerowałbym, że pasek postępu może być w tym przypadku bardziej odpowiednią opcją. Użytkownik może cierpliwie czekać, jeśli zostanie powiadomiony o procesie. Nie umieszczaj żadnych reklam ani treści promocyjnych na ekranie powitalnym. Odbiera użytkownikowi zainteresowanie aplikacji i pozostawia komercyjne wrażenie biznesowe w aplikacji.

app-load-splash-screen

5. Entertain użytkowników podczas uruchamiania aplikacji

Istnieje kilka aplikacji, których załadowanie zajmuje dużo czasu ze względu na ich złożoną funkcjonalność lub duży rozmiar. Na przykład niektóre duże aplikacje do gier często ładują się powoli. Wyświetlenie tylko logo lub obrazu nie byłoby wtedy dobrym pomysłem. Podobnie jak w przypadku modułu ładującego aplikacje, korzystanie z błyskotliwego lub kreatywnego podejścia graficznego może w takich przypadkach być bardziej elastyczne. Tak więc, jeśli twoja aplikacja wymaga więcej niż 10 sekund, aby załadować, spróbuj użyć jakiejś zagadki lub kolażu, a nawet filmów związanych z tematem aplikacji. Dzięki niemu użytkownik będzie zaangażowany w aplikację.

Ostatnie słowa

Pozornie tworzenie ikony aplikacji i ekrany powitalne mogą sprawić, że twoja aplikacja będzie wyjątkowa z podstawowej aplikacji. Opanowanie ich nie jest trudnym problemem w motywie. Po prostu trzeba być bardziej kreatywnym i rozważyć wyżej omówione fakty przed ich opracowaniem. Ekran powitalny aplikacji powinien być zgodny z punktem Twojej marki. Tak więc, w tym przepełnionym środowisku aplikacji mobilnych utwórz responsywny ekran powitalny i pozbądź się pierwszego wrażenia na odwiedzających.

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *