UE nałożyła na Google grzywnę w wysokości 5B w stosunku do Android Antitrust Abuse Case

google-faces-5b-fine-by-eu-in-android-antitrust-abuse

W środę lipca 18th 2018, Komisja Unii Europejskiej nałożyła na Google grzywnę w wysokości X XUM miliarda dolarów za to, że antymonopolizowała dominację Androida na rynku smartfonów. Mówi się, że Google pchnął użytkowników do swojej wyszukiwarki z motywem osłabienia swoich dostawców wyszukiwania konkurentów i twórców aplikacji. Nawet w ubiegłym roku Google został uderzony przez unijnych regulatorów za nadużycia na rynku, a teraz stało się to ponownie i tym razem jest napięty.

Czym jest nadużywanie Androida przez Google?

Komisarz UE ds. Konkurencji, Margrethe Vestage, powiedziała: “Google kontroluje Androida, aby zdominować swoją wyszukiwarkę i osłabić rywali, którzy mają szansę na innowacje i konkurować, jak na to zasługi”. Dodała, że Google oferuje usługi, które wszyscy lubimy, ale nie mogą nadużywać swoich uprawnień i faworyzować swoich usług nad konkurentami. Podstawową przyczyną nakładania przez Google grzywny na Google są umowy Google z organizacjami producentów smartfonów z Androidem. Komisja Europejska twierdzi, że Google ma kontrolę nad systemem Android i zmusza producentów do instalowania aplikacji Google Search i przeglądarek Chrome na wszystkich urządzeniach z systemem Android w celu uzyskania licencji w sklepie Play. Chociaż Android to oprogramowanie mobilne typu Open Source, które jest dostępne za darmo, jednak uniemożliwiło producentom wstępną instalację aplikacji, jeśli wersja Androida nie została wcześniej zatwierdzona przez firmę, co narusza zasady konkurencji. Na rynku smartfonów system Android ma 80% udziałów wśród mobilnych systemów operacyjnych, a udział wyszukiwarki Google w rynku UE w większości krajów przekracza wartość 90%. KE stwierdziła również, że inwestycja Google w Androida wynika z tego, że użytkownicy przenieśli się z komputerów stacjonarnych na urządzenia mobilne. Tak więc planowali to cały czas, aby zdominować Androida, aby zwiększyć popularność swojej wyszukiwarki.

Co Google ma do powiedzenia?

Google zaprzeczył wszystkim zarzutom i powiedział, że odwołają się od decyzji Komisji o antykonkurencyjnym zachowaniu. Rzecznik Google Al Verney powiedział: “Android zawsze zapewniał większy wybór dla wszystkich, a nie mniejDyrektor generalny Google, Sundar Pichai, argumentował, że Android rozszerzył wybór dla użytkowników. Android umożliwił wielu programistom aplikacji, w tym europejskim, przetrwanie dzięki platformie.

Ostatnie słowa

Naruszenie zasad ochrony konkurencji w systemie Android polega na ograniczeniu konkurencji ze strony innych usług wyszukiwania w celu uzyskania dużego udziału w rynku Androida. WE przekazała Google okres 90 na zakończenie wszystkich nielegalnych praktyk. Jeśli nie zostanie to zrobione, będą musieli zapłacić więcej kar nawet do 5% dziennej globalnej działalności abecadła firmy Google Alphabet. Grzywna UE

https://www.cnbc.com/2018/07/10/eu-hits-alphabet-google-with-android-antitrust-fine.html

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *