Nie mrugając okiem, Apple twierdzi, że zapłacił dwie trzecie swojego irlandzkiego podatku

apple-paid-two-third-of-its-irish-tax-bill

Technologiczny gigant, Apple na 1st August 2018, ujawnił w zgłoszeniu regulacyjnym, że zapłacili dwie trzecie z 15.1B, które według unijnego regulatora Entrust, zawdzięcza Irlandii w zakresie podatków zwrotnych.

Cała historia:

Komisja Europejska zarzuciła Apple nielegalną umowę podatkową z irlandzkimi organami podatkowymi w roku 2016. Firma Apple została ukarana grzywną w wysokości 15.1B za otrzymanie korzystnych stawek podatkowych od Irlandii z nadzieją, że przyniesie ona więcej transakcji w tym kraju. Od czerwca 30, 2018, 4.5 miliard euro z całkowitej kwoty zostały sfinansowane w escrow. Apple jest winien łącznie 13 miliarda euro plus dodatkowe 1 miliard euro w odsetkach. Apple zapłacił ponad połowę nałożonej grzywny, jednak proces ten będzie przedłużony o kilka lat. Środki będą przechowywane na rachunku escrow, podczas gdy sprawa ta będzie przebiegać przez sąd.

Dlaczego firma Apple została ukarana grzywną?

W sierpniu 2016 Komisja Europejska nakazała Irlandii odzyskanie $ 15B od Apple w przełomowym orzeczeniu. Komisja dowiedziała się, że producent iPhone'a Apple skorzystał z irlandzkich interpretacji podatkowych. Apple rzekomo za uratowanie ogromnych kwot podatku w ciągu kilku lat. Ustalono, że nie tylko orzeczenie podatkowe było hojne, ale także naruszało przepisy konkurencji. Wygląda na to, że ogromny unijny rachunek podatkowy nie zaszkodzi trochę maszynie do robienia pieniędzy przez Apple. $ 15 miliard to nic wielkiego, skoro jesteś wart $ 1 trylionów. Komisarz UE zacytował, że pozew zostanie odrzucony, ponieważ Apple płaci całą kwotę. Niedawno Google został ukarany grzywną przez UE za nadużycie Androida, przeczytaj tutaj.

Źródło artykułu:?https://www.firstpost.com/tech/news-analysis/apple-says-it-has-paid-two-thirds-of-the-15-1-billion-irish-tax-bill-4882571.html

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *