google-loses-its-antitrust-case-in-europe

Google straci wielomiliardową sprawę antymonopolową przeciwko Komisji Europejskiej

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z trwającej sprawy związanej z Google Antitrust w zakresie Androida przeciwko UE. W tym przypadku Komisja Europejska twierdziła, że ​​Google ma kontrolę nad swoim Sklepem Play w urządzeniach z Androidem, aby zdławić konkurencję dla wyszukiwania. W lipcu 18th 2018, Unia Europejska nałożyła na Google grzywnę w wysokości 5B za faworyzowanie własnego produktu w smartfonach.

Dlaczego Google został oskarżony o nadużycia Androida?

W tym przypadku kluczowymi kwestiami były warunki licencjonowania, które ograniczały producentów smartfonów do wstępnego instalowania aplikacji Google, w szczególności wyszukiwarki Google i Google Play na urządzeniach z Androidem. Google Play jest najbardziej dominującym sklepem z aplikacjami przez te wszystkie lata, producenci telefonów nie mieli innego wyboru, jak zaakceptować jego warunki. Google został nawet oskarżony o pójście o krok dalej i zapłacenie, aby jego wyszukiwarka była domyślna na wszystkich nowych urządzeniach.

Jakie były motywy tego nadużycia?

Google utraciło swoją największą sprawę, ale motywem do zrobienia tego jest przede wszystkim kwestia dyskusyjna. Niektórzy twierdzą, że Google chciał, aby jego aplikacje były znane, aby użytkownicy mogli na nim polegać. Argument ten wydaje się być do pewnego stopnia ważny, ponieważ użytkownicy będą go szukać, z którego korzystali przez dłuższy czas. Są też inne teorie, które Google próbował obniżyć wartość domyślnego wyszukiwania, wstępnie instalując aplikacje na urządzeniach. Cóż, bez względu na motywy! Ale Komisja Europejska uznała Google winnych za nadużycia Androida i będzie musiała zapłacić. Ten przypadek nadużycia w Androidzie był ostatnio w czołówce, a teraz możemy tylko czekać na dalszą przewagę w tej sprawie.
Sugerowana Reading: Apple powinno również zostać ukarane grzywną za nadużycia związane z naruszeniem prawa, dlaczego?

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *