apple-too-deserves-a-fine-by-eu

Apple również zasługuje na grzywnę UE za swoje antykonkurencyjne praktyki, takie jak Google

W lipcu 18th, 2018, Google został ukarany grzywną w wysokości $ 5B przez Komisję Europejską za nadużycie systemu Android Antitrust. Google rzekomo popycha użytkowników do swojej wyszukiwarki i osłabia swoich dostawców wyszukiwania konkurencji i twórców aplikacji. Biorąc jednak pod uwagę opinie konsumentów i obecne scenariusze, KE powinna również poszukać Apple.

Dlaczego Google jest winny nadużywania Androida?

Google naruszyło jedno z najważniejszych przepisów UE, zawierając nielegalne umowy z organizacjami zajmującymi się rozwojem smartfonów. W ten sposób zdominowali swoje aplikacje do wyszukiwania i przeglądarki na smartfonie. Komisja Europejska zarzuciła Google, że faworyzuje Androida i płaci producentom za zainstalowanie aplikacji na wszystkich urządzeniach z systemem Android w celu uzyskania licencji Play Store. Zmniejszyło to zdolność innych dostawców wyszukiwania i twórców przeglądarek do konkurowania na rynku. Google licencjonowało swój system operacyjny producentom smartfonów z motywem osłabiania swoich konkurentów i faworyzowania własnych aplikacji.

Dlaczego to samo dotyczy Apple?

Leonid Bershidsky, felietonista opiniotwórczy zajmujący się europejską polityką i biznesem, powiedział, że "Jeśli Google jest winny nadużycia w zakresie przeciwdziałania nadużyciom w Androidzie, Apple powinno również zostać uznane za podobne naruszenie ".

Ostatnie słowa

Ta ostatnia decyzja Komisji Europejskiej jest początkiem zwiększania szans powodzenia twórców aplikacji. Inni, którzy robią to samo, powinni również zostać ukarani grzywną lub będą wydawać się celem organizacji amerykańskiej, a nie krokiem powstrzymywania antykonkurencyjnych zachowań. Będąc monopolistą na rynku iPhone'a, Apple preferuje się i blokuje swoich konkurentów. Pojawia się więc pytanie, że skoro USA wyrzucili amerykańskiego giganta technologicznego, dlaczego UE również nie ukarała Apple? Cóż, w tej chwili nie ma żadnych oznak na to, że UE idzie po Apple. Jednak z argumentami

Czytać

EU fined Google with $5B over Android Antitrust Abuse Case


Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *