types-of-online-marketplaces-start-your-own-with-multi-vendor-marketplace-module

Typy rynków internetowych: Rozpocznij własny dzięki modułowi rynku wielu dostawców

Dzięki idei hiperlokalnych modeli biznesowych, które na nowo definiują gospodarkę dzięki modelom dostaw na żądanie. Idea dostawy do domu zyskuje na popularności, a firmy zarabiają na tym. Znana marka BigBasket ustanowiła swój hiperlokalny rynek w roku 2016, a zmiana wzoru zapewniła klientom szeroki zakres dostępności produktów z superszybką dostawą. Z hiperlokalny model dostarczania, BigBasket założył internetowy rynek dla lokalnych sprzedawców i sprzedawców oraz połączył sieć wszystkich możliwych piekarni i popularnych sprzedawców. To posunięcie otworzyło drzwi dla wielu małych firm do rozwoju z pomocą rynku. Istnieje wiele typów plików rynki internetowe podzielone na kategorie w oparciu o branżę, grupę docelową i grupę docelową. Omówimy je jeden po drugim i wyjaśnimy, w jaki sposób moduł Multi Vendor Marketplace może pomóc w zbudowaniu własnego rynku. Online

Rynek online oparty na Core-Focus:

Istnieją dwa rodzaje rynków internetowych opartych na segmentach tematycznych: są rynki, które zapewniają albo jeden rodzaj usług, albo sprzedają jedną kategorię produktów, a inne są ośrodkami wielu usług z różnymi niszami.

  • Rynek pionowy

Rynek oferujący jeden rodzaj usług i nie nurkujący w basenie pełnym ryb. Rozważmy przykład Etsyto, co początkowo było prostym miejscem do sprzedawania rękodzieła, stało się gigantem.

  • Rynek poziomy

Rynek, na którym znajdziesz wiele usług lub różnych rodzajów produktów na jednej platformie internetowej. Na przykład centrum handlowe, w którym znajdziesz wszystkie marki i produkty pod jednym dachem. Internetowy rynek eCommerce, taki jak Amazonka to rynek poziomy.

Kolejna szeroka klasyfikacja typów rynków internetowych

Główna możliwa klasyfikacja rynku internetowego dotyczy oferowanych przez niego branż:

szeroka-klasyfikacja-według-typów-rynków-online

???????? Product-based online marketplace

Ten rodzaj rynku internetowego zajmuje się sprzedażą produktów. Lubić Amazonka i Flipkart to rynki oparte na produktach. Prowizja i subskrypcja to dwa sposoby zarabiania pieniędzy na rynkach opartych na produktach. Mogą nawet pobierać opłaty za dostawę.

???????? Service-based online marketplace

Internetowy rynek, na którym usługodawcy mogą zamieszczać i świadczyć usługi, takie jak higiena osobista, sprzątanie, hydraulika, naprawa urządzeń, zwalczanie szkodników, projektowanie graficzne itp. Popularne rynki internetowe oparte na usługach to Urban Company, Fiverr, Upwork którzy oferują wiele usług w setkach kategorii.

???????? Booking or rental online marketplace

Nie ma szans, że nie słyszałeś o usłudze rezerwacji lub wynajmu zapewniającej rynek online. Ola, Uber, booking.com, MakeMyTrip to najpopularniejsze strony internetowe do rezerwacji lub wynajmu Marketplace. Istnieją moduły, które mogą Ci w tym pomóc uruchomienie rynku rezerwacji i wynajmu.

Marketplace oparty na platformie

  • Handel mobilny

Platforma lub rynek online do kupna lub sprzedaży towarów i usług za pośrednictwem bezprzewodowych urządzeń podręcznych lub telefonu komórkowego

  • eCommerce

Witryna dwustronna, np. Sprzedawca

Platformy handlowe na podstawie typu klienta:

B2B – rynek internetowy służący do wymiany towarów lub usług między firmami lub dwoma handlowcami

B2C – internetowy rynek sprzedaży towarów lub usług od handlowca do klienta

C2C– platforma internetowa do przeprowadzania transakcji między klientami w zakresie towarów lub usług

Jak rozpocząć Hyperlocal Marketplace z Multi Vendor Marketplace?

How-to-start-a-Hyperlocal-Marketplace-with-Multi-Vendor-Marketplace

Internetowy rynek powinien mieć cechy sprzedawców i klientów, obejmujące wszystkie możliwe wymagania administratora, sprzedawcy i konsumenta. Rozszerzenie rynku dla wielu dostawców to moduł, który może dobrze służyć do konfigurowania rynku B2B lub B2C. Możesz dostosować ustawienia jako administrator. Dzięki modułowi Multi Vendor Marketplace sprzedawca rejestrujący się na Twoim rynku może z łatwością zarządzać funkcjonalnością świadczenia usługi lub sprzedaży produktu klientom.

Korzyści z rynku wielu dostawców

  • Ochrona i gwarancja dla użytkowników
  • Autentyczni sprzedawcy i klienci
  • Konfigurowalne ustawienia i łatwe do skonfigurowania od administratora i sprzedawcy
  • Śledź szczegóły produktów i zamówienia do obsługi transakcji pośrednich
  • Marketplace obsługuje cały proces
  • Rynek wielu dostawców zapewnia doskonałą obsługę klienta

Jak generować przychody z rynku internetowego za pomocą dodatku do rynku wielu dostawców?

Na podstawie modelu prowizyjnego

W jaki sposób model prowizji pracujesz dla Multi Vendor Marketplace? Prowizja to procent lub kwota pieniędzy, które osoba otrzymuje, gdy produkt lub usługa jest dostarczana klientowi. Za pomocą modułu Marketplace administrator sklepu może ustawić globalną prowizję dla sprzedawców. Korzystając z Multi Vendor Marketplace, można ustawić prowizję dla poszczególnych sprzedawców. Zapewnia właścicielowi rynku funkcjonalność prowizji na poziomie kategorii. Administrator rynku może pobierać różne stawki prowizji w różnych kategoriach produktów na rynku.

Oferując plan członkostwa

Plany członkostwa umożliwiają administratorowi sklepu uruchomienie programu opartego na subskrypcji. Jeśli administrator sklepu zezwoli na działanie planów członkostwa, wszyscy nowi i obecni sprzedawcy będą musieli kupić członkostwo w rynku aby wystawiać swoje towary na rynku wielu dostawców. Właściciel rynku może zezwolić na bezpłatny plan członkostwa, w którym sprzedawcy mogą wystawiać tylko produkty objęte ograniczeniami. Administrator sklepu może również wysyłać niestandardowe powiadomienia do sprzedawców, których plany członkostwa wkrótce wygaśnie. Dając bezpłatną subskrypcję na ograniczony okres, przyciągniesz więcej sprzedawców na swoim rynku.

Wnioski:

Niektórzy sprzedawcy i małe firmy uważają, że łatwiej jest sprzedawać swoje towary w Internecie podejście omnichannel z kilkoma rynkami internetowymi, zbadaj wszystkie branże i nisze i zastanów się, która z nich najbardziej Ci odpowiada i wygląda na bardziej lukratywną. Następnie pomożemy Ci utrzymać porządek, bezpieczny i wygodny sposób na wszystkich Twoich rynkach i sieciach. Moduł Multi Vendor Marketplace jest dostępny dla PrestaShop, OpenCart, Magento i Magento-2 sklepy. Moduły są kompatybilne z Rozszerzenie Return Manager dostępne dla wszystkich platform na Knowband sklep. Zalecane lektury:

Vishakha Nathani

Vishakha Nathani

Vishakha can be found writing, crafting or digging Earth. Her love for writing made her switch her profession from a Geologist to a Writer. Additionally, she likes keeping herself engaged in crafting and redecorating spaces. You might found her posting 3 am poetry on her Instagram story. Her proclivity for writing is never-ending.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *