Social Loginizer

Kluczowe kwestie dotyczące korzystania z logowania społecznościowego w witrynie eCommerce

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad korzyściami, jakie media społecznościowe mogą wnieść na twoją stronę e-commerce? Wyższe konwersje, większe zaangażowanie strony internetowej, lepsza potencjalna sprzedaż, spersonalizowany interfejs użytkownika, większy zasięg dla potencjalnych klientów, to wszystkie zalety integracji z mediami społecznościowymi, które mogą zmienić witrynę w lepsze miejsce zakupów internetowych.

Istnieją różne rodzaje integracji mediów społecznościowych, które sklep eCommerce zatrzaskuje, aby uzyskać te korzyści. Logowanie społecznościowe to jedna z takich integracji, która ostatnio stała się tak popularna. Logowanie społecznościowe jest postrzegane jako opcja o znaczeniu krytycznym, którą muszą zapewniać wszystkie witryny e-commerce, jeśli proszą o rejestrację użytkowników.

Jak działa logowanie społecznościowe?

Jak działa logowanie społecznościowe

Strony społecznościowe używają logowania społecznościowego, aby umożliwić użytkownikom logowanie się zazwyczaj za pomocą wtyczki lub widżetu. Wybierając pożądaną platformę społecznościową z wtyczki lub widżetu, użytkownik po prostu używa swoich poświadczeń mediów społecznościowych, aby zalogować się przy użyciu wybranych usług, aby zalogować się na stronie internetowej. To w zamian eliminuje potrzebę pamiętania przez użytkownika / klienta danych logowania do wielu stron internetowych, przy jednoczesnym zapewnieniu właścicielom witryn jednolitych informacji o użytkownikach dostarczanych przez użytkownika na platformie społecznościowej.

Witryny oferujące opcje logowania społecznościowego zapewniają również tradycyjną opcję rejestracji online dla tych użytkowników, którzy tego chcą lub nie mają konta w sieci społecznościowej z kompatybilnymi opcjami społecznościowymi w witrynie.

Korzyści z używania logowania społecznościowego na stronach e-commerce

Logowanie społecznościowe eCommerce

Badania mówią, że formularze rejestracyjne kont są zwykle nieskuteczne, ponieważ wielu użytkowników podaje fałszywe informacje, zapomina o swoich danych logowania lub po prostu odmawia wypełnienia formularza w pierwszej kolejności.

Według danych zgromadzonych przez WebHostingBuzz, prosząc użytkowników o wpisanie adresów e-mail, nazw i innych danych oraz dodanie nowego obciążenia do zapamiętania, ale kolejny zestaw nazw użytkowników i haseł je wyłącza, a Ty możesz je przenieść do innych stron, które nie wymagają tradycyjnej rejestracji tylko. Nawet na stronie kasy.

Ponadto, badanie przeprowadzone w 2011 przez Janrain i Blue Research mówi, że 77% klientów preferowało opcję logowania społecznościowego jako sposób na rejestrację w tradycyjnych metodach rejestracji online.

Daje mi to dodatkowe korzyści z używania loginu społecznościowego:

1. Logowanie społecznościowe pomaga w tworzeniu ukierunkowanych treści – Za pośrednictwem kont społecznościowych witryny mogą pobierać osobiste i społeczne dane użytkowników, które pomogą w kierowaniu spersonalizowanych treści do użytkowników. Mogą to być informacje takie jak nazwa użytkownika, adres e-mail, lokalizacja geograficzna, zainteresowania, działania społecznościowe i znajomi. Jednak ta pula informacji może stwarzać problemy w zakresie prywatności, dlatego wiele serwisów społecznościowych zapewnia użytkownikom opcje wyboru tego, co chcą udostępnić, a co nie.

2. Użytkownicy uważają, że logowanie społecznościowe jest wystarczająco bezpieczne, aby kontrolować swoją tożsamość online – Jednym z największych powodów, dla których użytkownicy unikają tradycyjnej opcji rejestracji, jest konieczność podania ich danych osobowych. Dzięki loginowi społecznościowemu użytkownicy mogą logować się w różnych witrynach internetowych z wieloma tożsamościami społecznymi, co pozwala im lepiej kontrolować swoją tożsamość online.

3. Logowanie społecznościowe przyspiesza proces rejestracji Innymi słowy, login społecznościowy to sam proces rejestracji konta. Różnica polega na tym, że strony internetowe wykorzystują dane z profilu społecznościowego pobierane przez wtyczkę logowania społecznościowego do zarejestrowania klienta, zamiast proszenia użytkowników o ręczne wprowadzanie swoich danych osobowych w formularzach rejestracyjnych. To z kolei znacznie przyspiesza rejestrację konta lub proces rejestracji.

4. Logowanie społecznościowe pomaga w uzyskaniu zweryfikowanych danych e-mail Większość opcji logowania w serwisach społecznościowych, takich jak Google i Yahoo, zapewnia wstępnie sprawdzone dane e-mail do stron internetowych. Użytkownicy na tych platformach sprawdzili już swoje adresy e-mail, uniemożliwiając użytkownikowi dostarczenie sfabrykowanego adresu e-mail podczas procesu rejestracji w Twojej witrynie.

Jak uzyskać login społecznościowy na swojej stronie?

Knowband Social Loginizer

Dla większości platform handlu elektronicznego, takich jak PrestaShop, OpenCart, Magento i Shopify nie ma wbudowanego rozwiązania tego samego. Jednak te trzy i wiele innych platform zapewnia wybór integracji funkcji logowania społecznościowego za pomocą modułu lub instalacji wtyczki.

Możesz kupić i zainstalować dowolne urządzenie moduł społecznościowy zgodnie z twoją platformą eCommerce i to jest to, że twoja strona jest gotowa zaoferować swoim klientom opcje logowania społecznego. Sprawdź, jak możesz zintegrować wiele opcje logowania społecznego w Magento 2 stronie internetowej.

Powiązane historie:

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *