how-to-sell-your-product-on-Walmart-marketplace?

Jak sprzedać swój produkt na rynku Walmart?

Walmart, będący ogromnym rynkiem, stał się jednym z największych internetowych sklepów internetowych na całym świecie. Z ponad 312 mln odwiedzin klientów, sprzedając swoje produkty na Walmart może bezpośrednio prowadzić do wyższej sprzedaży. Chociaż Walmart akceptuje zewnętrznych sprzedawców e-commerce, ale wciąż marzenie wielu sprzedawców, aby wymieniać swoje produkty na Walmart. Zdobycie półki w Walmart to ogromna szansa dla Twojej firmy. Tak więc, jeśli zastanawiasz się, jak sprzedać swoje produkty na tym renomowanym rynku, poniżej przedstawiamy kilka prostych kroków:

Krok 1. Wybierz rodzaj działalności!

Rodzaj biznesu

Przed złożeniem wniosku o Walmart, najważniejszym wymogiem jest decyzja, jaki rodzaj działalności chcesz wykonać. Zasadniczo, Walmart zapewnia platformy biznesowe 5 w następujący sposób:

1. Krajowy dostawca produktu:?If your product suits to broader audience, this might be a good choice as you will be able to sell your products all over the country both offline as well as online.
2. Lokalny dostawca produktu: Dostarczają lokalnie istotne produkty do docelowego obszaru, który pasuje do inicjatywy "Sklep społeczności" Walmart.
3. Dostawca importu bezpośredniego:Międzynarodowe firmy mogą sprzedawać swoje produkty Walmart USA jako bezpośredni dostawca importu.
4. Walmart.com Dostawca:Lokalny sprzedawca może wystawiać swoje produkty na Walmart.com i sprzedawać produkty wyłącznie na rynku internetowym.
5. Dostawca Walmart Marketplace:Zostań sprzedawcą zewnętrznym i spisz swoje produkty w kategorii Walmart Marketplace. Możesz wybrać dowolną z powyższych platform 5 z Walmart. Faktycznie kategoryzuje to twoją firmę, pomagając ci odpowiednio się ubiegać o Walmart.

Krok 2: Złóż wniosek o dostawcę online Walmart!

Aplikuj przez internet

Sprzedający muszą przejść proces rejestracji online, podając podstawowe informacje i przegląd. Po udostępnieniu wymaganych informacji przygotuj się do oczekiwania na odpowiedź w ciągu 2-3 tygodni. Otrzymasz e-mail z zaproszeniem do skonfigurowania konta sprzedawcy Walmart.

Krok 3: Ukończ proces certyfikacji!

certyfikacja

Po otrzymaniu wiadomości z zaproszeniem i utworzeniu konta prześlij wszystkie odpowiednie certyfikaty, w tym informacje o koncie bankowym, aby spełnić minimalne wymagania dotyczące dostawcy. Możesz również zostać poproszony o udostępnienie dodatkowych informacji o swojej firmie i produktach. Odbywa się to z motywem, aby podnieść poziom zaufania marki Twojej firmy. Wszystkie informacje udostępniane przez sprzedawcę są widoczne dla kupujących Walmart, dzięki czemu mogą przejrzeć Twój profil biznesowy i skontaktować się z Tobą w celu nawiązania partnerstwa. Po zakończeniu procesu jesteś gotowy do wystawienia swoich produktów na Walmart.

Krok 4: Wymień swoje produkty i usługi na rynku Walmart!

lista-twój-produkt

Walmart pozwala sprzedawcom ręcznie wymieniać produkty w ich katalogu produktów Walmart. Umożliwia również przesyłanie produktów w ilościach hurtowych za pomocą opcji przesyłania zbiorczego lub opcji podawania produktów.

Krok 5: Przetestuj swoje kanały produktowe i funkcje zarządzania zamówieniami:

testuj swój kanał

Walmart zapewnia nawet możliwość skonfigurowania i przetestowania połączenia zarządzania zamówieniami i innych funkcji. Wystarczy, że prześlesz plik danych produktów do testowania zbiorczo lub w ramach określonych produktów i kategorii. Po wysłaniu produktów do testów sprzedawca musi mieć kontrolę nad wszystkimi procesami zamówień, wysyłkami, wymianami, zwrotami i obsługą klienta. Musisz również śledzić status zamówienia.

Krok 6: uruchom żądanie i rozpocznij sprzedaż:

Rozpocznij sprzedaż swojego produktu

Po przetestowaniu wszystkich funkcji zarządzania sprawdź na liście konfiguracji sprzedawcy. Kliknij przycisk Tak na wyskakującym okienku potwierdzenia i jesteś gotowy do uruchomienia. Zespół Walmart sprawdzi wszystkie ustawienia, produkty i ustawienia Twojego konta, a na końcu sprawdzi je na żywo. Gratulacje! Jesteś teraz oficjalnym sprzedawcą rynku Walmart. Aby zostać uznanym sprzedawcą na rynku, ważne jest, aby Twoje zamówienia w portalu Walmart Marketplace wpadały w normalny tok pracy i musisz zawsze sprawdzać te punkty wymienione poniżej:

  • Sprawdź, czy cena produktu jest docelowa, aby wygrać pudełko zakupowe Walmart.
  • Opis produktu powinien być odpowiedni, czysty i wolny od błędów.
  • Upewnij się, że wszystkie zamówienia są odpowiednio aktualizowane i pobierane.

Wnioski:

Rynek Walmart to ogromny i szybko rozwijający się rynek każdego dnia. Istnieje wielu niezależnych sprzedawców, którzy chcą zarejestrować się jako sprzedawca na rynku Walmart. Wraz z rosnącą konkurencją, stając się zewnętrznym sprzedawcą na Walmart, zdecydowanie nie jest to tortowy spacer. Rynek sprzedawcy nie zabawia sprzedawców, którzy nie spełniają ustalonych przez nich parametrów. Tak więc, sprawdź wymagania i istnieje spora szansa, że ​​Walmart zaakceptuje Cię jako sprzedającego na rynku. Mamy nadzieję, że będziesz świadkiem zwiększonej liczby zamówień i sprzedaży dla Twojej firmy. Z pomocą Walmart Integrator przez Knowband możesz teraz sprzedawać zapasy i zarządzać nimi na rynku Walmart z zaplecza sklepu. Integrator Walmart jest dostępny dla różnych platform CMS, takich jak Prestashop, Magento i OpenCart.

Odnaleźć

1. The Pluses and Minuses, aby zostać sprzedawcą Walmart Marketplace.

2. W jaki sposób sprzedawca może zoptymalizować swoją obecność na rynku Walmart?


Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *