Jak przeprowadzić migrację sklepu Magento z Localhost na serwer?

Po utworzeniu wymarzonego sklepu Magento na serwerze lokalnym, gdy jego czas przenosi go na serwer produkcyjny, czasami ludzie się denerwują. To jest kawałek ciasta, a my pomożemy ci w migracji twojego sklepu Magento z lokalnego hosta na serwer produkcyjny.

Przesłanka

1. Działająca domena 2. Produkcja gotowa na Magento

Działająca domena

Przez działającą domenę rozumie się domenę, na której zamierzasz przechowywać swój sklep. Na przykładhttps://mademo1.knowband.com

Produkcja gotowa na Magento

Oznacza to, że wszystkie elementy muszą być poprawnie skonfigurowane na serwerze, co jest wymagane do uruchomienia Magento. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, możesz sprawdzić link https://www.knowband.com/blog/magento-tutorials/install-magento-using-command-line/

Kroki do migracji

1. Wyeksportuj swoją bazę danych localhost

Wyeksportuj lokalną bazę danych sklepu Magento. Można to zrobić na dwa sposoby: A) Via PhpMyAdmin B) CLI

Moim osobistym ulubionym jest interfejs wiersza poleceń (CLI), ponieważ jest szybszy niż poprzedni. Zobaczymy każdy sposób jeden po drugim.

a) PhpMyAdmin

Zaloguj się do PhpMyAdmina i przejdź do swojej bazy danych. Tam pojawi się opcja "Eksportuj" w nagłówku. Tutaj "testmage1" to nazwa mojej bazy danych. Sprawdź poniższy obraz w celach informacyjnych

PhpMyAdmin

b) CLI

Interfejs CLI lub wiersza poleceń jest lepszy niż PhpMyAdmin, ponieważ jest szybszy.

mysqldump -u root -p testmage1> database_name.sql

Umieść nazwę bazy danych w miejscu testmage1. To polecenie utworzy zrzut twojej bazy danych z nazwą database_name.sql

2. Kompresuj i przesyłaj swoje pliki Magento

Po wyeksportowaniu bazy danych czas kompresji plików sklepu Magento. Utwórz zip wszystkich plików w swoim sklepie. W ten sposób łatwo będzie przesłać go na serwer. Teraz otwórz Filezillę i prześlij spakowany plik przez serwer i wyodrębnij go do żądanego folderu.

3. Importuj bazę danych

Teraz czas na zaimportowanie bazy danych do produkcji. Teraz znowu są dwa sposoby na zrobienie tego

a) PhpMyAdmin

Zaloguj się do swojego PhpMyAdmina produkcji i stwórz pustą bazę danych o tej samej nazwie, co na swoim lokalnym hoście. Po utworzeniu bazy danych zobaczysz "import"opcja w nagłówku. Sprawdź obraz w celach informacyjnych.

importować

Po kliknięciu na przeglądarce importu złożyć plik jak pokazano na obrazku i kliknąć GO. Zajmie to kilka minut, a twoja baza danych zostanie zaimportowana.

b) CLI

Aby zaimportować bazę danych za pośrednictwem interfejsu CLI, musisz przesłać plik bazy danych przez FTP i zalogować się do serwera za pośrednictwem terminala. Użyj poniższego polecenia, aby zaimportować bazę danych

mysql -u nazwa_użytkownika -p nazwa_bazy_danych <plik.sql

Tutaj nazwa_bazy_danych to nazwa bazy danych, w której twój plik zostanie zaimportowany, a plik.sql to plik, który importujesz.

4. Zmodyfikuj plik local.xml

Teraz musimy zmodyfikować nasz plik local.xml, aby nasz Magento mógł uzyskać dostęp do bazy danych. Otwórz Magento_Root / app / etc / local.xml Wyszukaj w niej węzeł <connection>.

<host> <! [CDATA [nazwa hosta]]> </ host> <nazwa użytkownika> <! [CDATA [db_user_name]]> </ nazwa_użytkownika> <hasło> <! [CDATA [db_password]]> </ password> <nazwa_bazy_danych > <! [CDATA [database_name]]> </ dbname>

Zaktualizuj te znaczniki zgodnie z konfiguracją produkcyjną. Twoja łączność z bazą danych jest teraz wykonana.

5. Zaktualizuj nazwę domeny

Teraz czas na wpisanie nazwy domeny w bazie danych. Otwórz tabelę core_config_data i zaktualizuj swoją domenę w 1.web / unsecure / base_url 2.web / secure / base_url, jak pokazano na obrazku.

6. Opróżnij pamięć podręczną

Teraz czas na odświeżenie pamięci podręcznej, ponieważ może istnieć pamięć podręczna z komputera lokalnego. Aby odświeżyć pamięć podręczną przejdź do Magento_Root / var / cache Ten folder zawiera pamięć podręczną. Usuń wszystkie pliki i katalog tego folderu. Teraz wszystko gotowe. Twój magazyn Magento został pomyślnie przeniesiony z lokalnego hosta na serwer produkcyjny. Przejdź do przeglądarki i wprowadź swoją domenę w bazie adresowej i naciśnij enter. Twoja strona internetowa otworzy się tak jak w twoim localhost.

Bottomline

Są to kroki, aby przeprowadzić migrację lokalnego sklepu Magento na serwer produkcyjny. Zawsze przechowuj kopie zapasowe swojego kodu i bazy danych na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Jeśli twoja strona nie otwiera się prawidłowo, ponownie wykonaj powyższe kroki i sprawdź, czy czegoś nie zauważyłeś. Happy Coding 🙂

Prashant Kumar

Prashant Kumar

Prashant is a passionate Magento developer. He loves exploring e-commerce and reading books.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *