Prestashop Return Manager | Return/Refund Policy

6 Kawałek porad dotyczących skutecznej polityki zwrotu / zwrotu pieniędzy

Zakup produktu odbywa się zawsze po całkowitym zadowoleniu klienta z produktu. Klienci mają wiele możliwości dokonania zakupu, a po przejściu przez wszystkie produkty klient wybiera produkt. W związku z tym szanse na to, że klient jest niezadowolony z produktów, są mniejsze niż jakiekolwiek inne nieoczekiwane powody. Czasami pojawiają się przypadki, gdy klient otrzymuje produkt, ale nie jest odpowiedni do ich użyteczności i może chcieć zwrócić lub zwrócić produkt zakupiony w sklepie internetowym.

Klient może nie być zadowolony z produktu lub ma inne problemy związane z produktem i chce zwrócić produkt lub uzyskać zwrot pieniędzy. W takim przypadku może skontaktować się ze sklepem internetowym, aby uzyskać zwrot lub zwrot produktu. W związku z tym staje się przedmiotem troski o sklep internetowy. Ponieważ tego typu incydenty wywierają negatywny wpływ na sprzedaż dokonywaną przez sklep internetowy, a po drugie, sprzedawcy tracą sprzedaż, którą wykonali na klientach, i jeśli produkt nie spełniał poziomu satysfakcji klientów, ponieważ klienci mają mniejsze prawdopodobieństwo odwiedź sklep i dokonaj zakupów w przyszłości. W związku z tym sprzedający muszą zakończyć proces zarządzania zwrotami lub proces zwrotu.

Sklepy internetowe zawsze mogą korzystać z Moduł menedżera zwrotu Prestashop zainicjować taki proces zarządzania zwrotem. W większości przypadków prośba złożona przez klientów jest autentyczna, ale nie jest to 100%, który jest pewny, że klient ma uzasadniony powód, aby zainicjować wniosek o zwrot. Dlatego sprzedawca musi uważać na tego typu prośby klientów. Przed rozpoczęciem procesu zwrotu sprzedawca musi skontaktować się z klientami, aby poznać dokładne przyczyny niezadowolenia z produktu. Pomaga w sprawdzeniu właściwego powodu zwrotu, a także pomaga sprzedawcy poprawić obsługę klienta tak, aby tego typu problemy nie rosły wraz z produktami w przyszłości.

W celu przetworzenia żądania menedżera zwrotu, należy pamiętać o następującej opinii.

1.

Polityka zwrotów i zwrotów

Jednym z ważnych punktów, które należy wyjaśnić ze strony sprzedawcy, jest wyjaśnienie dokładnej przyczyny zwrotu / zwrotu produktów. Ponieważ istnieje wiele możliwych przyczyn rozpoczęcia takiego procesu, tak jak klient mógł otrzymać niewłaściwy produkt, termin dostawy był od dawna spóźniony, a gdy produkt otrzymał klient, może już go nie potrzebować, otrzymując niewłaściwy produkt, który nie został zamówiony przez klienta lub przesyłka została pomylona z funkcją zawijania prezentów. Sprzedający muszą znać dokładną przyczynę niedogodności dla klienta. Dzięki zdobywaniu wiedzy od klientów sprzedawca może upewnić się, że tego rodzaju niewłaściwe postępowanie może nigdy nie nastąpić w przyszłości, a właściwa koncepcja marketingu jest dobrze utrzymywana przez sklep internetowy.

2.

Liczba produktów

Przez większość czasu klient zamawiał jeden produkt lub liczbę produktów. W takim przypadku, jeśli klient prosi o zwrot / zwrot pieniędzy, staje się to bardzo trudne zadanie dla sklepu internetowego, aby poradzić sobie z takimi sytuacjami. Dlatego sprzedawca musi zapytać o szczegóły dotyczące ilości produktów, które są rozliczane za zwrot / zwrot pieniędzy przez sprzedającego. Zwrot w dużej ilości produktów może być wynikiem wadliwej partii, która może nadal być prezentowana w sklepie internetowym. Dlatego, aby poprawić interakcję z klientem, sprzedawca może rozwiązać problem i ulepszyć usługi dla klientów. Głowica zwrotna Prestashop pomaga sprzedawcy w zmniejszeniu ilości produktów, które mają zostać zwrócone. Menedżer zwrotu pomaga również w lepszym przygotowaniu do odbioru produktów.

3.

Wybór klienta Polityka zwrotów i zwrotów

Nie wszyscy klienci chcieliby otrzymać produkt w zamian za poprzednie produkty. Niektórzy mogą poprosić o zwrot pieniędzy, które zapłacili za produkt. W związku z tym ważne staje się, aby sklep internetowy znał dokładne oczekiwania klienta podczas zwracania produktów do sklepu internetowego. Lepszy sklep internetowy bierze pod uwagę wybór klienta, a jednocześnie zapewnia wygodę w realizacji działania. Menedżer zwrotu pomaga zdobyć zaufanie klientów, a wszelkie szkody wyrządzone interakcji klienta ze sklepem internetowym można przywrócić, zapewniając odpowiedni proces zwrotu, zwrotu lub wymiany. Klient generuje poczucie bycia dobrze traktowanym i może zignorować złą usługę otrzymaną przez nich i przyjąć zwrot / zwrot pieniędzy jako dobry gest od właścicieli sklepu internetowego.

4.

Szybkie przetwarzanie

Od samego początku, kiedy klient złożył skargę, sklep internetowy musi zacząć aktywnie nad nią pracować. Jedną z ważnych rzeczy, o których musi pamiętać sprzedawca, jest to, że klienci mają różne opcje, nie są zginani w żadnym sklepie internetowym. W związku z tym to sklep internetowy musi zbliżyć się do klienta, aby zmotywować go do zakupu w sklepie internetowym. Dlatego tak szybko jak to możliwe dokonać zwrotu / zwrotu pieniędzy. Większość klientów straciłaby już swoją świetność, gdyby nie otrzymali satysfakcjonującego produktu ze sklepu internetowego, a zmuszenie ich do oczekiwania na wypełnienie wniosku może zwiększyć ich niezadowolenie bardziej w sklepie internetowym. Może to ostatecznie doprowadzić do trwałej utraty klienta. Dlatego proces menedżera zwrotu musi być szybki.

5.

Lepsza interakcja

Klient może złożyć wniosek o zwrot, wysyłając wiadomość e-mail do sklepu internetowego lub wykonując połączenie. W obu przypadkach sklep internetowy musi być uprzejmy dla klienta. Ponieważ klient otrzymał już produkt, który chce zwrócić / zwrócić i może mieć pewne problemy ze sklepem internetowym, aw tym przypadku, jeśli odpowiednia pomoc nie zostanie mu udzielona przez sklep internetowy, wtedy jest bardziej prawdopodobne, że będzie niegrzeczny i nigdy nie kupuj w sklepie internetowym. Aby rozwiązać problem klientów musi być główną troską właścicieli sklepów internetowych, a w związku z tym kilka pytań i zapewnienie ich rozwiązania, a także pomyślne zakończenie polityki zwrotów / refundacji, w znacznym stopniu ich złagodzi. W końcu nie kosztuje wiele, aby uspokoić klienta i doprowadzić go do lepszej pozycji. Poprzez odpowiednią sesję pomocy sklep internetowy może również zachęcić klienta do zakupu w sklepie internetowym, pozostawiając za sobą złe doświadczenia.

6.

Kompatybilny interfejs

Interfejs całego procesu musi być przyjazny dla klienta. Sklep internetowy musi postarać się, aby proces zarządzania zwrotami był tak prosty, jak to tylko możliwe. Ponieważ klient nie chciałby przejść przez szereg formularzy i stron do wypełnienia przed złożeniem takiego wniosku. Prosty i kompatybilny interfejs musi być zapewniony w menedżerze zwrotu, w którym klient może również korzystać z telefonu komórkowego, aby rozpocząć proces zwrotu.

Do Ciebie

Istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że klient otrzyma wadliwe lub uszkodzone towary w celu zainicjowania żądania zwrotu / zwrotu pieniędzy. Jeżeli klient złoży taką prośbę, to stanie się wyłączną odpowiedzialnością sklepu internetowego za dostarczenie mu lepszych produktów lub zwrotów. Pomaga w utrzymanie klientów w sklepie internetowym.

Więcej informacji na temat modułu Prestashop Return Manager można znaleźć tutaj: –

Link modułu:?https://www.knowband.com/prestashop-return-manager

Link do Youtube:https://www.youtube.com/watch?v=5axV0O_sJvw

Link do instrukcji obsługi:https://www.knowband.com/blog/user-manual/prestashop-user-manual/prestashop-return-manager/

To również Cię zainteresuje:

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *